únor 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
<   >
Heide Park 2008 ( autorka Marťula )

Tak nakonec i já jsem se rozhodla k tomu, že přispěji týmu HD svými dojmy a pocity z výletu do Heide parku. Cestou do parku jsem měla jen dvě přání: aby nám na výletě nepršelo a taky aby bylo v parku co nejméně lidí. Plná očekávání po příjezdu k parku jsem vystoupila z autobusu. Když jsem se rozhlídla, vypadalo to, že mi moje přání vyšlo. Na celém parkovišti autobusů stál jen ten náš. A počasí vypadalo taky slibně, pršet by dle předpovědi nemělo…

Jakmile jsme dostali naše vstupenky, vyrazili jsme do parku. Turniketem jsme prošli ihned po otevření parku v 9:01. Park zpočátku působil strašně opuštěně. Atrakce nejezdily, nikde ani živáčka. Naším prvním cílem bylo pro mě největší lákadlo – Colossos. Už doma jsem všechny přemlouvala, že první půjdeme na tuto atrakci. Nestihla jsem si ji ani pořádně prohlídnout a už jsem seděla ve vláčku. Absolvovali jsme úplně první jízdu této atrakce v daný den. Obsluha atrakce na nás doslova čekala. Byli jsme totiž mezi prvními návštěvníky, kteří do této části parku zavítali. Jízda byla úplně parádní, nadchla mě. Hlavně ten sklon při prvním sjezdu. A tak jsem si ji pro jistotu zopakovala (nebyly žádné fronty, tak jsme zůstali sedět a jeli znovu). Po druhé jízdě se uvolnila první řada a já neodolala vyzkoušet si tuto jízdu ještě do třetice, tentokrát z první řady. Zážitek to byl úplně parádní, dokonce jsem si při prvním nejprudším sjezdu připadala jako na Silverstaru . Zakoupili jsme fotečku a hurá na další atrakce.

Odebrali jsme se hned vedle na Desert Race. Opět bez front jsme absolvovali dvě jízdy po sobě. I tato atrakce předčila mé očekávání. Věděla jsem, že jde o vystřelovací dráhu a z propagačních materiálů a z internetu jsem věděla, že vystřeluje z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy. Ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost. Není nejvyšší, není nejrychlejší, nemá velký sklon tak co? ObrazekAž nás ale vystřelila, tak jsem se nestačila divit. To ohromné zrychlení. Ten obrovský tlak, který nás při výstřelu tlačil do sedačky. V této atrakci ale nedoporučuji první řadu. Vítr při zrychlení je poměrně nepříjemný. Jízda v zadních řadách mi připadala pohodlnější než vpředu. Dále následoval Limit, opět 2x po sobě. Limit nás nezklamal, ale ani nenadchl. Je to určitě super dráha, ale já jsem loni absolvovala jízdu na Katunu v Mirabilandii. A Limit je jen takový malý bráška Katunu. Prostě menší a pomalejší. Navíc mi na něm jízda připadala strašně nepohodlná, při jízdě jsem se pořád bouchala do hlavy. Naštěstí jen do molitanové výstelky. Při druhé jízdě jsem si raději sundala sluneční brýle, abych si je náhodou nerozbila. Užili jsme si ale jízdu na bobové dráze. Líbilo se mi, že byla hodně dlouhá a taky hezky zakomponovaná do toho malovaného domečku. Poté jsme si už dali na chvíli od atrakcí pohov, jelikož jsme chtěli vidět to Obrazekvystoupení v delfináriu. Nikdy před tím jsem delfína na vlastní oči neviděla, tak jsem se na to moc těšila. Arni a Joker byli úplně skvělí. Čest jejich akrobatickému umění. Po vystoupení byla v plánu asi největší adrenalinová jízda – Scream. Už doma jsem říkala, že na něj nejdu, že se budu jen dívat. Že raději vyzkouším jeho menšího brášku – Screamie . Po dlouhém přemlouvání jsem ač nerada se slzami v očích a strachem sedla do sedačky. Při jízdě nahoru jsem se proklínala, že jsem poslechla. Byla to šílená výška a když jsem se podívala nad sebe, byli jsme teprve v půlce. Nahoře šíleně foukalo bála jsem se podívat dolů a čekala, kdy to přijde. Když nás pustili dolů byl to parádní pocit, ani se mi neudělalo špatně, necítila jsem vůbec nic. Zůstala jsem sedět a zapínala si znova sedačku, že pojedu ještě jednou. Nic to nebylo. Čekala jsem hrůzu a bylo to v pohodě. Ještěže jsem se nechala přemluvit a jela jsem. Doma bych pak toho určitě litovala.

Asi nejvíc v pohodě mi z adrenalinových atrakcí připadal Big Loop. Sice ty lopingy a výkruty vzbuzovaly respekt, ale při jízdě jsem žádné výraznější tlaky nepociťovala. Schválně jsme si počkali na první řadu, jakmile jsme vyjeli nahoru, čekala jsem pořádný sjezd dolů, ten se však nekonal. Jízda byla pomalá a nijak zvlášť adrenalinová. Koupili jsme si však z této atrakce fotku. Ale moc se jim nepovedla, na monitoru vypadala hezky, ale v porovnání s fotkou z Colossosa byla neostrá a přesvícená. Dále následovala vyjížďka po parku vláčkem a vyhlídková věž, ze které jsme nafotili celý park. A jelikož nám počasí přálo a začalo dokonce svítit sluníčko, vyrazili jsme k vodním atrakcím. Na rafty jsem ale nešla. Po zážitku z raftů v Europaparku, kde jsem byla jediná zlitá jak myš, jsem raději jen fotila. Druhou vodní atrakci – Wildwasserbahn 2 jsem si ale nenechala ujít a jela jsem. Byla to pohodová jízda hezkým prostředím a ani to moc nešplíchalo. Ale z Wildwasserbahnu 1 lidi vycházeli pěkně mokří, takže jsem opět vynechala a zase jen fotila. A udělala jsem dobře - kluci vylezli celí mokří. Ale to k tomu patří. Musela jsem si vyzkoušet i Screamie. Jen pro legraci, jaký to je. Zjistila jsem, že je to opravdu jen pro malé děti, jízda byla o ničem. Spíš ostuda než zážitek. Během dne jsme prošli obchody se suvenýry, nakoupili pohledy a fotky z několika atrakcí, v porovnání s Europaparkem, kde bylo strašně moc lidí, jsme toho stihli opravdu hodně. Naše největší čekací doba byla odpoledne právě na první řadu Colossosa – asi 10 minut. Na většinu atrakcí jsme šli hned bez čekání a jeli v první řadě. Největším zážitkem z parku byla pro mě jízda právě na Colossosu. Jízda na něm se mi líbila úplně nejvíc. Byla prostě úžasná, nezapomenutelná. A samozřejmě nemůžu zapomenout ani na Scream. V 18h jsme prošli východem parku, ještě jsme se před branami parku společně vyfotili s týmem HD a plní zážitků nasedli do autobusu, kde z nás většina usnula jen co se autobus rozjel.


Byl to opět skvělý výlet plný nezapomenutelných zážitků a my touto cestou děkujeme týmu HD za super organizaci a možnost se takového výletu zúčastnit.

Těšíme se na další úžasné výlety s vámi, s pozdravem autorka Marťula.

Galerie

Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula ) Heide Park 2008 ( autorka Marťula )
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5