červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Europa Park 2016 (napsal Vašek HD)

Osm let a osm výletů do Europa parku za námi a devátý nás čeká právě dnes. Scházíme se a vyrážíme jako vždy s větší rezervou, což se později díky takřka hodinové stau opět ukázalo, jako velmi dobrá volba. Většinu cesty nás provází déšť a také předpověď pro oblast parku je v podobném duchu.

Cestou míjíme letecké museum v Sinsheimu s majestátním Concordem a vlastně jen přes ulici i obrovský stadion bundesligového Hoffenheimu. Navzdory již zmíněné stau přijíždíme k parku dle plánu, tradiční společné foto kvůli dešti vynecháváme, oblékáme pláštěnky a jdeme na to. Neměníme osvědčenou taktiku a jako každý předešlý rok se svezeme jednokolejkou do nejvzdálenější části parku, kde začínáme jako tradičně vláčkem mezi skřety. Tato dráha, stejně jako dráha Pegasus prošla velmi zajímavou inovací, ale o tom později.

Vláčkem jsme se prozatím svezli na tradiční způsob a ve vetší skupině pokračovali dál na nedaleké klády, rodinného Arthura, vystřelovačku Blue Fire a nevšední dráhu Euro Mir. Pršet nepřestává, takže většina skupiny vzala za vděk buď vlastním dovezeným pláštěnkám, nebo hogo fogo modrým parkovým pláštěnkám za 6 Eur s podobiznou myši. Dáváme ještě rafty, dřevěného Wodana a postupně se roztrháváme na menší skupinky. Naše čtyřčlená zahání hlad v Řecké restauraci vedle Poseidona, na kterém se záhy svezeme. Nutno napsat, že vytrvalý, byť slabý déšť způsobil velmi nízkou návštěvnost a tím také minimální, nebo žádné fronty. Toho také využíváme a prakticky bez čekání procházíme jednu dráhu a atrakci za druhou. Vynikající Silver Star, opět Blue Fire, Dráhu v kouli Euro Sat, další a další.


Když už máme nohy uchozené jaksepatří,
tak si dáváme pauzu u kafe s dortíkem a pokračujeme dále do strašidelného zámku a do 4D kina, které nabízí dva filmy. My však přícházíme v době, kdy už promítají až do zavíračky pouze druhý film o Europarkových maskotech, který už známe. Ten je prostě skvělý. Zlý havran je potrestán, park zachráněn, všechno dobře dopadne a všichni jsou spokojení. Po opuštění kina se vydáme hledat vlakové nádraží nedaleko vchodu, z kterého odjíždíme opět do nejvzdálenější části parku. V Anglické části zkoušíme atrakci, kde návštěvník prolézá mezi lasery a na kterou už se chystám několik let, ale vždy jsem zapomněl, nebo nenašel. Konečně jsem se mohl po vzoru Indiana Jonese plazit po zemi, skotačit mezi lasery a byla to celkem zábava.Po telefonním hovoru s druhou skupinou a vřelém doporučením, zkoušíme již zmíněnou inovaci vláčku, kterou je virtuální realita. Za 2 Eura si půjčíte zařízení podobné 3D brýlím, které si nasadíte na hlavu a při jízdě na horské dráze je vám promítán obraz jakéhosi světa, který pohybem zapadá do samotné jízdy. Zařízení pozná, že otáčíte hlavou, takže se můžete rozhlížet okolo a je to naprosto super.
Abych to trochu lépe popsal, tak jedete ve skutečnosti na horské dráze a zároveň jedete ve virtuální realitě na horské dráze a ve chvíli, kdy má dráha ve skutečnosti lehký air time, tak ve virtuálním světě vykolejíte,

vylítne s vozíkem do vzduchu a máte pocit, jakobyste opravdu letěli volně vzduchem. Stejná virtuální realita je na dráze Pegasus a opět za 2 Eura. Tohle si i přes mírný poplatek nenechte ujít, opravdu to stojí za to. Zařízení které máte na hlavě jsou mimochodem brýle, do kterých je vložený klasický mobilní telefon a dají se najít či zakoupit pod názvem mobile Virtual reality, ale bez horské dráhy to nebude ono. Po opravdu nečekaném zážitku si zopakujeme ještě pár horských drah a s motajícíma se nohama vyrážíme k autobusu. I přes nevlídné počasí se návštěva parku myslím vydařila a odměnou nám bylo minimální, nebo žádné čekání na všech atrakcích, včetně těch, kde půl hodiny až hodina čekání není nic neobvyklého. Děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit zase někdy příště.Napsal Vašek HD

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.