červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie

Zábavní park Mirabilandia se nachází v italském kraji Emilia Romagna, několik kilometrů jižně od Ravenny. Je situován v blízkosti mořského pobřeží, což z něj činí výbornou příležitost, jak si zpestřit dovolenou u Jaderského moře.

Dominantou parku je téměř 100 metrové ruské kolo (Eurowheel), které je možné spatřit již při příjezdu k parku a to na desítky kilometrů daleko. Další nepřehlédnutelnou atrakcí jsou dvě 60 metrové věže, Columbia a Discovery. Jedna funguje jako simulátor volného pádu a druhá naopak jako simulátor startu raketoplánu. Jak výstřel, tak i volný pád trvají necelé 3 vteřiny a atrakce dosahuje v obou případech rychlosti kolem 85km/h. Bezesporu největším lákadlem pro většinu návštěvníků všech parků obecně jsou horské dráhy. V Mirabilandii se nachází dvě. Katun a Sierra Tonante. Dráha Katun je loopingová invertní horská dráha zakomponovaná do tématu parku ve stylu mayského města. Je cca 1200 metrů dlouhá, takže doba jízdy trvá necelé dvě minuty. Vysoká je 50 metrů,Obrazek looping se nachází ve výšce 32 metrů, maximální rychlost dosahuje dráha hned při prvním sjezdu a to 104 km/h. Údajné přetížení se pohybuje kolem 4,5G. Můžu vám garantovat, že po projetí prvního loopingu a následné rychlé 360° vývrtky již nebudete vědět, kterým směrem je vlastně zem. Takže při první jízdě ani nepostřehnete, že jste dokonce chvíli jeli malým tunelem pod zemí. Sierra Tonante je klasická dřevěná dráha. V porovnání s Katunen nedosahuje sice nikterak závratných rychlostí ani výšek. Avšak pohled na oprýskanou dřevěnou konstrukci a nelibý zvuk řinčícího se vláčku umocňuje požitek z jízdy. Zase máte více času pokochat se výhledem na park. Kdo zná americký televizní seriál Krok za krokem, tak možná právě taková dráha byla vždy jeho snem.

Park nabízí i širokou možnost vyžití se na vodních atrakcích. Nejlákavěji vyhlíží atrakce Niagara, na které jste ve velkém člunu spuštěni z prudkého kopce dolů, následuje velmi intenzivní brzda o vodní hladinu a dále sušení všeho šatstva, které máte na sobě. Pokud jste si teda duchapřítomně u vchodu nezakoupili za 1,5€ pláštěnku. Fakt se hodí. Z dalších vodních atrakcí zmíním divokou řeku Rio Bravo, což jsou tradiční gumová kola jedoucí různými peřejemi a vodopády. Je nutno dodat, že i tato atrakce dokáže člověka pěkně zmáčet. Avšak obsluha atrakce upravuje intenzitu vodních sprch dle aktuální teploty, takže se nemusíte bát projet se ani v chladnějších dnech. Autosplash je klasická vyjížďka na lodičce ve tvaru autíčka. Zdálo by se nudná atrakce. Ale to by nebyla Mirabilandia, aby to něčím nezpestřila. Vaše loďka míří do domečku, na kterém je napsáno Car Wash. Uvnitř se rychle točí kartáče, tak jak je známe z myčky na benzinových stanicích. Naštěstí kartáče těsně před kontaktem s vámi uskočí a vás zasáhnou již jen poletující kapky. Mnohé návštěvníky zaujalo i vystoupení v Scuola di Polizia. Asi 30 minutové působivé vystoupení kaskadérů v autech, na motorkách a dokonce i v tanku. Vězte že pneumatikami, výbuchy a jinými efekty rozhodně nešetřili. V atrakci Italian Baywatch zase kaskadéři skákali asi z 25 metrového kolmo stojícího žebříku do malého bazénku pod nimi. Při letu samozřejmě stihli i několik salt. V parku se nachází i 4D kino. Vysílá v 30 minutových intervalech film o letu na měsíc, při němž na vás občas odněkud foukne a odněkud šplíchne. Gumové sedačky v kině nám sice byly poněkud podezřelé. Jejich pravý význam jsme ale pochopili, až když jsme měli mokrý obličej. Park nabízí i velké množství atrakcí pro děti. A to i pro ty nejmenší. Skluzavky, kolotoče, či malé řetízkáče. Pro odrostlejší děti jsou zde automaty, velmi zajímavě zpracovaný strašidelný dům Ghostville, dráha s důlními vozíky Pakal, vyjížďka do pravěkého světa Monosaurus, čtyřdráhová skluzavka Blu River či vyhlídková jízda kolem celého parku vláčkem nazvaným Mirabilandia Express. Je však nutno podotknout, že každá atrakce má stanovenou minimální výšku dítěte pro umožnění vstupu na atrakci. A obsluha tuto hranici striktně dodržuje.

Krásnou tečkou za dnem stráveném v parku je večerní laserová show ve 22:15 hodin. Uprostřed rybníka je pomocí mnoha vodních trysek vytvořena určitá vodní stěna, na kterou systém laserů ze břehu promítá různé efekty či pohybující se obrázky.Výše zmíněný výčet atrakcí není ani zdaleka konečný. V Mirabilandii totiž nalezneme celkem 44 atrakcí (včetně několika atrakcí v aquaparku Mirabilandia Beach). Dále můžeme navštívit 15 různých vystoupení, od kaskadérů až po břišní tanečnice. O náš hlad a žízeň se postará celkem 17 restaurací a fast foodů. Na nákup se můžeme vydat do 17 obchůdků se suvenýry či našimi fotografiemi z atrakcí (cena 5,5€). Najdeme zde dokonce i fotoprodejnu. Nejen, že si můžete dokoupit již zaplněnou paměťovou kartu, ale můžete si zde konce pořídit i nový fotoaparát, což zapomnětlivci jistě ocení. Pro movité návštěvníky doporučuji zavítat do fotosalonu, kde si můžete vybrat z velkého množství pohádkových šatů. Tyto šaty si obléci a obsluha vám za poplatek 15€ vyhotoví krásnou památku v šatech princezny, piráta či třeba Harryho Pottera. Na závěr chci jen podotknout, že tak jak se v mnohých recenzích na jiné zábavní parky dočítám o nekonečných frontách na atrakce, tak ani Mirabilandia není výjimkou. Avšak já měla to štěstí, že jsem park navštívila v době, kdy situace nebyla nejhorší (červenec - úterý). Na Katun nebo Sierru Tonante se sice čekalo cca 30 minut, ale u jiných atrakcí byla čekací doba pouze v řádu několika minut. A tak za jeden den v Mirabilandii jsem prošla všechny atrakce, některé dokonce i vícekrát. Samozřejmě mimo těch pro děti. Doporučuji návštěvu atrakcí, na kterých je velká fronta nechat na dobu, kdy vystupují kaskadéři v Scuola di Polizia. Aréna totiž pojme možná i 10.000 lidí a bývá většinou nacpaná k prasknutí. Pokud si tedy odpustíte vystoupení kaskadérů, máte možnost si o to víc užít jiných atrakcí.

A pokud by náhodou někdo atrakce za jeden den nestihl projít, má šanci i následující den. Vstupenka do parku (25€) je totiž platná po dva dny. Stačí první den při odchodu z parku nezapomenout na neviditelné razítko na ruku a uschovat si vstupenku.

S pozdravem Marťula

Galerie

Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie Mirabilandia 2007 ( Autorka Marťula ) Itálie
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

daniel trejbal , 26.05.2013, 02:14: Reagovat:

A kolik stál vstup ???