říjen 2023

Po Út St Čt So Ne
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
<   >
Vodní dráhy


Park : Thorpe Park
Země : Anglie

Popis :

Thorpe Park je opravdu skvělý park, který víc než tématickým prostředím vyniká adrenalinovými atrakcemi. A nejenom to, jeho silnou stránkou jsou i vodní atrakce, které jsou zde opravdu vydařené. Angličané asi vodu opravdu milují! Jsou zde rafty, klády a stříkací loďka a částečně možná můžeme zmínit i skluzavku Depth Charge, i když to vodní atrakce není.

"RUMBA RAPIDS" jsou rafty. Pravda je, že všechny rafty, na kterých jsme se dosud svezli, jsou až na pár světlých výjimek (Phantasialand nebo třeba Movie Park) plus mínus podobné a liší se jenom délkou, rychlostí jízdy a nějakými vychytávkami, jako je např. vodopád nebo stříkání ze břehu. Ani Rumba Rapids se nijak výrazně neliší, je to prostě takový velmi slušný standard, svezete se na nich tak jednou nebo dvakrát a užijete si na nich relaxační zábavu. Jde hlavně o to, jak moc budete během jízdy postříkáni vodou. Obecně ale platí, že vodní atrakce jsou velmi oblíbené a fronty na ně patří většinou k těm delším.

"LOGGERS LEAP" jsou klády a sice klády nadprůměrně vydařené, mají krásný závěrečný sjezd a plavba je místy klidná a místy napínavá, každopádně se svou délkou jízdy kolem 5 minut jsou jedny z nejdelších, jaké známe. Nacházejí se v části parku jménem Canada Creek a jsou podle toho lehce tématicky laděny. V Thorpe Parku baví lidi už dvacet let a ani my jsme nebyli výjimkou, protože se nám jízda tak líbila, že jsme si ji hned zopakovali ještě jednou.

"TIDAL WAVE", stříkací loďka. Takže to nejlepší nakonec. Na webových stránkách Thorpe Parku najdete tuto lodičku v kategorii "Extreme Thrills", nemusím překládat. Pročpak dali lodičku do této kategorie? Svezte se na ní a pochopíte. Při naší návštěvě parku pršelo dost silně skoro celý den. Když jsme ale viděli loďku v akci, okamžitě jsme všeho nechali a hurá na ni! Někteří jedinci z našeho týmu si pro jistotu ještě došli do auta pro holinky (a neoprénový oblek :-) ) a šlo se na věc. Jak jednoduché. Jeden výjezd, jedna zatáčka, jeden sjezd. Ale slovy se mi to těžko popisuje, to musíte vidět a ještě lépe, to musíte prožít. Takový gejzír vody při zaboření do vodní hladiny jsem ještě neviděl a to stříkací loďky z naší loňské Tour de Spain byly mimořádně vodnaté, ve žhavém Španělsku to mělo osvěžující účinek. Vodní tsunami vytvořené loďkou Tidal Wave dokonce přestříkne budovu, která zakrývá pozorovací můstek. Dobrou vychytávkou je to, že běsnící vodní živel dostihne i ty, kteří bezelstně odcházejí z atrakce a třeba se radují, že jim zbylo pár čtverečních centimetrů suchého oděvu. Tak po této "ráně jistoty" jim už suchého nezbyde nic. Předem říkám, ať na tuto atrakci nechodí ti, co si s vodou příliš netykají. Ale ti ostatní budou nadšeni, my jsme si ji střihli hned třikrát za sebou, přestože z nás voda tekla proudem a venkovní teplota byla v tu dobu asi 14 až 15° C.

Galerie

Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy Vodní dráhy
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5