červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Europa Park 2014 (napsal Vašek HD)

Přesně po roce příchází den, který je pro mnohé z nás v kalendáři označen tučným písmem jako výlet do Europa Parku. I přes to, že za stávající květnové počasí by se nemusel stydět kdejaký duben, jsme minimálně na sraz a nástup do autobusu ušetřeni přeháněk obvyklých pro předešlou řadu dní.

Jinak však mluvila předpověď pro samotný Europa Park, která nechávala tušit, že vyhraje ten, kdo namísto slunečních brýlí a krátkého rukávu přibalí pláštěnku a dvojitou dávku vitamínu C.
Scházíme se tedy v obvyklý čas na obvyklém místě a po bezproblémovém nastoupení se vydáváme obvyklou trasou vstříc německému Europa Parku. Mimo kratší zastávku na tankování volíme před hranicemi ještě delší zastávku na najedení a nakoupení za české. Většina z účastníků zavítá do občerstvení, které má ve znaku velké M a klauna, kde jsou evidentně zaskočení tím, že se u nich zastavil občerstvit autobusový zájezd. Všichni snad dostali co požadovali, nebo minimálně něco podobného a mohlo se jet dál. Cesta skrze celé Německo až k francouzským hranicím probíhala bez problémů a my jsme po delší obvyklé pauze na snídani, mohli zaparkovat na autobusovém parkovišti, kde jsme byli prvním zájezdem.

Vzhledem k dešťové přeháňce vynecháváme společné focení,Europa Park 2014 rozdáváme vstupenky a společně s většinou účastníků se po průchodu turnikety řadíme u vstupu na jednokolejku, od které očekáváme zavezení do nejvzdálenější části parku. Tak se také děje a my po vystoupení ve Španělské části, bereme útokem naší obvyklou zahřívací atrakci v podobě vláčku jezdící mezi skřety. Stejně obvykle bychom ihned po vystoupení z vláčku zamířili na klády, ale díky přeháňkám a celkem chladnému počasí jsme kolem nich pouze prošli a pokračovali na stříkací loďku jménem Atlantica Supersplash, do které usedáme bez čekání a z které odcházíme více či méně mokří.
Okolo sušící budky u výstupu pouze procházíme a během chvíle se proplétáme nekonečně dlouhým a velmi zajímavým frontištěm zánovní dřevěnky Woodan. Po krátkém čekání absolvujeme hodně rychlou a neotesanou jízdu, kterou si část party opakuje. Společně ještě vyrážíme na vystřelovačku Blue Fire, kterou dáváme opět takřka bez čekání a poté se naše větší skupinka trhá na několik menších.
David zůstává s větší skupinkou, já se vydávám s menší skupinkou a Pavel se jde poflakovat po parku a zkoumat všemožné show, na které povětšinou nezbýval čas.Europa Park 2014 Počasí v ten okamžik není ani špatné, ale ani dobré. Protože chvíli svítí sluníčko a chvíli poprchává, tak na řadu přichází taktika, která spočívá v precizním načasování venkovních a vnitřních atrakcí. Zrovna neprší, tak míříme na hlavní lákadlo parku nesoucí jméno Silver Star, kde po necelých 20ti minutách čekání usedáme do vozíku. Pro dva z nás je tato dráha každoroční rutinou, ale pro další dva je to první návštěva tohoto stříbrného kolosu a zároveň první návštěvou dráhy tohoto typu. Očekávání by se dalo krájet, přichází lehké náznaky kapitulace, ale nakonec si jízdu všichni čtyři užíváme jaksepatří. Palec nahoru za překonání sebe samého. :-)

Při jízdě si všímáme provazů deště v dálce,Europa Park 2014 takže přichází na řadu atrakce kryté. Nejdříve samoobslužná jídelna ve Francouzské části a poté 4D kino jen pár kroků vedle.
Posledních pár let sází park na promítání želvy v ropě, která staví laťku hodně vysoko, ale letos přichází změna programu od které jsem minimálně já celkem dosti očekával. Nový film se jmenuje Arthur, stejně jako nová zatím neotevřená atrakce a tak nějak jsem doufal, že posune laťku o další stupínek výše. Produkce trvá zhruba 20 minut a na plátně se děje cosi zmateného s nádechem silné přeplácanosti. Efektů, které dělají z 3D filmu 4D je až zbytečně moc a zhruba v polovině, kdy jsem byl zmlácený gumovou hadičkou, mokrý a otlučený jsem jen doufal, že to peklo co nejdříve skončí. Vážně jsem doufal, že se 4D/5D film stejně jako vše ostatní vyvíjí, ale tady jsem se poněkud zmýlil. Zlatá želva a zlatí piráti, protože tohle se mých očích náročného parkového nadšence vážně moc nepovedlo.

V naší menší skupince pokračujeme na ostatní dráhy a atrakce praktikujíc taktiku slunka a deště. Ta nám vychází do doby než vcházíme na nástupiště dráhy Poseidon, která má ze všech drah v parku asi nejdelší dobu jízdy. Přesně jak naschvál ve chvíli, kdy vyjíždíme z budovy nástupiště začíná slejvák, před kterým všichni zběsile utíkají pod střechu, jen my kteří jsmeEuropa Park 2014 pevně usazeni a zajištěni víme, že není úniku. Počáteční smích a vtípky postupně přecházejí v zoufalost, protože slejvák sílí, pláštěnky sice nemáme, ale za to máme před sebou jízdu venkem, která trvá přesně 5 minut. Jako vzali jsme to sportovně a s úsměvem, ale mokří jsme byli až na nejspodnější vrstvu oblečení. Na druhou stranu poprvé vidím, že budkový sušák je plný lidí a čeká na něj fronta. My teplý vzduch hrdinsky odmítáme a jdeme se usušit na některou z vnitřních atrakcí jako je strašidelný zámek, laserová bitva a jednokolejka. Poté si dáváme kolečko po parku a opakujeme si jízdu na většině horských drah, včetně několika jízd na Silver Staru s čekáním 5 minut v prvním případě a necelých 10 minut v případě druhém. U dráhy, kde čekací doba často dosahuje hodinu a více je to celkem milá odměna za spíše nemilé počasí.

Čas do zavírací doby se krátí a my už pouze bloumajíc parkem nakupujeme suvenýry, wafle a sladké gumové hady. Jakmile odbije šestá hodina, tak už na nic nečekáme a velmi unavení se doploužíme k autobusu, který se během krátké chvíle zaplní a nás čeká už jen dlouhá, ale svižná a bezproblémová jízda směr Praha. Opět děkujeme všem zúčastněným a zároveň se budeme těšit na některém z dalších výletů.


Napsal VašekHD

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.