červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
CanevaWorld 2012 (napsal Radek)

Projíždět poblíž jezera Lago di Garda a nezastavit se ani v jednom zdejším parku, by byl asi hřích. Tak jsme se rozhodli, že se tady jeden den zdržíme. A jelikož v Gardalandu jsme byli před několika málo lety, zvolili jsme sousední CanevaWorld, tedy Movieland Studio a aquapark Aquaparadise. Návštěva nám vyšla na druhou zářijovou sobotu, což už by mělo být tak nějak mimo sezonu.

Proto jsme si z nějakých dlouhých front nedělali těžkou hlavu, byť byl víkend. Nicméně hned při příjezdu jsme byli vyvedeni z omylu. Digitální cedule na dálnici oznamovaly zácpu na sjezdu u Peschiery del Garda. Ale tak nějak jsme tomu nevěnovali pozornost, takže jsme předchozí sjezd minuli. Chyba. Po chvíli už jsme stáli v koloně a jen velmi pomalu se sunuli kupředu. Než jsme vůbec sjeli z dálnice, než jsme projeli odbavením mýtnice a než jsme se vůbec protlačili totálně zacpanou Peschierou, trvalo nám to více než hodinu. Podotýkám, že dle navigace to bylo necelých 5 km. Nicméně to nebylo to nejhorší. Ty muka jaké jsem zažíval, když jsme míjeli Gardaland. Blue Tornádo vem čert. Ten mini volný pád taky. Ale vidět tam Raptora jak jezdí a nemoci se svést. To bylo opravdu velké sebezapření. Hold ale vybrali jsme CanevaWord tak rychle tam.
Fronta u vjezdu a ani u pokladen už žádná nebyla. Bodejť by jo, když jsme dorazili až půldruhé hodiny po otevření. Jednodenní vstupenka pro oba parky stala 28€, přičemž za 30€ už byla vstupenka dvoudenní. My ale už nemáme tolik času, takže jednodenní vstupenka nám musí stačit.

Po vstupu do parku jsme byli docela mile překvapeni. Hollywoodské kulisy, palmy, americká auta na ulici. Dokonce i slavná filmová auta. Kitt od Michael Knighta, Land Rover Lary Croftové a Generál Lee z Mistrů hazardu.CanevaWorld Tématika opravdu hezká. Lidí na ulici taky poměrně dost. Rychle se tedy vydáváme na první atrakci hned za branou, abychom vše stihli. Tedy do Horror Housu (HH). Četl jsem o něm už hodně, takže se jdeme přesvědčit, jestli je to pravda. Na rovinu není. Den před naší návštěvou Movielandu jsem vyzkoušel Phobii v Mirabilandii. A musím říct, že se mi Phobia zdála lepší. HH je sice mnohonásobně delší, v popisu je uvedeno 600 sekund ve tmě v podzemí. Ale jinak herci v HH na to vyloženě kašlou. Svoje role vůbec neprožívají, spíše jsou znuděni. Jakoby tam byli za trest. Asi když chodí pozdě do práce, vyfasují za trest místo role Zorra strašení v HH. Oproti tomu ve Phobii byli herci opravdu akční a už jen svými pohyby a zvuky naháněli hrůzu. Nicméně abych HH nekřivdil. Phobia je věrnou kopií HH. Pitevna, elektrické křeslo, pověšené mrtvoly v igelitových pytlích, chlap za mřížemi, ve kterých je díra a on může na vás a vše to zakončuje chlapík s opravdovou řetězovou pilou, naštěstí bez řetězu, ale v elektrice a běžící. Vím, protože mi řezal břicho. Takže ostuda Mirabilandii, že zkopírovala celou atrakci a nepřidala nic vlastního. Nicméně čest Mirabilandii za provedení atrakce. Shrnu-li tento typ atrakce, tak nejlepší je Krake Lebt v Heide parku. A Phobia s HH, jelikož jsou stejné, tak těžko hodnotit. HH je delší, ale herci mizerní, Phobia zas má vynikající herce ale po návštěvě HH vás tam opravdu nic nepřekvapí. Dobře, že jsme šli na atrakci jako první, protože potom byla od 12:00 do 15:00 zavřená. Zřejmě pověstná italská siesta.

Další atrakci, kterou jsme šli vyzkoušet, byl volný pád. Opravdu zajímavé pojetí volného pádu, přecházející plynule v dojezd po zádech. Lidí na atrakci čekalo jen tak 10, takže jsme to protočili hned několikrát. Už poněkud delší fronta byla na atrakci Magma. Jelikož ale jezdily 2 auta, nečekali jsme nakonec ani 15 minut. Z YouTube jsem už přesně věděl, co na atrakci můžu čekat. A přesto mě překvapila. Hned při příjezdu náklaďáku. Byl úplně jiný než ve videích. Zřejmě park nakoupil nové stroje. Vojenské MANy 4x4. Už podle zvuku při příjezdu bylo vidět, že se jedná o výkonné stroje. A za volantem chlapík, asi brácha Vin Diesela. Auto vůbec nešetřil. Velmi svižná jízda, i úzkými průjezdy, nějaké přibrzdění před terénními nerovnostmi nepřipadalo v úvahu. Jel jsem atrakci potom ještě jednou, již s jiným řidičem. TowerA bylo to poznat. Vin Diesel se s námi nemazlil. Rychlá jízda těsně kolem keřů až nás šlehaly listy, vjezdy do vody ve větší rychlosti, tam, kde stříkala do auta voda, s námi pěkně chvíli postál a užíval si, jak všichni ječí a nakonec s námi auto pustil pozpátku do vody z mnohem větší výšky, než řidič při druhé jízdě. Nevím, jaké byly ty starší náklaďáky. Teď stojí podél cesty jako kulisy. Ale tyto nové MANy opravdu svým zvukem a silou dodávají atrakci správný adrenalin. Zde zmíním ještě jednu věc. Na atrakci vzali dokonce staršího pána na invalidním vozíku. Po návratu bylo vidět, jak je nadšený a horečně obsluze za jízdu děkoval. Parku opravdu velký plus za přívětivost i pro invalidy.

Tak nějak postupem času jsme přišli na to,Auto že v parku je sice opticky hodně lidí, ale že frontišťě u atrakcí jsou skoro prázdná. Všichni lidé chodili venku po hlavní ulici, maximálně posedávali u stánků s občerstvením, ale na atrakce se asi nikomu moc nechtělo. Tak jsme toho chtěli využít. Fronta na Terminátora nebyla velká. Asi 50 lidí před námi. Nicméně 45minut z toho nakonec bylo. Už jen přívlastek 5D sliboval velkou zábavu. Ale byla to bída. A chyběl i Arnold Schwarzeneger na konci. To samé bylo u Submarine simulátoru U-571. Atrakce brala jen 32 lidí 1x za 20 minut. Na atrakci jsme byli všehovšudy 8 minut, takže co obsluha dělá zbylých 12 minut, fakt netuším. V době, kdy top atrakce obslouží i 1600 lidí za hodinu a střední atrakce kolem 1000, U571obsluhují tady 96 lidí za hodinu. Připadalo mi, že když je v parku málo lidí prostě to zdržují. Tak, jako když na jiných atrakcích odeberou při nedostatku lidí jeden vláček, tady si udělají 10 minutový prostoj. Podotýkám, že prostoje na U-571 dělali poté, co byla atrakce od 12:00 – 15:30 uzavřena. Jinak ale k atrakci nemám žádné výhrady. Nástup do ponorky za náletu, výbuchy, chlapík nás popoháněl, abychom nastupovali schnell, schnell, všude spousta vody. Ponorka propracovaná do posledního detailu, trubky, hadice, kohouty, budíky, jídlo na stole pro posádku. Obsluha u torpéd pořád něco hlásila do vysílačky. A pak rána. Zasáhlo nás torpédo. Zde snad jen poradím držet se uprostřed. Neopírat se o stěnu. Po té se valí spousta vody. U-571 je opravdu unikátní atrakce. Dojem mi trochu kazilo jen to, že obsluha nebyla v německé uniformě, jak to znám z videí a to již výše zmíněné pomalé odbavení. Možná kdybychom byli v parku jiný den a obsluhoval by někdo jiný, byl by zážitek dokonalý.

Klády pro jistotu nejezdily vůbec. Takže jediná atrakce, která by snad ještě stála za to a byla v provozu byla virtuální realita Policejní Akademie. Na té bylo nejlepší asi to, že je umístěna nad Horror Housem a z podzemí bylo poměrně hodně slyšet křik lidí. Což nás pobavilo asi víc, než samotná Policejní Akademie.Stukas Cestou zpět jsem už jen nakoukl na Rambo show. Prostředí vypadalo slibně, ale jelikož má show trvat 45 minut a jelikož jsem chtěl stihnout ještě i Aquaparadise, nechal jsem si Johna Ramba ujít. V Aquaparku jsme už neplánovali blbnout na atrakcích. Spíše jsme si chtěli poležet a odpočinout před noční cestou domů. Ale nešlo to. Napřed, že vylezeme na Stukase a vyfotíme pár fotek. Když už jsme teda nahoře, tak si to sjedeme. To byl teda nápad. Letos je na atrakci nový vstup, nebo spíše vjezd či vpád. Stoupnete si do boxu, obsluha za vámi zavře prosklené dveře, ukáže, abyste zkřížili ruce a nohy a jde pryč. Tak si tam tak minutu stojím, než nastoupí někdo do vedlejšího boxu. BazenKdyby ten blboun dal aspoň vědět, že už pojedu. Nic neřekne a odjistí pod vámi podlahu. Sklon sjezdu je skoro až volným pádem. Z tobogánů jsem zvyklý jezdit po lopatkách a patách. Žádné brzdění. Tady to ale nebyla nejlepší strategie. Dole jsem vjel do hlubší vody takovou rychlostí, že jsem se třikrát odrazil od vodní hladiny. Skákal jsem jak placák. Tak brutálně jsem si narazil záda. Vlastně celou zadní část těla, že jsem to cítil ještě za týden. Všichni přihlížející dole se mou jízdou hodně pobavili, ale mě moc do smíchu nebylo. To už tedy ne. Už jen něco pomalejšího. Skluzavka ze sopky sice nebyla nejpomalejší, ale dojel jsem bez úrazu, což jsem ocenil. Úplnou raritou je skluzavka Water Jump. Ještě nikdy jsem v žádném aquaparku neviděl skluzavku, ze které by se nedojíždělo přímo do vody, ale do vody by se dopadalo z výšky. Tady ji mají, takže nemůžeme nevyzkoušet. Opět síla zvyku: lopatky, paty. A opět chyba. Dopad byl jak jinak než velmi bolestivý. Štípalo to jako…. Říkám si konec, toto už ne. Raději jsem vzal foťák a šel něco nafotit.

Přesně v 17:45 začali plavčíci všechny vyhánět z vody, přičemž rozhlas hlásil, že občerstvení pro nás bude otevřeno až do 18:30. Sice jsme do Aquaparadisu došli až po 16:00, ale během dvou hodin jsme bez problémů stihli vše, co jsme chtěli. Na atrakce nebyly vůbec žádné fronty. Na Stukase dokonce dlouho trvalo, než se našli dva odvážlivci, kteří by si ho sjeli. Nám jeden den na oba parky stačil. Stihli jsme vše. tomb riderAle myslím, že ani druhý den bychom se tam ještě nenudili. A když si spočítáme, že dvoudenní vstupenka stojí jen o 2 € více, volil bych pro příště asi dvoudenní. Musím říct, že jak Movieland Studio, tak i Aquaparadise jsou velmi hezky tématicky zpracované a jsou zajímavé i svými nevšedními atrakcemi. Opravdu velký plus pro parky. Minus ale dávám za to, že některé atrakce nejezdily vůbec, některé byly půl dne zavřené. A když byly otevřené, tak obsluha snad úmyslně zdržovala odbavení. V některých chyběli herci anebo jich nebylo tolik, jak to známe z videí na YouTube. Ale to je zřejmě tím, že jsme tam byli už dá se říci po sezóně. Kapitola sama pro sebe jsou suvenýry.Hrad Ty měly tak otřesnou úroveň, že nebylo možné si nic vybrat. Měl jsem představu třeba nějakého hrnečku s motivem Hollywood Toweru, či něco podobného. Ale nic. Všechny suvenýry byly určeny výhradně pro malé děti. Maskáčové kšiltovky ala tržnice a plastový nůž měly připomínat Ramba, plastový meč a černá páska zase Zorra. To ale asi není to, co by si většina lidí ráda odnesla jako suvenýr. Ač jsem se snažil sebevíc, nevybral jsem prostě nic. Koupit si plastový samopal s blikající hlavní, je opravdu pod mojí úroveň.Při odchodu jsem si všiml, že poměrně hodně lidí stojí frontu do hradu. Co je uvnitř jsem netušil. Psali Restaurant & Show Medieval Times, vstupné 25 €. Ale přešli jsme to a jeli se raději ještě podívat dolů k jezeru na promenádu. Opět průjezd kolem Gardalandu. Měl otevřeno až do 23:00. Opět muka. Prosil jsem. Žadonil. Že jen jednu jízdu na Raptoru a jedem. Tak jsem si schytal od spolucestujících spršku, jestli jsem se jako nezbláznil, že nedají 30 € za jednu jízdu, jestli jsem normální atd.

Až doma jsem se díval, co že je myšleno tím Medieval Times Restaurant & Show. A dle obrázků a videí to vypadá jako hodně netradičně pojatá restaurace s vystoupením. Za návštěvu tedy určitě stojí. Ale referovat o ní nemůžeme, protože jsme tam nebyli. I když jsem CanevaWorld spíše kritizoval, než vychvaloval, tak v konečném souhrnu se mi park líbil a odcházeli jsme z něj spokojeni. A Magma, Hollywood Tower, U-571, Horror House a samozřejmě i Aquaparadise určitě stojí za návštěvu. Jsem určitě rád, že si můžu udělat 8 zářez na pomyslné pažbě.


Radek

Galerie

CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek) CanevaWorld 2012 (napsal Radek)
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

Jirka , 20.04.2013, 18:28: Reagovat:

Stukaz jednoznačně nej! Jezdil bych od rána do večera :-D


Jindrous , 02.04.2013, 22:09: Reagovat:

Není náhodou v Gardalandu večerní vstupné o dost levnější, nebo si to pletu?