březen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
<   >




6. Den - Cesta do Salou

Naše mise v Madridu skončila, dneska přejíždíme do Salou, letoviska na břehu Středozemního moře, ležícího asi 100 km na jih od Barcelony. Čeká nás tam špičkový park PortAventura, dva aquaparky a také pár dní u moře. Vzdálenost je něco přes 600 km, což je asi 7 hodin jízdy. Když jsem chtěl při odjezdu zaplatit hotel, recepční mi řekla, že už je hotel zaplacen. .........

Tím mě trochu rozhodila, protože jsem počítal s platbou v hotovosti na konci pobytu. Strhli mi to samozřejmě z kreditky, aniž bych o tom věděl. No nic, to se po návratu prohnu...

Nasedli jsme do autíček a vyrazili. V podstatě celá cesta vedla po dálnici, takže to relativně rychle ubíhalo. Okolí Madridu je jedno veliké staveniště, ty jeřáby by se ani nedaly spočítat, staví se tam silnice, byty i továrny, což bych v takové vyprahlé pustině nečekal. Tento ráz krajiny s minimální vegetací se udržel několik set kilometrů směrem na východ (jeli jsme přes Valencii). Teprve jak jsme se blížili k pobřeží, začalo přibývat stromů a ostatní zeleně. Překvapila mě poměrně hustá síť čerpacích stanic, ceny pohonných hmot byly po přepočítání z eur na koruny zhruba stejné jako u nás. Celou cestu bylo jasno a teplo, teprve až u moře se objevily první mraky a vzduch byl více vlhký. Nevyhnuli jsme se placenému úseku dálnice mezi Valencií a Salou, část tohoto úseku nás přišla na 20 euro za auto. A co to vidíme v dálce za divnou krouceninu? No to je přece Dragon Khan, chlouba parku Port Aventura. Konečně tedy přijíždíme do cíle naší cesty, navigace nás naštěstí zavedla až před hotel.

Zde nás čekaly opět trošku nervy, jestli všechno klapne a ubytování zde budeme mít zajištěno, zvláště když jsme v ruce neměli žádný voucher od cestovky. Ale naštěstí je všechno v pořádku a můžeme se ubytovat. Tentokrát se jedná o hotel typicky letoviskový, sloužící turistům trávícím dovolenou u moře. I když jsme měli pobyt zajištěn přes cestovní kancelář, stopy po ní jsme v hotelu nenašli a byli jsme zde ve velikém hotelu jediní Češi. Zato kromě Španělů a možná Britů tam byly houfy Rusů, že i některé obchody u pláže měly nápisy v azbuce. Po večeři, která byla bufetového typu, jsme se ještě šli projít k moři, krátce zašli na sangrii a hurá do postele. Zítra nás čéká volný den u moře...

Galerie

6. Den - Cesta do Salou 6. Den - Cesta do Salou 6. Den - Cesta do Salou 6. Den - Cesta do Salou
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5