červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
2. Den - Gardaland

Gardaland je středně velký park, otvírá v 10:00 a dá se projít za jeden den. Pokud koupíte vstupné alespoň týden dopředu přes internet, máte ho s poměrně citelnou slevou. My jsme v něm byli těsně po otevírací době, a přestože byl čtvrtek, do parku zavítalo poměrně dost lidí. Protože už v době otevření bylo okolo třiceti stupňů, zavítaly naše první kroky k atrakci Fuga da Atlantide, což bych přirovnal k Poseidonu z Europa Parku. Hned u této atrakce se ukázaly dvě vlastnosti italských parků. První je, že si italové dávají hodně záležet s kulisami. Atrakce je opravdu nádherně vyvedená. A druhou je reálnost atrakcí. Když jdete na vodní, tak opravdu skončíte parádně mokří. Což nám ale v horku opravdu nevadilo. Další naše kroky vedly k Mammutovi, což je vláček se třemi stoupáními. Jízda byla svižná a pohodová, zpříjemněná reklamní kampaní na Škodu Yeti. Následně jsme pokračovali na rafty Jungle Rapids, které nás tak nadchly, že jsme si je hned museli zopakovat. Následovala vyhlídka, zavěšenka Blue Tornado a Raptor, velké lákadlo pro příznivce neobvyklých horských drah.

Asi největší překvapení nás ale kupodivu čekalo v dětské sekci, kde je pod obrovským pohádkovým stromem ukryt adrenalinový Magic House. Neměli jsme tušení, o co se jedná, a při trpasličí úvodní pohádce jsme opravdu pochybovali, že jsme na správné atrakci. Pak se otevřely dveře dál a my jsme uviděli místnost, jejíž rozložení přesně odpovídalo Fluch der Kassandře z Europa Parku. OK, řekli jsme si, trochu se pohoupeme. „Trochu“ je ale hodně slabé slovo na to, co následovalo. Vynásobte si intenzitu Kassandry tak třikrát, abyste se dostali na tento zážitek. Máte pocit, že každou chvilku přepadnete přes zábranu. Žaludek se vám neskutečně obrací a všechny děti do šesti let okolo vás začnou po první půlminutě brečet. Atrakce je to super, ale umístění přímo uprostřed dětské sekce je hodně nešťastné. Se smíšenými pocity jsme tedy dětskou sekci opustili a zamířili si urovnat zažívání na klády Colorado Boat. A hned poté dráha Magic Mountain. Sequola Adventure, která je založena na tom, že vás několikrát pomalu otočí vzhůru nohama, jsme raději vynechali.

Celkově můžeme návštěvu Gardalandu jedině doporučit. Je to park, ve kterém si užije legraci celá rodina. Ale je potřeba sledovat, na jakou atrakci máte zamířeno. Nevýhodou Gardalandu je výškové omezení. Pokud máte nad 190cm, už vás na některé atrakce nepustí. Ke Gardalandu rovněž patří část Sea Life, kam jsme se ale nepodívali.

Přejít na 3. den - Caneva Movieland

Aktuální hodnocení: 0,0 / 5