červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Holiday Park 2012 (napsal Lukáš Lyčka)

Po cestě z Epp jsme se zastavili v HoP. Důvod návštěvy byl hlavně Expedice G-force, plus koření okolo. Pěkné počasí, příjezd, u vstupu asi nová fontánka s okolím a poměrně slušné kasoviště. Vcházíme dovnitř v 10:30 a vítá nás stavba s průchodem v poslední fázi dostavování, nikde ani noha, a jdeme dál, kde se zjevuje věž volného pádu a tak bez front vcházíme, a necháváme se shodit.

Vysmátí míříme k hlavnímu lákadlu do lesního porostu – Expedice GeForce. Radost z poměrně malé fronty a toho jak to krásně ubíhá , nám končí v momentě, kdy zjišťujeme, že se vůbec nehýbe a sledujeme pomalu jedoucí lano výtahu, jeden výjezd od stanice na vrcholek trval, nekecám, 5minut. Po 25minutách pozorování nehybné atrakce se konečně fronta hne, a odjíždí dvakrát vláček, než se dostáváme na řadu, abychom nasedli, byli zkontrolováni, a dalších 10minut seděli přikurtovaní na otevřeném sluníčku v nevalné stanici, nakonec se asi na dvakrát škubmo rozjíždíme vstříc jízdě která se +/- vydaří.

Mírně pohoršeni jedeme ke kládám, protože nám je vedro. To dopadlo taky rychle. Docházíme k budově stanice a vidíme dav remcajících lidí, a všímáme si klád seřazených před stanici ve vodě a pak i pracovníka, který odhání zájemce o jízdu od vchodu. Na cestě zpět v protisměru jsou ještě vidět lidé v kládách v krytých částech atrakce nehybně uvězněni na výjezdových částech ve tmě. Jdeme dál a míříme k SuperWirbel, tam se jezdí. Stanicí a vůbec celým okolím v této části parku lítá ve vzduchu bíle smetí z okolí, a to v seriózní hustotě. Fronta je malá, ale horkem a smetím ve vzduchu krásně okořeněná k otravnosti, naštěstí po dvou průjezdech jedeme na řadu. Na atrakci vstupuji s vědomím, že se jedná o obdobu BigLoopu a neočekávám nic. I tak to bylo příliš. Plynulost (alespoň nějaká) nikde, air time (alespoň malilinkatý..) asi taky nikde, nějakých zajímavých prvků jsem se taky nedočkal a řádně otřeseni a vyklepáni vysedáme a jdeme pryč.  Po cestě zpět kontrolujeme klády na obzoru špiček stromů, nicméně pořád stojíme. Tak alespoň myšky že by..

Tak Hollys wilde Autofahrt nás taky griluje ve frontě na žhnoucím slunci, nicméně asi po 15cti minutách nasedáme do autíčka, a jedeme, pěkně to s námi myškuje a až na několik blok sekcí jsme spokojeni, protože jsme poprvé dostali co jsme čekali. Koukáme na plán parku a vidíme poměrně přízemní pohodovou houpací loď Sturmschiff, míříme k vstupu, radujeme se že jsme sami, až do doby než nás zastaví obsluha se slovy, že teď se nejede. Po kratším mezinárodním rozhovoru zjištujeme, že nás je málo, a že máme počkat až bude víc lidí, a že on to tipuje tak na 10-30 minut. Mírně naprdnutí opouštíme rybniční lokaci. Naše tužba odjet klády nás vrací a nyní bez front míříme až do stanice kde se tlačí asi 30 lidí a postupně dostáváme svůj špalkoid usazujeme se a opouštíme stanici, ... téměř. Na konci stanice, kde už vás posuvník dává vstříc vodnímu živlu v korýtku, kláda udělá halt!, a celá atrakce opět stojí, za pět minut nás obsluha vyhání z klády na nástupiště, 20 minut stojíme v upěchované tlačenici fronty, a pak opět nastupujeme do asi 10-té klády po té původní. Jedeme plynule, někdo nás zkropí tím žabincem v zákrutě a máme to za sebou. Mírně svlaženi a s dalším kamínkem na špatné misce vah jdeme na rafty.

Raftění jako druhé splnilo naše očekávání, i když voda byla opravdu špinavá, ale v tom vedru, kdo by protestoval. Procházíme zbytkem jídelní vesničky a jsme opět u věže s volným pádem Anubis. Tak se spustíme ještě jednou, a mírně oblaženi adrenalinovými zbytky které tělo nevydalo prvně jdeme k nášupu na expedici G. Na cestě v lesíku, ještě než se dojde ke štěrkovému náměstí kde je vchod, stojíme zírajíc na atrakci. Na výtahu stojí vláček plný lidí (cca poslední vagonek metr od odjezdu stanice ven). Tak pozorujem, a místo druhého rozjezdu dochází obsluha vysadit pojednom cestující. Pohoršeni se obracíme k exitu a po dvou a půl hodinách opouštíme holiday park přes ze 30% obsazené parkoviště.

Co dodat. Malý park, ano, proč ne. S tím jsme sem jeli, ale koukat se na atrakce, které nejezdí nebo se permanentně rozbíjejí nechce asi nikdo. Celkově je vidět, že menší rozpočet dělá divy. Na dojmu pracuje  i přístup obsluhy, která se neobtěžuje cokoliv sdělit pokud půl hodiny neklepete na okno. Po stránce atrakcí jako takových nezklamala expedice GeForce, ale to jen svým průběhem, kdybych měl tu smůlu jako většina a nedostal se na ni, tak prakticky celá návštěva byla zbytečná. Myšky splnily co měly, akorát to asi nebude to, proč pojedete zrovna sem. Wirbel na mě působil velmi pouťově a navzdory velkému rozměru tělesa bych ho řadil spíš do bídnějších atrakcí, s přehledem pod BigLoop. Celkově bych tak pochválil asi jen volný pád Anubis, kde fronta nebyla, a kdyby byla, tak by se stálo příjemně, a zážitek odpovídal očekávání. Pokud bych měl jet jen kvůli parku z Prahy, tak rozhodně né sem. Neustálé a souvislé poruchy likvidují celkový dojem, a za procházku v lese asi jen tak nedáte 24€. I přesto že děti zde možná v MayaLandu najdou něco poutavého, jsou parky které mají co nabídnout v přijatelnější formě. Toto letně laděné dobrodružství bylo po krásných dvou dnech v EuropaParku studenou sprchou, a druhou stránkou mince. Zde mě dobré tři roky neuvidí, a i potom co se zde objeví nějaké pořádné lákadlo si dobře rozmyslím kam zařadím případnou návštěvu. Parku přeji výrazne zlepšení, a návštěvníkům pevné nervy.

napsal Lukáš Lyčka

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Bodniho , 19.08.2012, 09:07: Reagovat:

Mno, špatný den :o) Já s parkem i po pár návštěvách žádné špatné zkušenosti nemám a Expedition GeForce je stále moje nejoblíbenější. Zvlášť tuto sezónu jezdí velmi dobře, ve střední pasáži nejsou brzdy a je to znát :o)