červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous)

Po třech dnech v Busch Gardens Tampa Bay musel přijít odpočinek, proto jsme z Tampy před odjezdem do Orlanda navštívili krásnou a vyhlášenou pláž s bílým pískem Clearwater Beach, kde jsme načerpali další sílu. Další den ráno po kontinuální snídani /wafle,kafe a mufín/ jsme z hotelu Ramada v Tampě odcestovali do Orlanda hned brzy, abychom se stihli ubytovat a ještě ten den navšívit Sea World.

Nečekané příjemné překvapení na nás čekalo v hotelu Orlando Continental Plaza v části International Drive, a to v podobě odvozu a přívozu do všech místních parků autobusem zdarma. Takže jsme se jen občerstvili, v recepci nám dali kartu na pokoj, vybalili jsme si vše potřebné, auto přeparkovali a v 10,20 hod. už na nás čekal před hotelem autobus, který rozvážel lidi z hotelů do zábavních parků i například do Disneyworldu vzdáleného cca 20 km - pěkná vychytávka :-) Jízda klimatizovaným autobusem trvala vzhledem k nekonečnému zastavování u hotelů přibližně 30 minut. Po této době jsme již byli na parkovišti zábavního parku Sea World a z dálky jsme poznali MANTU - pro neznalé jde o jednu z těch delších, větších a náročnějších lítacích drah, avšak překrásně tématicky zakomponované. Po vyšetření otisků prstů, vyhrabání a překontrolování všech otvorů na zavazadlech i kapsách jsme konečně v obrovském mořském zábavním parku Sea World.

Dostavila se otázka - na co půjdeme jako první? :-) Jasně že zvítězila MANTA s čekačkou ve frontišti 20 minut. Dráha Manta není daleko od vstupu, projde se mimo jiné kolem vodopádu, kde Manta projíždí a kde je také vidět gejzír vody, pokud projede vlak /vozík/ s ležícími a křičícími lidmi. Já si nejdříve myslel, že gejzír vody vznikne právě při kontaktu vozíku s vodou, ale tak to zřejmě není, protože ve vodě jsou vidět trysky, odkud ten gejzír stříká. Dali jsme si věci do úschovny, tuším že za nějakých 25 centů a šup ke vstupu. Bohužel tam jsme si mysleli, že malou na MANTU nepustí, byla přesně 137 cm vysoká, tak jsme oponovali, že v Buschgards  nebyl problém nikde, na to obsluha cosi zamlumlala do vysílačky, ještě jednou došlo k měření naší dcery a pak z úst obsluhy zaznělo OK :-) Od vstupu po chvilce dojdete k jakési jeskyni a tato jeskyně slouží jako frontiště, po cestě aby nebyla nuda, tak jsou umístěny krásně nasvícená obrovská akvária , jak jinak než tématicky s rejnoky. Po chvilce následují schody, které vedou k nástupišti. Přijíždí zrovna vagon, vlak nebo jak to nazvat s náruživými adrenalisty, z ležaté polohy se sedačky - lehačky překlopí do sedací polohy, obsluha odemkne jištění a nám nic nebrání vyzkoušet tuto zvláštní atrakci. Něco takového v podobném stylu je i v Evropě, avšak mnohem kratší, bez tak veliké tématiky, bez loopingu a bez gejzíru vody. Jsme na vrcholu dráhy v poloze naležato břichem a obličejem dolů, konkrétně já s nataženýma rukama a připadám si jako pták, ale jen do prvního vnitřního loopingu, kdy jsem se musel přidržet.Tento looping nebyl moc příjemný, tělo dostalo trošku zabrat, ale neva, jedeme dál, ono nic jinýho ani nejde než to dojet do konce :-) Při druhé jízdě, jako bych si už zvykl, už to bylo v pořádku, on je to asi nezvyk :-) - jinak jízda super, občas se člověk převalí za jízdy na záda, projede se gejzírem, který ovšem je vždy, když jede souprava s lidmi, vytvořen uměle skrytým potrubím s tryskami... Já si myslel, že gejzír se udělá právě kontaktem jedoucí soupravy, tady to tak nebylo... Ke konci pocítíte na sobě i trošku vody od vodopádu.

Po vybláznění na Mantě jsme si prohlídli procházkou celý park. Sea World působí v modrobílých barvách, všude čisto, upraveno, hodně obchůdků, restaurací, uvidíte plno momentů, věcí a zvířat, které jen tak neuvidíte a na některá je možnost i sáhnout si, můžete se i zde těšit na plno vystoupení převážně v mořské tématice, a celé to završuje i možnost projet se na dvou docela velkých horských drahách, ale i jiných atrakcích. Při procházce jsme narazili poblíž rozhledny a uměle vybudované vodní plochy, které je podobně velké jako v Heide Parku, na zvláštní celodenní vystoupení potapěčů. Jednalo se o bavení dětí potapěči. Vše se odehrávalo venku a skrz sklo byli vidět potapěči, kteří vypouštěli  bublinky různých velikostí dětem, které na to koukají s otevřenou pusou a jsou nadšení. Občas všem také zamávají, vše je dekorativně krásně naaranžováno. Hned vedle jsou restaurace a obchůdky a poblíž je vysoká rozhledna, ovšem kupodivu není zdarma jak to bývá jinde, zde se platí poplatek 4 USD, také projíždka na loďkách typu pelikán /moc hezky vypadající/ je placená...

Druhou velkou horskou dráhou je Kraken. Je 45 metrů vysoká, plná loopingů, uveze v jednom vozíku 32 lidí a za jízdy se nudit nebudete :-) Jede se klasicky vsedě, první pád je pozvolný, ale následuje plno otoček, vývrtek, jede se i v tunelu atd.. Za 2 minuty je po všem :-) Tato jízda se nám všem velmi líbila. V parku je také příjemné svezení na stříkací loďce Journey to Atlantis, sjezdů je více a po cestě přijde pár překvapení:-) V 30 minutové frontě byly příjemné osvěžovače, které vypouštěly mlhovinu, a tak nedocházelo k nepříjemnému přehřátí organismu, tyto vychytávky jsou skoro všude :-) Co by to bylo za mořský zábavní park, kdyby tu chybělo nějaké to vystoupení, a zde je těchto vystoupení opravdu hodně. Všechna show trvají tak akorát, přibližně 20-30 minut a jsou ojedinělá, zábavná a vidět to je něco obdivuhodného. Je zde i jakési divadlo, kde se předvádí akrobatisté, v pozadí je promítáno akvárium s mořskými živočichy, a celé představení je tématicky laděno jak jinak, než do světa pod mořem, při tom nejlepším byl také vpuštěn mezi diváky do řad, kde se sedí, obrovský drak složený z několika lidí a dokonce mu svítily oči a šla z něj i pára - moc krásná podívaná, vše krásně barevné a atmosféru tomu dodávala tajemná hudba.

Co nás moc lákalo, byly kosatky a tento park byl myslím před rokem právě tím, kde bohužel při představení kosatek došlo ke smrtelnému zranění cvičitelky. Kdo by to řekl, dnešní show byla skvělá, kosatky poslušné, obrovské, nové show se jmenuje One Ocean, a bylo fascinující... Je zde jedna zvláštní věc, kterou jsem jinde nezažil. A sice vždy před nějakým představením přišlo plno obchodníků s různým zbožím. Ať už to byli plyšáci delfíni, kosatky, ruční osvěžovače, atd.., tak i občerstvení, a vše za nehorázné dolary, například 0,5 litru sodovky za 3 USD. Kdo by věřil tomu, že obchodníci všechno pití vyprodali? My jsme vytáhli z batohu svoje zásoby a začali se připravovat na One Ocean show. Při představení je ze začátku na obřích TV nebo co to je promítán záběr velryb z moře, takové promo úvodní video doplněné zvukem vln a hudby, dále je pak vidět záběr z kamer živě, takže je vše hezky vidět zvětšeně:-) Po všech těch skocích, přemetech, tancování, mávání ploutvema těchto krásných zvířat došlo na řadu osvědčené zlití diváků na předních řadách obrovskou masou vody, která byla po celém obvodu hlediště stříkána od kosatek, bylo to vlhké, dojemné  a zábavné :-)

Nadšeni a mokří jsme šli dále procházkou po parku a přivítala nás zátoka "The Cove" - další útok na peněženky návštěvníků. Nejednalo se o nic jiného, než o zátoku s delfíny, udělanou na míru za účelem focení při doteku, popřípadě při koupání se s delfínem. Delfíni zde mají i přes relativně menší prostor docela možnost si zaplavat do zadní části zátoky, kde byli ti, co nechtějí platit, ale chtějí si pořídit také snímek. Ovšem vtip je v tom, že platící zájemce /7 Dolarů za osobu/ co si dokonce i frontu vyčká dostane následně kus ryby, nebo kyblík s několika rybami, a to je ten magnet, který delfíny přiláká:-) Takže sáhnutí, pohlazení si delfína a následně plno záblesků od fotografa je zde 100% zaručeno, což ovšem neplatí pro tu druhou část publika, kde je to o štěstí, kdy zrovna bude mít ten či onen delfín náladu připlout se nechat bez rybí odměny obejmout :-) My to štěstí ale měli, což nás moc potěšilo, i když nás to stálo hodinu času, vůbec toho nelitujeme, protože nás to prostě bavilo... Je to super pocit, mít natažené ruce ve vodě a číhat na delfíny, občas se stalo že jich dokonce i připlulo více. Takže jsme si delfiny pohladili a udělali si krásnou památku.

K obědu jsme si dali pizzu, občerstvili jsme se a přemýšleli, co dál. Vůbec nevadí, že zde jsou jen 2 veliké horské dráhy, 2 celé dny, co jsme zde byli od rána do večera byly absolutně bez nudy. Park je to obrovský a krásně udržovaný, mořský svět tu dýchá atmosféru na každém kroku, jsou zde obrovské pavilony, kde byly jezdící chodníky, aby došlo k rovnoměrnému pohybu návštěvníků. Bylo zde také kino, kde se leží na zemi a kouká nahoru nad sebe, je zde restaurace, kde se jí v přítomnosti žraloků, kteří plují hned u stolu, dále několik obrovských tunelů, kudy se prochází a nad hlavami jsou například i žraloci kladivouni, nejrůznější druhy ryb, které člověk ani nezná, ale jsou obrovské, a některé i krásně zbarvené, poprvé na vlastní oči jsme uviděli prazvláštního mořského tvora, který vypadal podle naší dcery jako vzducholoď, v akváriích vyniká pestrobarevné prostředí, občas jsme viděli i truhlu s pokladem, vše krásně nasvícené, některá akvária mají  zvětšovací skla aby bylo vše vidět do detailů... Chvilku zbyl ještě čas do představení s lachtany, tak jsme si střihli Mantu a šup podle plánku do kruhového docela i vysokého hlediště. Vepředu byla pirátská loď, kde se vše odehrávalo. Než vše začalo, tak si zde dělal cvičitel z lidí, co přicházeli, dobrý den ve formě různých legrácek :-) My jsme byli na místě mezi prvními, tak jsme se jen smáli na účet ostatních...Dělo se například to, že cvičitel bral lidem sluneční brýle, ty pak poslal po divácích napřed, nebo celou rodinu, co přišla, rozesadil  do všech rohů samostatně tak, aby seděli od sebe co nejdále, nebo vzal jedné černošce pití, atd... Ale vždy potom, co dotyčný byl patřičně zesměšněn, dostal nějakou výhodu, například nové pití, lepší místo, atd... Po chvilce to začalo, a bylo to opět super, byl tam vtip i akce, člověk by nevěřil, jak zvíře, které nemá nohy, je mrštné a obratné a dokonce i inteligentní...

Sea world, to není jen moře a mořští živočichové, ale i zde bylo jedno vystoupení, kde hlavní představitelé byly cvičené kočky, psi a dokonce i prase se objevilo na scéně :-) Co nás také moc překvapilo, bylo vystoupení delfínů, které je v jiném trochu menším pavilonu než kosatky a nebylo jen tak ledajaké, ale bylo kombinované se cvičenými ptáky a s artisty, kteří byli v krásných kostýmech zavěšeni na lanech, byla to zase prostě pastva pro oči... do toho hudba, skělí delfíni, plno výskoků, tancování delfínů a mávání jejich ploutvema na diváky, tleskání do rytmu, krásné scény na obřích obrazovkách, výskoky artistů z jedoucích delfínů, nasednutí artisty zavěšeného z lana na delfína za jízdy, a tak dále. Po vystoupení nastal obrovský dlouhotrvající aplaus a lidi se rozprchli ven :-) V dětské části Shamus Happy Harbor jsou samozřejmě nejrůznější prolejzačky, klouzačky, kolotoče a jiné dětské hlavolamy, občas samozřejmě na téma moře a oceánu.Také je zde menší dráha s vozíky v podobě velryby.

Doporučená videa od Jindrouse:

Vystoupení kosatek One Ocean

Horská dráha Kraken

Vodní dráha Journey To Atlantis

Dají se zde pořádat dlouhé procházky a pořád je na co se dívat, tento park považujeme za to nejlepší, co jsme na téma mořský svět mohli zažít, jak ze zážitků, tak i z poučení, toto nám nikdo nevezme a uchováme si vzpomínky dlouho v paměti :-) Sea Worlde děkujeme... Přejeme všem těm, co jednou navštíví Floridu, aby toto vše zažili, opravdu to stojí za to...

S pozdravem Jindrous

Galerie

SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous) SeaWorld Orlando 2011 (napsal Jindrous)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.