červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Phantasialand

Zajímá Vás, kde tento park leží, kolik stojí vstupné, jak má otevřeno atd.? Jaké horské dráhy a atrakce v něm najdete nebo jaká je úroveň parku celkově?

(stav v r. 2008)

Adresa:

Phantasialand
Berggeister Str. 31-41
D - 503 21 Brühl
www.phantasialand.de

Poloha:

Město Brühl v těsné blízkosti Kolína nad Rýnem v západní části Německa

Ceny vstupného:

Dospělí - 31 €
Děti - 27,50 €

Otevírací doba:

Od 15.3. do 2.11.
Od 9:00 do 18:00 hod.

Mapa parku:


Kudy do parku:


Německý zábavní park Phantasialand ležící v malém městečku Brühl patří spíše k parkům menším, co se rozlohy týče, ale za to nabízí mnoho atrakcí pro všechny návštěvníky parku. Park je brán jako rodinný a proto si přijdou na své jak malé děti, tak i adrenalinoví nadšenci a v neposlední řadě i senioři. Zkrátka se nebude nikdo nudit a každý si najde své. Parková úprava je zde na vysoké úrovni, k čemuž pomáhá rozdělení na tématické části, jako jsou např: Čína, Mexiko, Starý západ, Afrika atd. Phantasialand nabízí nepřeberné množství atrakcí, jako jsou např: horské dráhy, volný pád, 4D kino, vodní dráhy, otáčecí lavice, různé relaxační projížďky, kolotoče, show atd. Malí návštěvníci zde mají mimo jiné i speciální koutek, kde najdou autodrom, skákání na gumě, malý volný pád atd.

Největším lákadlem parku je bezesporu Black Mamba, jedná se o zavěšenou horskou dráhu, která se v rychlosti kolem 80 km/h řítí mezi skalami a přitom s vámi projíždí veškeré loopingy a výkruty. Mezi další top parku je Winjas Fear & Force (myšky), tedy konkrétně 2 horské dráhy, které jezdí budovou a všelijak se proplétají mezi sebou a navíc se dost otáčí kolem své osy. Volný pád ve tmě je velice zajímavou a vyhledávanou atrakcí parku. Talocan je jméno pro otáčející se lavici, kde k všemožnému otáčení vzhůru nohama na Vás ještě bude stříkat voda nebo na Vás bude šlehat oheň, ale ten samozřejmě z uctivé vzdálenosti. Na závěr ještě horská dráha Colorado Adventure, vláček jezdící stejně, jako Black Mamba mezi skálami s dlouhými tunely.

Phantasialand disponuje i možností ubytování v několika hotelech, které jsou součástí parku např: v čínské sekci hotel Ling Bao, který je čínské architektury a nově postavený hotel Matamba v africké části, samozřejmě v africké architektuře. Dále je možnost přespání v indiánských stanech + několika klasických hotelech poblíž parku. Strava je v parku vyřešena, jako v každém jiném parku, tedy formou bufetu, ale naleznete zde i restaurace.

+ Black Mamba
tématické prostředí
- rozlohou menší park
větší návštěvnost

Rychlý přehled:

Velká kovová horská dráha ( Mega coaster ) NE
Počet horských drah s loopingem 1
Zavěšená horská dráha ANO / 1
Dřevěná horská dráha NE
Vystřelovací horská dráha NE
Vracečka NE
Stojací horská dráha NE
Létající horská dráha NE
Vodní dráha ANO / 3
Volný pád ANO / 1
4D kino ANO
Aquapark NE
Hotel - Camp ANO / 3 - 2
Přehled atrakcí:

Horské dráhy:
Black Mamba (zavěšená)
Winja's Fear & Force (dvojité myšky)
Colorado Adventure (vláček)
Temple of the Night Hawk (dráha ve tmě)

Vodní dráhy:
River Quest (rafty)
Wildwash Creek (klády)
Stonewash Creek (klády)

Ostatní atrakce:
Mystery Castle (volný pád ve tmě)
Talocan (otáčecí lavice)

Další:
Show
4D Kino

Galerie

Phantasialand Phantasialand Phantasialand Phantasialand Phantasialand Phantasialand Phantasialand Phantasialand
Aktuální hodnocení: 4,3 / 5