červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
3. Den - Parque Warner Madrid

Po předchozím náročném dni nás vzápětí čekal další "zápřah" - větší a kvalitnější Parque Warner Madrid. Vydali jsme se na cestu tak, abychom tam byli v 11 hod., kdy park otvírá. Cesta podle navigace proběhla bez problémů, až na jedno zakufrování, které bylo způsobeno novou příjezdovou komunikací, ta ještě v navigaci zanesena nebyla. Zjistili jsme, že v Madridu a okolí a na všech místech, kde jsme jeli, jsou vesměs kvalitní silnice, různé dálniční obchvaty a přivaděče.

Z okolí Madridu se mi vybaví, že je to vlastně vyprahlá pustina, ale staví se tam jako o život, všude jsme viděli velké množství jeřábů. První dojmy z parku byly příznívé: je to prostě filmový park pod značkou filmových studií Warner Brothers a tak celé uspořádání parku a dekorace podle toho vypadají. Sice trochu umělé a kýčovité, ale přesto velmi hezké. Vstupenku jsme zakoupili dvoudenní a tak místo 2 x 33 euro jsme zaplatili jen 49,50. Jinak jsme si potvrdili poznatek, že se zde mluví pouze španělsky a tak občas bývá problém s domluvou. Zajímavé bylo, že mnoho atrakcí zahajovalo provoz až několik hodin po otevření parku. I některé obchody a restaurace měly neobvyklou otevírací dobu, např. od 13 do 16 hod. První dráhu, kterou jsme vyzkoušeli, byla dřevěnka Coaster Express, jen tak mimochodem nejdelší dřevěná dráha v Evropě s délkou téměř 1.400 metrů. Očekávání bylo veliké - skutečnost katastrofální. Jízda na Coaster Expressu byla tak cukavá a neklidná, že jsem měl místy pocit, že vozík musí každým okamžikem vyletět z kolejí. Drncání bylo tak silné, že jsem si narazil záda a těšil jsem se, až konečně ukončíme jízdu. Jízda na ostatních dřevěných dráhách je taky cukavá (snad až na jedinou světlou výjimku Colossos), ale tohle bylo opravdu silné kafe. A to Coaster Express je starý jenom asi 5 let.

Potom jsme postupně sjížděli další atrakce, opět bylo dobré, že se nikde nečekalo. Park je rozlehlý a tak se zde návštěvníci rozptýlili do všech koutů. Třeba na dráhu Batman, která je až na skvělé tématické prostředí plně srovnatelná s Black Mambou z Phantasialandu, jsme nečekali ani jednou, totéž na megaadrenalinového loopingového Supermana. A zase nás čekala jedna dráha, kterou jsme ještě nejeli: vracečka se dvěma kolmými věžemi jménem Stunt Fall. Všichni jsme ji okukovali a měli z ní obrovský respekt a její návštěvu oddalovali, jak to jen šlo. Nakonec jsme si přeci jen dodali odvahu a postupně jsme ji všichni absolvovali. A zase byly naše obavy zbytečné, svezení nebylo tak drastické, jak to pohledem zvenku zprvu vypadalo. Ale přece jenom projíždět loopingy pozpátku se nedá mockrát za sebou. Za zmínku stojí všechny vodní atrakce, všechny byly velmi vodnaté, což v úmorném vedru bylo spíš příjemné. Taková loďka jménem Cataratas Salvajes. Na první pohled triviální dráha, ale užili jsme si s ní nejvíce legrace, protože po jednom stoupání přijde jenom jeden sešup, ten ale stojí za to. Konstrukce lodě je udělána tak, že po sjezdu a následném zaboření do vody vznikají obrovské vodní gejzíry, které postříkají celou osádku lodě a navíc všechny přihlížející z mostíku. Málokdy zůstane suchý aspoň kousek vašeho oblečení, vodníci by mohli závidět.

Restaurace a bufety tady byly lepší než v předchozím parku, pořád to ale nebyl žádný zázrak. Jednoduchá jídla stála kolem 5 euro, menu tak kolem 9 euro. Různých obchodů bylo poměrně dost, a docela byly velké, ale nesehnali jsme zde např. DVD s parkem nebo pohledy. Na závěr dne jsme si ještě střihli 100m vystřelovací volný pád, ze kterého jsme měli obrovské obavy, ale nakonec jsme opět zjistili, že jsme se báli zbytečně a byla to jedna z nejlepších atrakcí Warner Parku. Zajímavostí byly 3 různé programy, které na volném pádu byly. Díky minimálnímu čekání jsme prošli všechny atrakce několikrát, stihli jsme ještě několik show a nakonec opravdu unaveni z velkého horka a z množství absolvovaných atrakcí jsme opustili park ještě před zavíračkou, a to už je co říct. Pokoušeli jsme se spočítat, kolikrát jsme asi absolvovali všechny atrakce a došli jsme k číslu minimálně 25 x. Ale s parkem jsme byli všichni spokojeni, jeho tématické prostředí bylo opravdu na úrovni a třeba ve srovnání s německým Movie Parkem byl minimálně o třídu lepší. To samé můžeme říci i o atrakcích.

Do postele uléháme unaveni a plni zážitků a tak se docela těšíme na zítřek, kdy máme "volný den".

Galerie

3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid 3. Den - Parque Warner Madrid
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5