červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie

Na tento park jsem nalezl v několika recenzích samou chválu a tak jsem byl docela zvědavý, jestli splní, co slibuje. Mám zážitky ze dvou amerických parků (i když trochu staršího data) a z loňské návštěvy pařížského Disneylandu. Hned na začátek si dovoluji soudit, že z hlediska adrenalinových atrakcí patří Thorpe rozhodně mezi ty lepší

Do parku se pohodlně dostanete i autobusem od zastávky metra Hatton Cross a za 1 hodinu jste na místě. Všechny jízdní řády a informace o přestupních místech lze najít předem na internetu. Dokonce lze použít až do Staines síťovou jízdenku a odtud jede speciální autobus až do parku. Na základě doporučení jsme pro návštěvu zvolili pondělí a řekl bych, že počet lidí byl rozumný (na to, že byly prázdniny a krásné počasí). Čekací doba na adrenaliny se většinou pohybovala kolem 30 min. a nejdelší byla 45 min. Obecně je důležité ponechat si dostatek sil na pozdní odpoledne, kdy se nám například podařilo "otočit" Colossus během 15 minut. Podobně bylo štěstí, že v 10:00, kdy jsme dorazili, tak na "Detonator" se šlo přímo, ale během 1/2 hodiny už byla 30 minutová fronta. Na hlavní atrakce je možno hned u pokladny zakoupit přednostní vstupenky, přičemž je nutno vybrat vždy z balíku několika atrakcí. Pro toho, kdo nechce čekat, je ale lepší koupit "Fastrack" až v parku (potkali jsme 2 prodejní místa). Před hlavní branou se vytváří docela velká fronta, ale po počátečním zděšení jsme zjistili, že to docela odsýpá a do 15 minut jste vevnitř.

A nyní k vlastním atrakcím. I jen kvůli nejvíce propagovaným horským drahám tohoto parku (Stealth, Colossus a Nemesis) určitě stojí za to Thorpe navštívit. Podrobný popis snad není potřeba, vše najdete na stránkách www.thorpepark.co.uk a to včetně videa z jízdy. Trochu slabší dojem na mě udělala atrakce "Detonator". Tyto věže pro volný pád jsou nyní asi standardem pro každý lepší adrenalinový park, ale já s nostalgií vzpomínám na perfektně propracovanou atrakci založenou na stejném principu s názvem "The Twilight Zone Tower of Terror" v Disney parku v Orlandu na Floridě. Mimochodem podobnou verzi atrakce mají i v Paříži, ale tam jsem se z časových důvodů nedostal (příště tím začnu!). Naopak mile překvapil "Slammer", a i když nejsem velkým příznivcem "kolotočových" a "houpačkových" atrakcí, tak tohle jsem si 4x zopakoval a určitě to stojí za to. Zmínil bych se ještě o horské dráze "X:/No Way Out", která má trochu problém v tom, že mívá pravidelné odstávky, kdy musí nastoupit četa uklízečů a odstranit následky návštěvy účastníků se slabším žaludkem. Tak pozor - kdo trpí mořskou nemocí, ať tam neleze. Naopak například "Samurai", který na první pohled vypadá, že bez kinedrilu ho nelze absolvovat, je zcela pohodový (teda ne že by vám lehce nezměkly nohy, ale kvůli tomu tam přece jdu!). V parku není problém najít zdarma úschovné boxy a za velké peníze občerstvení. Na atrakcích lze navíc uložit batoh do odkládacích přihrádek a po jejím absolvování jej vyzvednout. Horské dráhy mají obvyklou speciální frontu na první řadu, která se větví tak 10 min. před nástupem (samozřejmě na 1. řadu si počkáte přiměřeně déle, ale co vám mám vykládat, první řada je první řada). Na "Nemesis" bych důrazně doporučoval co nejvíce vpředu, vzadu to není ono a není velký problém získat 2. řadu z "normální" fronty.

V parku je dále několik dalších zajímavých megaatrakcí (Zodiac, Rusch, Vortex. Tidal Wawe, Calypso, Quantum), které stojí za to navštívit - pokud máte čas a chuť. Najdete tu i pár atrakcí pro menší děti, včetně pěkného koupaliště. Je docela problém projít všechny suprové atrakce za jediný den a ještě si zopakovat ty nejlepší. Já jsem to zdaleka nestihl a volil jsem raději opakování na "Nemesis" či "Colossus" (v porovnání hodnotím "Colossus" rozhodně lépe). Takže rada - pokud můžete, tak plánujte 2 dny! Kvalitní horské dráhy je totiž nejlepší projet 3x a teprve pak si ji doopravdy užijete. A to, že "Stealth" (z 0 na 100 km/h za 2 vteřiny) má kvalitu, tak to si pište! Bohužel zrovna "Stealth" trpí častou odstávkou, takže pokud zrovna jede, tak neváhat a šup na ni. Tento park bych zařadil především do skupiny "adrenalinových". Je o něco méně vyšperkovaný a propracovaný tak jako jsou Disney parky, které bych naopak řadil do "rodinných". Je to vidět i na věkovém složení návštěvníků, z čehož bych soudil, že mimo prázdniny by měly být fronty podstatně menší. Pro ty, pro které je 10 loopingů (Nemesis) smyslem života, je Thorpe to pravé. Dojem lehce kazí předbíhající občané z bývalých anglických kolonií tvořící velké procento návštěvníků a skutečnost, že všichni "Thrill Seekers" jsou o jednu až dvě generace mladší, následkem čehož bývám trochu za exota, ale to sem asi už nepatří.

S pozdravem TonyH

Galerie

Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie Thorpe Park 2007 ( autor TonyH ) Anglie
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.