únor 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
<   >
Heide Park 2008 (autor Vašek HD)

Tak máme za sebou druhý výlet v režii teamu HD a nutno říci, že se stejně jako první velmi vydařil. Cesta stejně jako u minulého výletu probíhala tak jako každá jiná cesta do zábavního parku, takže není třeba jí více popisovat. :-) Snad jen, že vše probíhalo bez sebemenšího problému a k parku jsme dorazili tak akorát, aby mohlo vše proběhnout v pohodovém tempu a my mohli stát ve chvíli otevření parku se vstupenkou u vstupních turniketů.

Již při pohledu na parkoviště a při vstupu do parku bylo jasné, že návštěvnost dnes rozhodně nebude lámat rekordy, což mě a určitě Obrazeknejen mě velmi potěšilo. Jen jsem si krátce zavzpomínal na PortAventuru a její takřka 1 až 2 hodinové fronty na žádanější atrakce a měl radost z toho, že za celý den uvidím více než jen záda člověka čekajícího přede mnou. Náš prvotní pohyb po parku neměl nikterak jasný cíl, bylo nám jasné, že kvůli frontám nikam běžet nemusíme, tak jsme to vzali u vody doprava s tím, že ji prostě obejdeme a na co narazíme na to narazíme s tím, že máme jasné favority které by jsme neradi nechali čekat. Jako první dráhu jsme absolvovali Colossos, tedy nejvyšší dřevěnou horskou dráhu v Evropě. Prošli jsme bez čekání a rovnou se usadili do vozíku Jízda byla skvělá, a jak nebývá u dřevěných drah zvykem i velmi jemná. Výraz jemná ale chápejte spíše tak, že vozík nekodrcal po pražcích, protože jak hlavní sešup, tak zbytek jízdy dá i otrkanému adrenalinovému švihákovi pěkně zabrat. Naše další kroky vedly hned na vedlejší vystřelovací dráhu jménem Desert ObrazekRace. Dráha byla postavena v loňském roce a je jen jedním z mála kousků tohoto typu v Evropě. Jízda byla pekelná a zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,4 vteřiny není třeba nikterak komentovat. Přetížení jde jen těžko popsat a kdo nezažil, nepochopí. Dráhu jsme si dali dvakrát a vyrazili vstříc loopingové dráze Limit. Ta pro mě byla malinko zklamáním hlavně celkovým zpracováním, protože naprosto stejný typ jsem zažil v Gardalandu, kde byla dráha naprosto vymazlená a zasazená do vodní plochy. Zde to bylo přesně naopak, ale to je jen srovnávání nesrovnatelného. Jde o dráhu invertní, lidově řečeno „srdíčko“. Tedy takové, kdy máte kolejnici nad sebou a nohy vám visí volně do prostoru. Jízda je velmi zajímavá a 5 loopingů přicházejících v rychlém sledu se vám postará o nevšední zážitek. Další dráha Big Loop, kterou jsme navštívili, je také naprosto stejný typ jaký jsem zažil v Gardalandu a i zde jsme se nenudili. Čtyři otočky hlavou dolů rozhodně neurazí.

Tím jsme vyčerpali všechny velké Obrazekhorské dráhy v parku a vrhli se na další chloubu tohoto parku, a tím je 71 metrů vysoký volný pád. Ačkoliv jde o jeden z nejvyšších volných pádů v Evropě, tak přetížení mi připadlo o ždibec menší než u jiných volných pádů. Zde je to ale dáno konstrukčním řešením, kdy se do tohoto kolosu vejde několik desítek lidí a celý prstenec se navíc při stoupání otáčí kolem vlastní osy. Po dopadu přišel čas k jídlu, kdy se o hlavní chod postarala půlka pizzy za 4,20 EURa což se dá na parkové poměry považovat za relativně rozumnou cenu a jako desert točená zmrzka, kterou zatím hodnotím jako doposud nejlepší parkovou zmrzlinu. Velké očekávání jsem ještě vkládal do vodních drah, které patří také mezi mé oblíbené, ale ničeho výjimečného jsem se mezi kapkami vody bohužel nedočkal. Snad jen rafty byly poměrně vyvedené jak technickým Obrazekzpracováním, tak okolní úpravou. O nějaké tématice stejně jako u většiny ostatních atrakcí bohužel nemůže být řeč. Tím bych pomalu přešel k lehké kritice parku, která se týká hlavně parkové úpravy a tématického zpracování atrakcí. Pokud bych odmyslel nabídku atrakcí a měl hodnotit celkovou úpravu parku, tak bych v tomto směru považoval Heide Park za slabší průměr. Je to bohužel dáno i tím, že Heide Park je jeden z méně navštěvovaných parků a do pomyslné kasičky míří mnohem méně peněz než u parků jako je třeba PortAventura, nebo i EuropaPark. I přesto je chválihodné, že se vedení parku nebojí investovat do nových atrakcí, jako je např dráha Desert Race, která patří mezi ty výrobně nákladnější. Každopádně za celý den jsme navštívili vše, co jsme navštívit chtěli a lepší atrakce i více než třikrát. Z parku jsme s přáteli odcházeli velmi spokojeni a pokud mohu mluvit za sebe, tak jsem v HP nebyl rozhdně naposledy. Výlet si po organizační stránce opět udržel vysokou kvalitu a já se jen mohu těšit na říjnový výlet do Phantasialandu a jeho Black Mambu, do které jsem se na první pohled zamiloval :-)

Vytvořené fotoalbum od Los Losose naleznete zde.

S pozdravem Vašek HD

Galerie

Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD) Heide Park 2008 (autor Vašek HD)
Aktuální hodnocení: 4,5 / 5