červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
3. Den - Caneva Movieland

Movieland se nachází spolu Aquaparkem asi 3km od Gardalandu. Movieland i Aquapark patří pod název Canevaworld, v praxi ale jde o dva oddělené parky, do kterých si však můžete koupit zvýhodněné vstupné. My jsme v pátek zamířili do Movielandu. Věděl jsem, že nejde o typický park, ale skutečnost veškerá má očekávání nadmíru předčila. Spíše než „zábavní park“ bych Movieland nazval „soubor adrenalinových zážitků“. Jde o poměrně malý park. Hned při vstupu do Movielandu mě zarazilo, že nás vítalo víc akčních hrdinů a filmových postav, než jsem kolem sebe viděl návštěvníků. Park zkrátka zel prázdnotou, i když to se postupem času změnilo. Naše první kroky vedly k Holywood Tower, což je volný pád netradičně zakončený vleže. Musím říct, že si mě získal jak zpracováním, tak atmosférou, takže jsem na něj později šel ještě několikrát.

Hned vedle jsme zavítali na atrakci Magma 2. V ní nás naložili na korbu nákladního auta a začala jízda, jakou jsem v životě nezažil. Po nezpevněné silnici plné zatáček, hrbolů a jiných nástrah jsme se řítili nejdříve obrovskou rychlostí, aby nám vzápětí vysadil motor v laguně plné tekoucí vody. Poté jsme projeli do hangáru, ve kterém jsme zastavili, abychom vzápětí zjistili, že venku vybouchl plyn. Požár se dostal až do hangáru, začaly kolem nás šlehat plameny. Řidič nastartoval, vyjel z hangáru a my jsme všude kolem nás viděli převrácené hořící cisterny, vrty a zbytky budov. Zajeli jsme do jezera, kterým jsme za doprovodu vybuchujících vodních pum ohazujících všechny vodou projeli až k příkrému svahu, po kterém jsme se začali šplhat nahoru. A v posledním půlmetru se stalo hádejte co? Ano, opět vysadil motor. A my šílenou rychlostí vlítli zpět do jezera. Totálně promočení jsme se nakonec z jezera vyškrábali a jeli zpět ke stanovišti. Zatímco já jsem plný překvapení měl chuť tleskat nečekanému zážitku, přítelkyně si raději dala od atrakcí pauzu. Tentokráte sám jsem tedy vyrazil obhlédnout Terminatora 2. Šlo o 5D střílečku, ve které jste stáli na plošině a proti vám přicházeli roboti z plátna i ze sálu. A na konci čekalo pěkné překvapení. Společně s přítelkyní jsme poté zamířili na představení Iluzionisty, které opravdu doporučuji nevynechat. Představení je podle stejnojmenného filmu a promítají se při něm anglické titulky.

Další naše kroky vedli na novinku letošního roku – Kitt Superjet. Navléknete si plovací vestu a vyrazíte do člunu ve stylu Knight Rider. Už od vstupu do parku vás upozorňují, že atrakce je v testovacím provozu, a je to na ní skutečně poznat. Je o poznání méně adrenalinová, než Magma 2, ale i tak jde o příjemnou projížďku po vodě s občasným otočením o 360 stupňů. Na sousedící U-571 Submarine jsem opět zavítal sám. Jde o simulátor potápějící se německé ponorky, podle stejnojmenného filmu. A když říkám simulátor, je to opravdu se vším všudy. I s obrovskou loděnicí, ze které vás do přistavené ponorky během bombardování nahání příslušníci německého námořnictva. A to je teprve začátek. To pravé si užijete, až vás v útrobách ponorky zasáhne torpédo a na vás se ze všech stran začne valit voda. Po skončení simulátoru jsme s přítelkyní zavítali do druhé tematické části parku, kterou bych nazval „Dinoworld“. Jsou tu mírné a rodinné atrakce, ale především naprosto infantilní hudba s dinosauří tematikou. Zde jsme poobědvali, odpočinuli si od adrenalinu a vydali se zpět do filmové části, kde nás čekala Police Academy. Šlo o poměrně zábavný a hodně třesoucí se simulátor jízdy ve výcvikovém policejním autě.

Na závěr jsem si nechal perlu zvanou Horror House. Přítelkyně se opět nezúčastnila, a vzhledem k tomu, že ve frontě nebyl ani nikdo jiný, byla celá hrůza na mě. Princip této atrakce je, že má jít skupinka lidí, držet se za ramena a následovat červené body ukryté ve tmě. Já jsem po výstupu z výtahu nevydržel a začal si svítit telefonem. I přesto, že jsem silná nátura a měl jsem světlo, byla ta procházka zážitek na celý život. Horror House je koncipován tak, že z vás dělá účastníka různých hororových legend. Je to krásné a děsivé zároveň. Pod světlem mobilu jsem měl chuť si některá místa vyfotit, protože ve mě vyvolávala vzpomínky na spoustu filmů a počítačových her. Osobně docela lituji toho, že se tato atrakce nedá projít i bez neustálého strachu, kde na vás co vylétne. Horror House se postupně přitvrzuje, takže zatímco první polovinu jsem se opravdu bavil a kochal, druhou polovinu už jsem měl i se světlem dost nahnáno. A nejednou jsem přemýšlel o tom odejít únikovým východem, kterých je opravdu hodně. Nakonec jsem ale vše zvládl přibližně za 15 minut projít. Potmě se skupinkou věřím, že se tam můžete zdržet i hodinu. Když jsem vyšel, musel jsem si znovu dát volný pád, abych se trochu vzpamatoval.

A to je závěr Movielandu. Je to opravdu malý park, ale jak sami vidíte, naleznete tu zážitky na celý život. Proto opravdu důrazně doporučuji návštěvu, pokud jste adrenalinoví či alespoň filmoví fanoušci. Kromě atrakcí a show, kterých je tu opravdu nespočet, z čehož my jsme viděli jednu, zde naleznete i spoustu rekvizit. Např. robota z filmu Číslo 5 žije, WALL-E, auto z Knight Ridera, auto z filmu Návrat do budoucnosti apod. Osobně si myslím, že parku hodně škodí blízká přítomnost Gardalandu, který má přecejen na první pohled „zajímavější“ atrakce. Večer jsme s přítelkyní zajeli blíže prozkoumat historické centrum Sirmione, které rovněž stojí za prohlédnutí.

Přejít na 4. den - Caneva Aquapark

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5