červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Europa Park 2015 (napsal Vašek HD)

Po značně dobrodružném a speciálně prodlouženém výletu do Heide Parku, uběhl pouhý týden a my se scházíme opět. Cílem naší cesty je o málo vzdálenější Europa Park, takže je čas srazu o hodinu dříve než před týdnem.

KrátkéEuropa park 2015 čekání na autobus využíváme k nastudování aktuální předpovědi počasí, z které máme lehce smíšené pocity. Pěkné počasí si přejeme pokaždé, o tom žádná, ale tentokrát se předpověď zvrhává v počasí velmi pěkné a to už začíná hrozit vyšší návštěvnost, kterou si zase tak úplně nepřejeme. Mezitím autobus přijíždí a my poprvé od roku 2008, při cestě do Europa Parku nerozdáváme mapky. I přes to, že tento park každý rok na požádání mapky zasílá, tak letos se omluvili, že zrovna dělají změny a odkázali nás na aktuální mapky u vstupu. Vyrážíme tedy směr německý Rust, kdy cesta ubíhá v pohodě a vlastně se nestalo nic o čem by se dalo nějak více rozepisovat. K parku dorážíme zhruba půl hodiny před otevřením, uděláme společnou fotku a rozpačitě sledujeme další a další přijíždějící autobusy a dalšíEuropa park 2015 a další přicházející návštěvníky. Počasí je vskutku libové a my tušíme, že tentokrát si na některé atrakce budeme muset chvíli počkat.

Jako každý rok vyrážíme ve větší skupině jednokolejkou do nejodlehlejší části parku, kde se pokocháme pracovitými skřety a jdeme na vláček, který zatím dáme bez čekání. Obvykle bychom po vláčku pokračovali pěkně z ostra na klády, ale hodlali jsme využít prozatím prázdnějšího parku k návštěvě nové rodinné atrakce jménem Arthur, která měla být otevřena už loni, ale nebyla. Atrakce už z venku vypadá parádně, voní novotou všechno je pěkně upravené a tématicky dotažené k dokonalosti.  Stavíme se do fronty, kde si všímáme prozatím nefungující technické vymoženosti, kdy by mohla být možnost uschovat během jízdy zavazadla do skříněk, zamykajících se pomocí čárového kódu na vstupence do parku. Zatím ale probíhá odbavení tradičně s odkládáním batohů vedle nástupiště. Po nějakých patnácti minutách čekání sedáme do zavěšených vozíků, které jsou ve tvaru jakési rostliny a vyjíždíme vstříc dobrodružství. Okolo se toho děje opravdu hodně a jízda je okořeněna docela ostrými sjezdy venkem. Je to vlastně taková klasická dobrodružná plavba v moderním kabátku. Jako nemohu říct, že by se mi jízda nelíbila, ale dítě které má aktovku a penál s motivem Arthura bude vystupovat z atrakce o něco spokojenější.

Cestou Europa park 2015zpět do odlehlé části se zastavujeme na horské dráze EuroMir, na které už se začíná podepisovat vyšší návštěvnost a my čekáme zhruba půl hodiny, než přijdeme na řadu.
Většina fronty je venku a začíná být celkem solidní horko a počet lidí za námi stále roste a roste. Zkoušíme se při čekání připojit na parkovou WiFi, připomínanou v mapkách, ale o datový tok se dělí tolik lidí, že to po chvilce vzdáváme. Po svezení neleníme a pokračujeme na Atlanticu SuperSplash, kde čekáme jen malou chvíli a díky složitým matematickým výpočtům usedáme celá skupina do jedné lodi, kterou celou zaplňujeme. Samotný sešup a náraz do vodní hladiny zmáčí většinu cestujících a ti, kteří vlně nějakým způsobem unikli, dorazil výbuch těsně před výstupem a hutná vodní sprška, která chvíli vypadala, že neskončí. Tento výbuch a ještě pár vodních efektů je součást nově vybudovaného hrádku pro skokanskou show. My měli hodně sluníčka, tak obsluha asi nechala kohouty otevřené na maximum, ale věřím, že za nepříznivého počasí padající vody ubude. Přesouváme se jen o kousek dál na zánovní dřevěnku Woodan, kde opět nečekáme moc dlouho a jedeme. Získávám místo na konci vláčku a jízda je fakt extrémně rychlá a ostrá. I přes to, že Woodan nedosahuje žádných výškových a rychlostních rekordů, tak mi postupem let začíná připadat lepší než můj oblíbený Colossos. A to je teda co říct.

U východu se naše velká skupina trhá na několikEuropa park 2015 menších a my jdeme ve třech lidech zahnat hlad do samoobslužné restaurace ve francouzské části. Volba padla na lasagne bolognese a fantu za 11 Eur a stejně jako na některých atrakcích, je i v restauraci znát lehce vyšší návštěva. Volných stolů je pomálu a fronta u poklady také roste. Po konzumaci zbytečně neblokujeme stůl neustále příchozím a jdeme nechat trochu slehnout do blízkého 4D kina. Po předloňské ztracené želvě a loňském Arthurovi, letos promítají dobrodružství parkových maskotů bojujících s havranem. Film je akční, zábavný a na efektech je vidět, že byl vyroben na míru pro místní kino. Za poslední tři roky, tři nové filmy. Tak by to mělo být a ne, že se po třech letech vrátíte do nějakého parku a oni tam mají stále piráta Europa park 2015Leslieho Nielsena, kterého jste viděli poprvé před deseti lety a už tehdy vás nebavil. Po vrácení 3D brýlí, popojdeme pouze pár kroků a stojíme ve frontě na Silver Star, která je při dnešní návštěvnosti, až neúměrně krátká. Čekáme méně než 10 minut a řadíme se do předposledního vozíku. Po dalších pár minutách už stoupáme k modré obloze a z výšky je vidět, že parkoviště je zaplněné lehce nad polovinu. Na prohlídku a počítání aut však nemáme moc času a už se řítíme ze 73 metrů. Jízda je jako vždy skvělá a hlavně první sešup v posledních řadách je nekonečně dlouhý. Rozhodnuti, že si jízdu zopakujeme později, absolvujeme Poseidona a Fluch der Kassandra, kde chyběla tak půl minuta jízdy a servírovaly by se lasagne bolognese.

Naštěstí vše zůstalo tam, kde zůstat měloEuropa park 2015 a naše další volba padla na vystřelovačku Blue Fire, na kterou se během dne tak různě prodlužuje a zkracuje čekací doba. My jsme přišli do fronty relativně krátké a po necelé půlhodině už zase jedeme. Opět super svezení, které nikdy neomrzí. Po vystoupení se ujímám hledání jedné atrakce, ve které prolézáte skrze laserové paprsky. Abych to vysvětlil, tak na tuhle atrakci už se chystám druhým rokem, ale první rok jsem na ní zapomněl a druhý rok jsem jí nenašel, protože jsem jí podle názvu nepoznal. Po dlouhém studování mapky a googlování na pomalé WiFi zjištuji, že atrakce se jmenuje Queen's Diamonds a že jí na začátku sezóny zbourali.
Na prosmýkání mezi lasery si tedy nechávám zajít chuť a zármutek zaháním kopečkovou zmrEuropa park 2015zlinou. Je velké horko a na nás začíná padat únava, tak si jdeme odpočinout do strašidelného zámku, ve kterém narážíme asi na školní výlet. Vstupujeme dovnitř, kde se v temné místnosti hromadí lidi do určitého počtu a vidíme svítit všudypřítomné mobily, tablety, facebooky a SMS. To víceméně pokračovalo i během produkce, než začaly všechny děti hrozně ječet a vřískat, že mi z toho málem praskla hlava. Otráveně jsem si odjel zbytek zámku ve vozíku a utíkal co nejdál od těch malých ďáblů.

Opět dáváme Silver Star, tentokrát úplně v poslední řadě, pak rafty a ještě několik menších atrakcí. Nohy se mi motají, obličej mám spálený, protože jsem hrdina, co nepotřebuje krém a celkově už toho mám opravdu dost. Lehce před šestou opouštím naší malou skupinku a jdu k autobusu, kde ve stínu odpočívám, krmím vrány mandlemi a čekám na ostatní. Kolem sedmé se pomalu všichní scházíme a můžeme vyrazit směr Praha, kam dorážíme lehce před čtvrtou. Opět všem děkujeme za účast a budeme se těšit na některém z dalších výletůNapsal Vašek HD

Galerie

Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD) Europa Park 2015 (napsal Vašek HD)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5