červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Diskuze o všem ostatním

V této diskuzi si povídáme o různých atrakcích nebo jiných zajímavostí, co se netýká horských drah, např: vodní dráhy, různé adrenalinové atrakce nebo i o show v parcích atd...

Aktuální hodnocení: 4,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

LERw!g , 19.05.2015, 00:24: Reagovat:

Ahoj, hledáme několik pohodových parťáků na výlet do Europaparku 5.6. Máme zajišťen odvoz, ale pár kamarádů nakonec nemůže jet :-( pokud má někdo zájem pište na novakhonza1@gmail.com. Díky Honza


Mia , 18.05.2015, 10:32: Reagovat:

Re:PavelHD:
Ahoj, ďakujeeem :)
to o Thorpe parku ma potešilo, že je to jednoduché sa tam dostať, ale čo sa týka Alton towers to už je horšie - tam chcem ísť najmä kvôli atrakci AIR. A nechcem sa toho vzdať musím sa tam nejako dostať vždy to bude jednoduchšie než sa dostať na Floridu do Ameriky, kde je Manta ďalšia lietacia dráha, o kt. viem. No každopádne ti ďakujem za typ a upozornenie na možné komplikácie dám si na to pozor. Tak sa pustím do plánovania :)


PavelHD

PavelHD , 06.02.2015, 16:27: Reagovat: (Obrázek)

Re:Mia:
Já se ujmu tohoto dotazu, i když naplánovat tuhle cestu si netroufám, roli hraje poměrně dost faktorů. My jsme v těchto parcích byli před šesti lety v rámci delší dovolené, naše dojmy jsme popsali zde: http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/nase-recenze/tour-de-england-2008
Pokud by šlo jen o Thorpe Park, bylo by to jednoduché, spojení je tam dobré, je to vlastně přímo v Londýně. Nejrychlejší spojení je samozřejmě letecké, Thorpe Park leží kousek od letiště Heathrow. Dále do Londýna jezdí autobusy, cesta 1300 km dlouhá (navíc přes kanál) si vyžádá mnohem více času, to samé platí i o eventuelní jízdě vlastním autem.
Alton Towers leží dále na sever ve střední Anglii a je také dostupný, ale o dost komplikovaněji, od většího letiště by se muselo jet asi vnitrostátním linkovým autobusem. My jsme tehdy zvolili leteckou dopravu do a z Londýna a zbytek trasy jsme absolvovali autem z půjčovny. Varianta k tomuto řešení je použít vlastní auto (v levostranném provozu nic moc) a nebo naopak to celé absolvovat veřejnou dopravou, ať už kombinace letadla a autobusu (ev. vlaku) a nebo čistě jen různými autobusy, oboje je organizačně náročné a spíše pro dobrodružné povahy...
Co se týče ubytování, to jsme vyhledali ještě doma na internetu a zvolili jsme hotely standartní úrovně jako kompromis mezi přijatelnou cenou a relativně slušným ubytováním.
Snad Vám těchto pár tipů pomůže :-)


Mia , 30.01.2015, 16:11: Reagovat:

Ahojky, já bych chtěla jet se ségrou do Alton towers a pak do parku Thorpe v Londýně nebo obráceně, pomohl by mi tady někdo naplánovat cestu, aby to vyšlo co nejlevněji a nejrychleji? Třeba tam už někdo byl a ví jak se tam co nejvýhodněji dostat...počítam i s nějakým noclehem samozřejmě. Za veškeré rady moc děkuju :)
PS: bojíme se letět letadlem, ale kdyby to bylo výhodnější cenově tak beru i to! :D


JitkaPol , 23.06.2014, 14:03: Reagovat:

Marťula HD se zmiňuje o Fantasticketu v Rimini, který se dá využít na tři různé aktrakce (např.Mirabilandia, Aquagan, delfinárium? Tušíte někdo zda se i letos dá někde a případně kde sehnat?
Děkuji Jitka


lenka , 23.06.2013, 17:19: Reagovat:

Re:VasekHD: Tak park belantis máme za sebou a bylo to skvělé, do všech sedaček jsem se vešla...:-D tj. info pro všechny, kteří by řešili to co já...:-(


VasekHD

VasekHD , 17.06.2013, 23:26: Reagovat:

Tak jsem se snažil zapátrat v paměti, prohlídnul hromadu fotek, poptal se u několika přátel a nikdo si nedokáže vybavit, že by třeba u Huracana (horská dráha s loopingy), nebo u jiné atrakce v Belantis byla testovací sedačka.. Bohužel je podobná sedačka v zábavním parku spíše vzácnost. Nicméně bych to prostě risknul a buď to vyjde, nebo nevyjde, protože informací podobného typu je na internetu i v angličtině jako šafránu.. :-/


lenka , 15.06.2013, 20:28: Reagovat:

Re:VasekHD: chystám se do německého Belantisu. Děkuji za odpoěď


VasekHD

VasekHD , 15.06.2013, 17:38: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj Lenko, tohle je bohužel dost individuální a občas se stane, že se člověk po usazení do sedačky nevejde do bezpečnostního uchycení a je poslán pryč..
Na některých horských drahách jako je Krake v Heide parku, nebo Blue Fire v Europa parku je u vchodu k dispozici testovací sedačka, kde si člověk může vyzkoušet zda se vejde :-) Když se vejde na jedné atrakci, tak by se mohl vejít i na ostatních, ale není to vzhledem ke konstrukčním rozdílům pravidlem.
Pokud se chystáš vyloženě do nějakého parku, tak napiš a já se pokusím od ostatních zjistit, zda v tomto parku jsou nějaké testovací sedačky :-) Pokud by jsi to nechtěla řešit v diskuzi tak napiš na email, který je v sekci "o nás" a jen zmiň, že jsi se o tom se mnou v diskuzi bavila.

Vašek


lenka , 15.06.2013, 14:40: Reagovat:

Ahoj, chtěla jsem se zaptat jak jsou velké sedačky v zábavých parcích. Jsem docela silná a nevím zda se do těch sedaček vejdu. Třeba na horské dráhy. Díky za odpověď


VasekHD

VasekHD , 24.03.2013, 22:38: Reagovat:

Ahoj, odpovězeno v sekci "Diskuze o zábavních parcích".. a dokonce dvojmo, tak to ponechám jen tam :-)


adrenalinka , 21.03.2013, 12:12: Reagovat:

Ahoj, chystáme se se sestrou do heide parku a nechce se nám vyhazovat peníze za drahé jídlo, tak si nejaké plánujeme vzít do batohu. Chtěla bych se zeptat, jak je to na atrakcích, můžu si tam vzít batoh sebou nebo je možnost ho někam odložit na bezpečné - opravdu bezpečné místo ? moc děkuji


VasekHD

VasekHD , 21.08.2012, 20:57: Reagovat:

Re Reset:

Ahoj, dle mého názoru a mnoho lidí už mi dalo za pravdu, že přetížení na horských drahách a podobných atrakcích není nijak moc rozhodující, byť se tím výrobci a majitelé atrakcí rádi chlubí a média všechna ta Géčka ještě raději používají.
Sám jsem se snažil docela dlouho najít a poznat rozdíl mezi tolik a tolik G, nebo alespoň poznat pokud je výrazně vyšší než jinde, ale až na několik málo drah takřka bez výsledku.
Když se na to člověk podívá trochu technicky, tak udávané přetížení je v první řadě maximálně dosažené přetížení a to může trvat třeba jen zloměk vteřiny v nějaké otočce. Pocit je to však naprosto subjektivní a každý ho vnímá naprosto jinak podle váhy, velikosti, prahu "bolesti", stejně tak že stejné přetížení je naprosto jinak vnímáno v různých elementech. Je jiné při vystřelení, jiné při loopingu, nebo nějaké otočce na sedačce dle vlastní osy a tak podobně.
Málokdy jsem se dokázal s kamarády shodnout na nějakém vyloženě nepříjemném přetížení. jeden řekne, že nejhorší bylo vystřelení, další že to byl looping a třetí, že air time na konci dráhy. Co člověk to jiné pocity.
Jo a pokud jde o udávaná přetížení na pouťích, tak tam lítají různá čísla a vypouštějí je hlavně média, která si jima ve snaze napsat nějakou senzaci chtějí zvyšit návštěvnost.
Není problém se dozvědět, že nějaká atrakce má 5, 7, 10G a před pár lety nějaký server napsal, že nová pouťová atrakce má 9x větší přetížení, než zažívají piloti bojových stíhaček a podobný nesmysly :-)
Co tak říci na konec?
Asi to, že pokud jde o výrobce horských drah, tak udávaná přetížení většinou dávají jen napovědět jak moc by mohla být jízda ostrá, ve smyslu, že by tam mohla být ta možnost dojít k nějakému nevšednímu pocitu z přetížení, ale rozhodně to není zárukou, že ho člověk opravdu zažije. :-)


Reset , 17.08.2012, 21:05: Reagovat:

ahoj,muzu se zeptat,jaky vyznam ma pretizeni (G) u atrakci a proc to u vetsiny porad zminuji?jaky ma bajvoko treba pretizeni atrakce Mixer u nas na poutich?jen by me zajimalo,jak takovy pretizeni tak vypada,kdyz ma horska draha napr. 4G?


Matěj , 13.08.2012, 18:38: Reagovat:

Díky moc hned to zkusim


VasekHD

VasekHD , 07.08.2012, 22:33: Reagovat:

Ahoj Matěji, pokud máš možnost, tak zkus dotaz napsat také na naší facebookovou zeď. Větší část fandů horských drah se zdržuje spíše tam :-)


Matěj , 29.07.2012, 17:39: Reagovat:

Ahoj všichni koukám se na YouTube na různá videa s rollercoaster tycoon 3 a u skoro každýho autora tam vidim věci které v mé hře nejsou a to mam rollercoaster tycoon 3 Platinum. Napadlo mě že to asi stáhnul z internetu a tak jsem se šel kouknout na net, ale nic na stažení sem nenašel tak bych chtěl vědět jestli neznáte náhodou nějakou webovou stránku na které by se dali stáhnout různé věci jako: Nové budovi, dráhy, skáli, jo a taky jestli nevíte kde se dajéí sehnat patche, docela by se mi taky hodilil


VasekHD

VasekHD , 07.04.2012, 00:13: Reagovat:

Re martin:
Ahoj, pokud jde o úhradu výletu, tak je vše popsané přímo na stránce výletu do HP, tedy do 21.4.2012 je potřeba zaplatit zálohu a nejpozději do 21 dnů před výletem musí být uhrazen zbytek do celkové ceny výletu.

Co se týká počtu lidí, tak to je velmi těžké říci vzhledem k systému záloh-doplatků. Zájem však je a pokud máš zájem i ty, tak se určitě přihlaš :-)


Martin , 06.04.2012, 16:24: Reagovat:

Ahoj, už se tu možná na to někdo ptal, ale chtěl bych jet do Heide Parku jak tu je možnost s Vaší CA. Je už nějaký slušný počet lidí, co zajištuje, že se zájezd bude konat ? A záloha je 1800 a ten zbytek se doplácí v autobuse nebo ještě před zahájením výletu? Díky ...


ziki , 31.03.2012, 11:34: Reagovat:

Člověk žasne, co splácají lidé neznalí zahraničních parků :D
http://www.novinky.cz/koktejl/263446-vyzkouseli-jsme-adrenalinove-atrakce-na-matejske-pouti.html
Nevím jak vy, ale já kdybych se předtím dobře nenajed tak je to podstatně horší:) A vsadím se že tam během natáčení nechali více peněz než za vstupenku do "normálního parku".


Jindrous

Jindrous , 07.09.2011, 20:15: Reagovat:

Re:schutze.san:

Ahoj tak jak bylo v six flags magic mountain? Napíšeš recenzi? Byli by jsme všichni rádi :-)


Martin , 14.04.2011, 13:06: Reagovat:

ahoj neplánuje někdo letos trip do port adventury?chceme někams přítelkyní vyrazit ale jsme sami dva takže kdyby jste oněkom věděli:)


schutze.san , 09.04.2011, 17:36: Reagovat:

Ahojte, v lete mame v planu navsitvit six flags magic mountain, uz vim datum 14.7 ze ten park navstivime ale je tu problem ze bych chtel koupit listky driv pres net a nejak tomu nerozumim co mam kupovat jestli THRILL PASS nebo DAILY TICKET.. ma s tim nekdo zkusenost? a pokud se tam musi platit jen US kartou tak jak to obejit? predem diky, myslim ze je lepsi mit listky driv aybsme mohli byt prvni v fronte a honem pelasit na nejakou megaatrakci abysme neztraceli cas pak ve fronte... :)


VasekHD

VasekHD , 01.04.2011, 22:48: Reagovat:

Re Přetížení 5G
Také se zapojím do diskuze, protože přetížení na atrakcích a horských drahách mě vždy docela zajímalo.. Jednu dobu jsem přemýšlel o přetížení na atrakcích vytvořit nějaký článek, ale vlastními pocity na drahách a různým koumáním jsem dospěl k názoru, že tato veličina je tak subjektivní a neurčitá, že by to snad ani nemělo smysl. U mnoha horských drah se dá v parametrech zjistit udávané přetížení (jak moc bývá oficiální nevím), ale jen velmi těžko by se dalo po svezení určit která dáha měla papírově větší. Různé typy loopingů působí při různých rychlostech na tělo a mysl člověka rozdílně, nehledě na to, že různí lidé budou vnímat přetížení jinak a může na to mít vliv třeba výška, váha atd.. Proto bych nedával informacím o přetížení a zejména na pouťových atrakcích moc velkou váhu.. 5G působící při vertikálním pohybu je vážně docela dost a také tomu moc nevěřím.. Skoro bych řekl, že být tam těch 5G, tak by si tam mohly hnedle postavit nějakou improvizovanou ošetřovnu :-D


nevim , 14.10.2010, 18:09: Reagovat:

Tak Suverenita prý postaví v Ostravě Dysneyland :)
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/pirati-vyzenou-kockopsa-suverenita-20101013.html


Radek , 24.09.2010, 08:42: Reagovat: (Obrázek)

Re:ladin:
Obecně řečeno, 5G je obrovské přetížení. Takové atrakce se snad již dnes ani nekonstruují. Já osobně na takové ani nikdy nejel. Ale jestli je ta koule stejná, jako ta na obrázku, tak tam 5G není ani náhodou. Zřejmě na to číslo jen lákají lidi, protože takové přetížení nikdo jiný nemá. Na atrakci jsem byl a řek bych, že tam jsou maximálně 2G. Jen to vystřelení je takové svižnější, ale pak už je to jen houpačka. Takže žádný strach.


ladin , 23.09.2010, 20:08: Reagovat:

zdravim,
chci se zeptat,jestli je 5G velky pretizeni ? Mam totiz v planu jit na tu vystrelovaci kouli ,ale ted jsem cetl to pretizeni,tak se optam radeji.predem diky


PavelHD

PavelHD , 12.08.2010, 08:06: Reagovat:

Re:wladim11:
Ahoj, už jsem na to kdysi někomu odpovídal, u T.P.R. se platí prostřednictvím PayPalu. Jdi na stránky PayPal.com, tam si založ účet, musíš mít kartu pro platby přes internet. Oni ti strhnou z karty asi 1€ a v následném karetním výpisu, který ti přijde, budeš mít u téhle transakce uveden kód, kterým potom dokončíš registraci u PayPalu. O to euro nebo dolar nepřijdeš, odečtou ti ho při první nějaké platbě.
Až budeš mít hotovou registraci u PayPalu, tak si můžeš objednat u T.P.R. zboží. Dostaneš to poštou za cca 3 týdny +/-
Kdyby jsi narazil na nějaký problém nebo to potřeboval podrobněji vysvětlit, tak se ozvi emailem


wladim11

wladim11 , 11.08.2010, 21:32: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, chci si objenat nové Blu-ray od Theme Park Review, ale nikdy jsem ještě z ciziny nic neobjednával, tak jestli máte s tím nějaké zkušenosti (např. ohledně platby, atd.) díky Vláďa


PavelHD

PavelHD , 06.08.2010, 19:27: Reagovat:

Re:kajus:
http://www.holidaycamp.de/index.php?id=574&L=1


Radek , 04.08.2010, 19:53: Reagovat:

re: Vasek HD
A nás obsluha u Furius Baca dokonce v sedačce vyfotila. Opravdu záleží na obsluze. Ale troufám si říct, že v žádném parku nepustí na atrakci člověka s fotákem v ruce.


VasekHD

VasekHD , 02.08.2010, 09:20: Reagovat:

Je to ostuda, ale jen to odpovídá celkové kvalitě plátku Aha :-)


PavelHD

PavelHD , 01.08.2010, 23:33: Reagovat: (Obrázek)

Nová horská dráha v Europa Parku???
Taky nevíme všechno... v Europa Parku postavili novou horskou dráhu a nám to uniklo. Jaká to je dráha? No přece "Silver Line", jak píše deník AHA, a nepostavil ji B&M, ale Mercedes. Nevěříte? http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/50147/nejlepsi-zabavni-parky-evropy:-6-mist,-kde-neexistuje-nuda!/


wladim11

wladim11 , 13.07.2010, 19:17: Reagovat:

Re:Jindrous:
Ahoj, já letím v pátek do Anglie a navštívíme Alton Towers, vracíme se zpět autem a jedeme trajektem, protože je to levnější, ale EURO tunelem je to zase rychlejší :D
trejekt: http://www.norfolkline.com/ferry/
tunel: http://www.eurotunnel.com/ukcp3main


Jindrous

Jindrous , 12.07.2010, 19:40: Reagovat:

Neví někdo kolik stojí trajekt z francie do anglie pro osobní auto s 2 dospěláky a dítětem? Nebo je lepší tím tunelem?Díky


Radek , 05.07.2010, 22:22: Reagovat:

Zajímavé video o fungování zahradnického oddělení v Europaparku. http://www.youtube.com/watch?v=GvxOiolY4Fk&feature=player_embedded


VasekHD

VasekHD , 07.06.2010, 09:56: Reagovat:

Re Fórum:
To už raději než fórum záložku FAQ (často kladené dotazy), kam by se postupně přidávaly otázky a odpovědi přesně na otázky typu "Platí se atrakce zvlášť" s tím, že pokud by to chtěl někdo podrobněji, tak ať napíše do diskuze s tím, že reakce je většinou ještě týž den, někdy opravdu jen chvíli po napsání otázky. :-)
Mrtvé fórum je většinou ostuda jinak zajímavých stránek :-)


PavelHD

PavelHD , 06.06.2010, 23:03: Reagovat:

Re:VolodaQ:
Ahoj, díky za námět k zamyšlení. Je ale fakt, že už jsme o tom při uvádění těchto stránek do provozu uvažovali jako o možnosti. A je to přesně tak, jak píšeš, vlastně jsi odpověděl za nás :-) Při nejbližší inovaci stránek zavedení fora ještě znovu zvážíme.


VolodaQ

VolodaQ , 05.06.2010, 22:23: Reagovat:

čau, nepřemýšleli jste o tom, že by se tady zavedlo forum?
řada věcí by se tam dala řešit elegantnějš než pomocí diskuze, (třeba otázky typu jestli se platí atrakce zvlášť..., v diskuzi to sjede dolu a pak se na to lidi ptaj znova a znova, i když je pravda, že už to tu dlouho nebylo, už jsou asi všichni znalí a schopný to najít sami o:), za to ve foru by to bylo takový stabilnější), ale zase chápu, že je s tím dost práce a hlavně se vybízí otázka jestli je tu dost široká základna nadšenců, protože není nic horšího než mrtvý forum :DD, to je pak opravdu škoda práce ho spouštět :o)


Jindrous

Jindrous , 31.05.2010, 12:03: Reagovat:

Tak kdo má nějakou ON RIDE fotku z atrakce at už zakoupenou tak třeba ofocenou, poišlete jí na EMAIL: horskedrahy@centrum.cz
bude tady v rubrice galerie zveřejněná :-) Těšíme se :-)


Jindrous

Jindrous , 29.05.2010, 23:24: Reagovat: (Obrázek)

A co Black Mamba?
No uchvátila nás, ta hudba, to prostředí, ti černoši, co nás ochotně fotili,ohně před vstupem - vše je dokonalý to se musí nechat :-)Ale bylo toho hodně co nás tam překvapilo...


Jindrous

Jindrous , 29.05.2010, 23:18: Reagovat: (Obrázek)

Re:DavidHD:

Ahoj, koukni zatím k nám na facebook, myslím že nám radost kouká z očí :-)


DavidHD

DavidHD , 29.05.2010, 19:15: Reagovat:

Re:Jindrous:
Ahoj, tak jak bylo ve Phantasialandu a v Movie Parku? Už se všichni těšíme na recenze. :-) A co Black Mamba?


Jindrous

Jindrous , 29.05.2010, 18:51: Reagovat:

Re:wladim11:

už jsi ty fotky nahrál na uloz.to ?Docela bych se podíval,díky :-)


Jindrous

Jindrous , 26.05.2010, 13:13: Reagovat:

Re:wladim11:

to je škoda že to už nestihneme přečít a skouknout fotečky, protože za chvilku razíme na další výlet směr Phantasialand + Movie Park...
Tak hold až přijedeme:-)


wladim11

wladim11 , 26.05.2010, 05:02: Reagovat:

Ahoj tak jsme se asi před 45 minutama vrátili z Walibi :)
,tak jsem se vyspat nešel, ale sedím ve student agency v kavárně na Florenci a jedu rovnou v 6:00 domů, určitě napíšu recenzi, a fotky budou na ulozto.cz


VasekHD

VasekHD , 23.05.2010, 20:25: Reagovat:

Re radek: No tak to jsou řádní rekordmani :-D


Radek , 23.05.2010, 17:40: Reagovat:

Zajímavý "rekord" v Port Aventuře dnes odvysílala ČT1 v pořadu Kaleidoskop. Takovej rekord by zvládl každý:-)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/310292320200020-kaleidoskop/


wladim11

wladim11 , 13.05.2010, 09:02: Reagovat:

Přidávám odkaz na Farrari World http://www.ferrariworldabudhabi.com/


wladim11

wladim11 , 05.05.2010, 11:50: Reagovat:

Je tu další problém na horské dráze :)
http://www.novinky.cz/koktejl/199348-na-horske-draze-uvizl-kus-kabatu-lide-viseli-20-minut-hlavou-dolu.html


taylor

taylor , 03.05.2010, 14:48: Reagovat:

Jeste dodatek k volnym padum, indukčně se samozřejmě nebrzdí až na nulovou rychlost, ale na rychlost cca do 1 m/s, zbytek se dobrzdí klasicky mechanicky, pomocí odpružených tyčí, na který pohyblivý soustrojí dosedne.


taylor

taylor , 03.05.2010, 14:44: Reagovat:

Jindrous: myslím že u volných pádů se brzdí elektromagneticky (princip indukovaných vířivých proudů ve vodivých deskách). Princip je zhruba takový, že se kolem kovové vodivé desky pohybuje silný magnet. Podobně brzdí i třeba Desert Race v Heide Parku (v kolejích se dají vidět výsuvný kovový desky).

Kdyžtak mě někdo pls opravte, pokud se v něčem pletu.


MartulaHD

MartulaHD , 29.04.2010, 08:18: Reagovat:

Re:Jindrous:
to aspoň budou nový recenze co?? Už se těšíme.. :)
Už jste zpět?? A jak bylo???


PavelHD

PavelHD , 28.04.2010, 22:51: Reagovat:

Re:Loupik1:
Ahoj, najdou, stačí vyplnit formulář...


Loupik1

Loupik1 , 28.04.2010, 20:46: Reagovat:

Ahoj, najdou se na výlet do Walibi ještě dvě místa.?


Jindrous

Jindrous , 28.04.2010, 18:27: Reagovat:

Ví někdo jaký je princip brzdění na volných pádech?díky


LTG

LTG , 27.04.2010, 09:22: Reagovat:

Re:PavelHD:
Jen doplním, že služba YourDay DVD už minulý rok nefungovala, ptal jsem se na Airu i na Nemesis a byla už jen možnost zakoupit fotky.
S dopravou to zas tak složité není. Od nás lítají například EasyJets na letiště East Middlands (Derby) odkud jezdí doprava do Stoke-on-trent nebo přímo do AltonTowers (ale myslím, že jede jen jeden denně), ale já bych doporučoval spíš půjčit auto.

My jsme loni dělali takovej menší EnglandTour:
1) letadlem do Londýna, kde jsme si půjčili auto přímo na letišti
2) ThorpePark + Londýn tři dny
3) Oxford a Warwick Castle po cestě do AT
4) Alton Towers na dva dny
Ještě ten druhý den jsme pak letěli zpátky do Prahy z East Middlands.
Výhodou je, že auto můžeš vrátit na jiném letišti než sis ho půjčoval a že ho máš levnější pokud si ho půjčuješ k letence.
No i tak to byl pekelně drahej výlet :)


PavelHD

PavelHD , 25.04.2010, 18:09: Reagovat: (Obrázek)

Re:Loupik1:
Rezervace do WW budeme přijímat určitě do konce dubna a potom dle individuální dohody.


Loupik1

Loupik1 , 25.04.2010, 11:55: Reagovat:

Ahoj, chtěl bych se zeptat do kdy přijímáte rezervace do Walibi Worldu.? Díky..


Jindrous

Jindrous , 25.04.2010, 07:50: Reagovat:

Zdravíme všechny, dneska vyjíždíme na první výlet Belantis + 2dny v Heide Parku + Hansa Park, at už tam jsme,moc se těšíme, až na ty kilometry před náma :-)))


PavelHD

PavelHD , 22.04.2010, 22:29: Reagovat:

Re:Radek:
Na nějakém fóru jsem se dočetl, že DVD s jednou jízdou stálo 7 liber a DVD s celodenní návštěvou 19 Ł. Informací je málo, tento unikátní systém neprovozoval přímo park, ale externí firma, která se údajně dostala do problémů, takže ani přesně nevím, jaká je situace. Každopádně těch několik málo minizmínek o systému neslo letopočet 2008, ty videa taky, ale už ne r. 2009...


Radek , 22.04.2010, 18:27: Reagovat:

Díval jsem se na ty videa z Altonu "Your day DVD footage" a musím říct že mě to hodně překvapilo. Je to úplně super. Myslím, že je to mnohem lepší památka na park než video onride. Z onride videa lze jen těžko poznat, jak dráha kterou projiždíte vypadá. Ale na těchto prostříhaných záběrech je hezky vidět, co to vůběc absolvujem za jízdu. I když samotný aktér je tam většinou jen na začátku a na konci a zbytek videa jsou předtočené záběry. Ale i tak to je super suvenýr, za který si Alton Towers zaslouží palec navrch. Má někdo ponětí o ceně takového suvenýru? Když obyčejné onride video stojí cca 16 euro, tak co teprve takové DVD z celodenní návštěvy.


PavelHD

PavelHD , 22.04.2010, 17:23: Reagovat: (Obrázek)

Re:wladim11:
Doprava do Alton Towers.... to je docela prekérka. Neleží u žádného většího města, takže veřejnou dopravou by to bylo dost krkolomné. Když jsme byli na Tour de England, tak jsme spali v městě Stoke on Trent asi 30 km od parku. Měli jsme ale auto z půjčovny, takže jsme tam dojeli tím autem. Pokud bychom tam hypoteticky plánovali hromadný výlet, tak by se tam asi musel najmout anglický autobus (z nějakého letiště, asi Birmingham nebo Manchester), jinak si to nedokážu představit. Určitě se tam nakonec i veřejnou dopravou nějak dopravit dá, otázka ale je, s kolika přestupy a jak dlouho by to trvalo.
http://www.altontowers.com/plan-your-visit/how-to-find-us/public-transport/
V tomhle směru je na tom Thorpe Park s dostupností mnohem lépe, je kousek od londýnského letiště a lidi sváží z okolí i jejich autobus...


wladim11

wladim11 , 22.04.2010, 15:35: Reagovat:

http://www.youtube.com/user/RandomnessSmify#p/u
kanál uživatele, který má tyto videa
Poslední odstavec:
http://www.altontowers.com/default.aspx?id=41&terms=rfid


Jindrous

Jindrous , 21.04.2010, 23:12: Reagovat:

nemůžu nic najít na jejich stránkách o této službě..Našel někdo něco?díky


VasekHD

VasekHD , 21.04.2010, 23:02: Reagovat:

Alton Your day:

Pokud to vypadá takhle a záběry na lidi jsou natočené s vlastní osobou, tak je to opravdu dokonalé.. Z toho pomalu běhá mráz po zádech..

http://www.youtube.com/watch?v=FvEojKthru4

mrknětě i na další videa s popiskem "Your day DVD footage" - dokonalost sama!


Jindrous

Jindrous , 21.04.2010, 16:50: Reagovat:

Re:wladim11:

super, zní to dobře a je někde na netu nějaká ukázka jak to potom vypadá?Díky


wladim11

wladim11 , 21.04.2010, 16:38: Reagovat:

Re:VasekHD:
Tento systém, nazývaný "YourDay" se nachází v parku Alton Towers, při vchodu si můžete zapůjčit speciální RFID náramek a kamery v parku vás budou sledovat, poté při odchodu náramek vrátíte a můžete si zakoupit DVD. Kamery se nachází na atrakcích: Nemesis, Rita - Queen of Speed, Spinball Whizzer, Oblivion, Air, The Flume and Congo River Rapids, takže až tam jednou pojedu, tak si náramek určitě zapůjčím.


VasekHD

VasekHD , 21.04.2010, 13:56: Reagovat:

Matně si vzpomínám, že po Tour de England, jsme se bavili, že by některý z Anglických parků měl systém, kdy má člověk na ruce náramek a různé kamery po parku ho nadetekují jako procházejícího a pořídí jeho záznam, který je pak možné sestříhaný zakoupit.. Tohle by mohlo být celkem zajímavý :-)


wladim11

wladim11 , 20.04.2010, 23:25: Reagovat: (Obrázek)

Re:Radek:
četl jsem to na anglický wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/On-ride_camera
je tam třeba zajímavost, že z dráhy Kingda Ka jsou dvě fotografie jedna při rozjezdu a druhá při brzdění, u hd Hydra jsou také dvě, jedna před vývrtkou a druhá uprostřed vývrtky.
Offride:
Kamery jsou umístěny podél celé tratě a po dokončení jízdy, vám to specializovaná osoba, sestříhá, upraví, atd.
Našel jsem, že je to asi jenom v parku Universal Studios Florida u drah SheiKra, Busch Gardens Tampa Bay, Hollywood Rip Ride Rockit, nic více jsem nenašel.


Radek , 20.04.2010, 21:57: Reagovat:

Re: Wladim11
Víš něco konkrétnějšího o tom offride videu Hollywood Rip Ride Rockit? Mně osobně by se takové video možná i líbilo víc než video onride.


wladim11

wladim11 , 20.04.2010, 18:40: Reagovat:

Re:Jindrous:
ahoj, na 100% si můžeš koupit on-ride video z horské dráhy Furius Baco (nejrychlejší dráha na světě, která má kameru), Raptor, Saw - The Ride. Off-ride video "novinka" (sestříhané) - Hollywood Rip Ride Rockit, tedy pokud se nemýlím :)


Jindrous

Jindrous , 19.04.2010, 23:39: Reagovat:

Kde všude a na jakých atrakcích kromě Europa Parku se natáčí video z atrakce?Díky


wladim11

wladim11 , 19.04.2010, 20:31: Reagovat: (Obrázek)

ahoj, jen takový dotaz. Jak jste plánovali ten výlet do Alton Towers (pro rok 2010) a nemohl se uskutečnit (myslím, že moc vysoké náklady na dopravu)chtěli jste jet autobusem, nebo letět letadlem a poté anglickou dopravou až do parku???? Já jsem hledal nějaké spojení z Manchesteru do Alton Towers, a je to hodně komplikovaný se tam dostat veřejnou dopravou.


MartulaHD

MartulaHD , 08.04.2010, 19:50: Reagovat:

Re:aurora:
u výletů nabízíme včasnou slevu. Letos byla sleva 10% při přihlášení se na výlet a zaplacení zálohy do 28.2.2010.
Slevu 10% také získá automaticky ten, kdo se zúčastní jednoho výletu a přihlásí se na druhý výlet v témže roce.


MartulaHD

MartulaHD , 07.04.2010, 21:38: Reagovat:

Re:jirka:
ahoj, určitě má smysl se na výlety přihlásit včas. Čím více se přihlásí lidí, tím je větší šance, že se výlet uskuteční. O tom, zda se výlet uskuteční či nikoliv může někdy rozhodnout i jediný přihlášený. Proto vy, co váháte a máte zájem se výletu do Heide parku zúčastnit, neváhejte se přihlásit.

Stále je tu také ještě šance se přihlásit na výlet do Walibi Worldu, kde je posledních pár volných míst.


jirka , 07.04.2010, 19:22: Reagovat:

kluci, ma smysl se hlasit ještě do heide parku? kolik lidí je přihlášeno a kolik se minimálně ještě musí přihlásit? díky, snad by nas bylo i vic


PavelHD

PavelHD , 06.04.2010, 17:00: Reagovat:

Re:Jindrous:
Já se obávám, že kromě hotelů nebo některých restaurací, jak píše Marťula, budou parky asi bez pokrytí, namátkou jsem se díval třeba na EP nebo HP a ani ťuk. Například při naší Tour de England jsme se za celou dobu vůbec nemohli připojit, vůbec nikde, ani na hotelu, ani v nákupním centru a dokonce ani na letišti Heathrow, buď to tam nebylo, nefungovalo to a nebo jsme wifi našli, ale nebyla free, musel by jsi se přihlásit nebo někde zaregistrovat...


Jindrous

Jindrous , 06.04.2010, 14:31: Reagovat:

o to nejde si tam surfovat, ale třeba jen přečíst emaily :-)))


MartulaHD

MartulaHD , 06.04.2010, 12:37: Reagovat:

Re:Jindrous:
například v Europapaku jsou bezdrátovým internetem pokryty všechny 4 hotely a restaurace Kaffi Hús v části Island a SWR3 Rock Café ve vstupní části parku.
Avšak nikdy jsem neviděla nikoho sedět v parku s notebookem na klíně :)


Jindrous

Jindrous , 05.04.2010, 23:28: Reagovat:

Máte někdo zkušenost, jestli a popřípadě kde a v kterém parku je dostupný zdarma internet přes wifi? Díky


Jindrous

Jindrous , 30.03.2010, 22:54: Reagovat:

Re:wladim11: zde je ten článek :-)))

http://cestovani.denik.cz/svet/vydejte-se-vyblbnout-k-sousedum-vitaji20100329.html


Loupik1

Loupik1 , 30.03.2010, 20:45: Reagovat:

Ahoj, chtěl bych se zeptat někoho, kdy byl v Port Aventuře, jestli je u Huracan Condor nějaká zvláštní cesta pro jednotlivce nebo prostě všechny informace o této atrakci.. Díky.


wladim11

wladim11 , 30.03.2010, 19:32: Reagovat: (Obrázek)

Re:Radek: Blafl Mamba, tak to je dobrý :) :) :)
já jsem zase četl v blesku, že je na Matějský nejlepší horská dráha v Evropě, jménem Olympic Loop, dosahuje rychlosti až 45 km/h :)


Radek , 30.03.2010, 12:51: Reagovat: (Obrázek)

Tak si tak pročítám sobotní přílohu našeho regionálního Deníku a narazil jsem tam na zajímavý článek nazvaný: Zábavní parky - Tipy na výlety k německým sousedům. Pro zájemce se pokusím zprostředkovat obsah článku. Podstatnou část článku autorka věnuje Legolandu a aquaparku Tropical Island, avšak okrajově se věnuje také Europaparku, Heide parku a Phantasialandu. Co se týče Heide parku autorka zcela správně uvádí informace o výšce Colossosu, Screamu a zrychlení atrakce Desert Race. Což mě docela překvapilo, protože u podobných profesionálních článků bývá úroveň prezentovaných informací většinou zkreslená a neodpovídá realitě. Zde musím autorku pochválit. Nejen že se trefila do hlavních atrakcí parku, ale dokonce i správně opsala názvy atrakce a dokonce i technické parametry. Vážně smekám. Ale dále to je katastrofa. U Europaparku již autorka vyzdvihla Euromir, houpací vikingskou loď a dětskou atrakci CityBus. No že by to zrovna byly přední atrakce parku? No ale budiž. Atrakce tam aspoň jsou. Ale u Phantasialandu jsem byl pěkně zaskočen nebo spíše zklamán. Hlavní atrakcí parku je a teď cituji:“ horská dráha Blafl Mamba“ a atrakce River Quest. Dále pak prý obří ruské kolo, nějaká škola létání, autodrom, dětský volný pád a skákání na gumě. Já jsem ve Fantiku musel to obří ruské kolo asi přehlédnout. Odkud tyto informace autorka čerpala fakt nevím. Ale co mě na článku překvapilo nejvíc, byl poslední odstaveček. Cituji: “Podrobnou databázi evropských zábavních parků nabízí internetový portál www.horskedrahy.eu. Na jeho stránkách se dozvíte podrobné informace o jednotlivých atrakcích, cenách i poloze konkrétního areálu. Najdete zde i zajímavosti ze světa zábavy. Například o nových nebo připravovaných atrakcích).“ Já nevěděl, že kluci prezentují svoje stránky i v médiích:-) Mají docela slušnou reklamu na své stránky. Škoda jen, že se autorka na stránky nepodívala i v případě Phantasialandu.


Jirka , 27.03.2010, 19:53: Reagovat:

Ahoj,

už je jisté, že do Walibi se pojede. Který ze zbývajících výletů je blíž k uskutečnění? Můžete napsat počet lidí, kteří se musí na ty zbývající dva parky minimálně přihlásit, aby se jelo? Myslím, že to pomůže k uskutečnění.
Poku toto číslo uvedete i na titulní stránce a bude se aktualizovat, lidi to může motivovat :-)

Díky.


PavelHD

PavelHD , 23.03.2010, 17:24: Reagovat:

Re:wladim11:
http://www.cedarpoint.com/_upload/pdf/2009_cedar_point_map_high.pdf
http://www.sixflags.com/greatAdventure/assets/pdf/map.pdf
http://www.sixflags.com/magicMountain/assets/pdf/map.pdf


wladim11

wladim11 , 23.03.2010, 16:52: Reagovat:

ahoj, chci se vás zeptat:
jsou na internetu plánky parků (Six Flags Magic Mountain, Great Adventure, Cedar pointu,...)??? nikde je nemohu najít ve velkém rozlišení, nejlépe v pdf.


Taylor , 09.03.2010, 21:37: Reagovat:

Jo, presne tu jsem myslel - simulujici vytah sjizdejici do podzemi. Nechtel jsem to prozrazovat, pokud by na to nekdo chtel nahodou jit ;-)


VasekHD

VasekHD , 06.03.2010, 13:00: Reagovat: (Obrázek)

RE Loupik: Jestli si dobře vzpomínám, tak tam byla místnost která se třásla a optický klam zapříčinil, že měl člověk pocit, že s místností padá (možná i opravdu kousek padal) :-)
Něco ve stylu první místnosti v Geister schloss v Europa parku.
Jinak my jsme myslím na konci měli také chlápka s pilou, ale to si nejsem jistý, protože chlápka s pilou jsme zažili rok před tím v jiném strašidelném domě. Každopádně to bylo hodně slabý od začátku až do konce.. Média jak bývá dobrým zvykem vychvalovala a nešetřila frázemi typu "Ten je skutečně pro silné nátury. Za 70 korun tu klidně můžete dostat infarkt... " bla bla bla. Pod pojmem "live actors" jsem čekal ledacos, i když po zkušenostech z dřívějška jsem nečekal vůbec nic a bylo to ještě horší než jsem nečekal :-D Možná kdyby se to jmenovalo dům pro fanoušky fyziky a optického klamu, tak bych ocenil závěrečné místnosti, ale jako strašidelný dům, to bylo prostě marný :-)


Loupik1

Loupik1 , 05.03.2010, 14:47: Reagovat:

Re:taylor:
A co v tý předposlední místnosti bylo?


taylor

taylor , 04.03.2010, 19:24: Reagovat:

Re:VasekHD:
Presne, byl jsem na Psycho loni taky zvedavy, podle toho co se psalo tak to melo byt dost strasidelny, coz nebylo. Spravne tam meli byt 2 herci (v posledni mistnosti chlapek s motorovou pilou, ale ten tam chodil jen nekdy.

Nejzajimavejsi mi tam prisla ta predposledni mistnost pred vychodem ;-)


Loupik1

Loupik1 , 01.03.2010, 15:03: Reagovat:

Re:wladim11:
Jojo souhlasím.. Taky si rád přečtu dojmy i se podívám na videa.. Prý by tam měla tenhle rok ,,převratná novinka":-)) 4D kino.. Jelikož jsem byl v Gardalandu jak ve 4D tak dokonce i v 5D kině mě to nechává chladným..:-) Ale samozřejmě bych to klidně vyzkoušel.. Alespoň je vidět, že se Matějská také postupně zlepšuje.. Minulý rok tam byla první dráha s okruhem, letos 4D kino...
Snad by tam měl být letos i volný pád, ale to nevim jistě.. Dohromady asi 9 nových atrakcí, tak jsem zvědav..


MartulaHD

MartulaHD , 01.03.2010, 11:20: Reagovat:

Re:wladim11:
na Matějský jsem nikdy nebyla.. :o) a asi ani nikdy nebudu po tom, co jsem zjistila, že existuje něco mnohem lepšího, hezčího a dokonce si tvrdím říct i levnějšího než je právě Matějská.
Při zjištění, že ty "nejlepší" atrakce stojí až 200 Kč za jízdu pojedu raději "za konkurencí" do zahraničí.. :o)
Ale tvý dojmy si určitě ráda přečtu.. :)


wladim11

wladim11 , 01.03.2010, 11:11: Reagovat:

Ahoj, zítra se jdu podívat na Matějskou, tak možná že napíšu nějaké ty dojmy a dám na youtube video :)


VasekHD

VasekHD , 22.02.2010, 18:18: Reagovat: (Obrázek)

Re: Adelcia(klasické atrakce)
Pro nás(tým HD) a počítám většinu fanoušků na těchto stránkách není klasická atrakce jako klasická atrakce.. Jako příklad vezmu klasický TOP SPIN (lavici).. Můžeme ho vidět například na matějské v často zabláceném terénu za nehorázného řevu taneční hudby a kýčovitých zvukových efektů, osazen tolika blikajícícmi světly kolik se jen na konstrukci vejde a kolik elektrický rozvod unese. Pak ho můžeme vidět třeba v Gardalandu, konstrukčně takřka(nebo úplně) stejný ale je zasazen do záhonu rozkvetlých macešek a tulipánů, slazen částečně do barev loga a maskota gardalandu a z repráků se přiměřeně line tématická hudba například divokého západu. A třetí opět ta samá atrakce v tom nejlepším podání jakým vůbec může být vytesán do skály do tématického prostředí Mexika nesoucí záhadný název Talocan. Jehož součástí jsou vodní, ohňové a zvukové efekty a gradující hudba.. Jedna z top atrakcí na které jsem doposud byl a řadím ji před mnoho kvalitních horských drah.. A pořád je to vlastně TOP SPIN. A takhle je to se všemi klasickými atrakcemi.. Prvnímu případu se oblukem vyhnu už jen z důvodu, že sluch mám jen jeden a mám ho velmi rád, druhý případ rád navštívím a užiji si ho a na třetí se budu těšit jak malý kluk.. :-)


VasekHD

VasekHD , 22.02.2010, 15:05: Reagovat:

Re Adelcia: V mém příspěvku 13.02.2010, 16:29 je odkaz na námi natočené video a obrázek zmíněné lavice. Tímto směrem směřovala Jindrousova reakce a má následná odpověď :-)


Lojzek z Hané , 22.02.2010, 11:22: Reagovat:

Re: Adelcia
Neboj sa Adelo, slabo nečitáš. Ale napsáno to tam přecejen jednou už je. Jedná se o lavici Tomb Raider Machine v parku Movieland Studio, který leží v Itálii u jezera Lago di Garda. A jelikož se tyto stránky jmenují horské dráhy, lze z toho předpokládat, že se drtivá většina navštěvníků těchto stránek zajímá právě o horské dráhy.


adelcia , 22.02.2010, 02:54: Reagovat:

citujem text:
"hlavně v tom, že se naklání :-) A ještě v tom, že má 5 programů které se před jízdou losují."
chcem sa opytat o akej lavici sa to tu hovori? myslim jaki e jej nazov a v ktorom parku je? bud som si nieco nevsimla alebo slabo citam? dakujem za odpoved adela. ps, najde sa tu aj fanusik klasickkejsich atrakcii mio horskich a vodnych drah?


VasekHD

VasekHD , 14.02.2010, 23:07: Reagovat: (Obrázek)

RE? Jedná se o volný pád Giant drop v australském Dreamworldu s výškou 120 metrů.

P.S. Rád odpovím na cokoliv, ale když už napíšeš příspěvek do diskuze s nějakou otázkou a chceš se něco dozvědět, tak to prosím zkus napsat tak, aby si odpovídající nemusel připadat jak nějaký poskok :-)


1 2 3