duben 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<   >
Europa Park 2008 ( autor Vašek HD)

Autobus dorazil a my jsme se mohli pomalu usadit a vyrazit vstříc branám Europa Parku. Uvítání a seznámení s plánem výletu si vzal na starosti David. Již po pár slovech byla vidět lehká podobnost s filmem Účastníci zájezdu, takže o zábavu nebylo nouze, ale hnědé podšálky se naštěstí nekonaly.

Celá cesta probíhala po dálnici na trase Praha-Rozvadov-Norimberk-Rust a byla velmi plynulá, takže se dalo i relativně dobře usnout. Začátek byl navíce zpestřen puštěním propagačního DVD EuropaParku a rozdáním plánků parku, takže člověk se mohl více těšit na to co ho po mnoha hodinách jízdy bude čekat. Během jízdy se nic významného neudálo, nikoho jsme neztratili a naštěstí ani nikoho nezískali. což při časté podobnosti autobusů na parkovištích benzínových pump nemusí být zas až takový problém. K branám parku jsme dorazili s lehčím časovým předstihem, takže vše probíhalo naprosto v klidu a ve chvíli otevření bran parku v devět hodin jsme se mohli vydat do víru adrenalinové zábavy. S přáteli jsme jako na první atrakci vyrazili na největší lákadlo parku a tím byla nejvyšší horská dráha v Evropě jménem Silver Star. První jízdu jsme absolvovali bez sebemenšího čekání, ale již ve chvíli kdy jsme odcházeli z atrakce, jsme zahlédli tvořící se frontu, která se během dne spíše zvětšovala. Samotná jízda byla naprosto úžasná a první sešup, který byl opravdu nekonečný a velmi rychlý dal většině lidem doopravdy zabrat. Ještě jsme ani nebyli osvobozeni ze záchytného systému sedačky a již jsme se shodli na tom, že na této dráze dnes nejsme naposledy, ale v tuto chvíli jsme se ještě vydali využít prvních desítek minut po otevření parku k návštěvě dalších atrakcí, kdy jsme jich ještě několik stihli s minimální frontou. Postupně jsme prošli všechny zajímavé atrakce a ačkoliv zde chybí jakákoliv dráha s loopingy, tak většina drah v parku je konstrukčně velmi vyvedaná a některé i celkem kuriozní. Za zmínku by jistě stála dráha Euro MIR se spirálou, Matterhorn Blitz s výtahem, nebo Euro Sat probíhající ve tmě za světelných efektů.
Jelikož se počasí velmi vydařilo a celý den bylo teplo a slunečno, tak jsme si užili i vodních drah,
teré se staly adrenalinovým zážitkem s celkem přijemným osvěžením. Do zavírací doby jsme ještě prošli mnoho atrakcí, ale tím jsme trochu zanedbali různé show a doprovodné programy. Velmi působivou Laser show a podařené 4D kino jsme si však nenechali ujít. Chuť na něco dobrého a hlad jsme vyřešili ve dvou fázích. První fáze oběda byla návštěva stánku Euroburgeru s nášupem Chessburgerů a ve druhé fázi večeře jsme zavítali do pizzerie na stejnojmenou Italskou dobrotu. Při obou jsme si celkem pochutnali a ani cenově nám to peněženky zas až tolik neprovětralo. Nabrané megakalorie zase vyřešil občasný chaotický pohyb po parku, kdy si ještě teď u některých atrakcí říkám, jak jsem se tam vůbec dostal, protože park je velmi rozlehlý a členitý. Zavírací doba byla stanovena na šestou hodinu, ale musím alespoň za sebe říci že, šestá pro mě byla po dlouhé noční cestě takový ideální čas na zakončení adrenalinového povyražení.

Před odjezdem jsme udělali dobrovolné společné foto účastníků zájezdu před branami Europa Parku a za pár desítek minut jsme již odjížděli směr ČR.
Cesta opět probíhala až na zdržení v koloně hladce a do Prahy jsme dorazili v brzkých ranních hodinách.
Vlastně celý zájezd který byl prvním v režii HD se nesl ve velmi uvolněné a příjemné atmosféře a celému teamu za to patří velké díky.

Více fotek z výletu naleznete ve vytvořeném fotoalbu od Vaška HD zde.

S pozdravem Vašek HD.

Galerie

Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD) Europa Park 2008 ( autor Vašek HD)
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5