červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
13. Den - Port Aventura 2

Myslím. že hlavní ekonom PortAventury může být spokojen. Na návštěvnost parku si určitě nemůže stěžovat. My jsme jenom před návštěvou parku tajně doufali, že třeba dneska tam nebude tak narváno, vždyť je přece sobota a to se střídá většina turnusů rekreantů. Doufali jsme marně, bylo tam zrovna tak plno, jako při naší první návštěvě. ......

Ona ta poloha PortAventury si o to přímo říká. Už jenom těsná blízkost Salou, letoviska, kde v hotelech můžou být desetitisíce, možná až statisíce rekreantů, Tarragony, všech okolních letovisek Costa Daurady, i relativně blízké Barcelony, to všechno vysoké návštěvnosti nahrává. Ale musím se zároveň parku trochu zastat, mraky lidí tam chodí nejenom z důvodu blízkosti letovisek, ale hlavně proto, že se jedná o park opravdu mimořádně kvalitní. Takže čím začneme? Hned za vchodem je Furius Baco, stejně na něj každopádně chceme jít, dokonce dneska zatím normálně jezdí bez odstávek. Jdeme na něj, dokonce ani ta fronta nevypadá nijak hrozivě. Už jste zažili fronty na kvalitní atrakce? Tak určitě znáte důmyslný systém zábradlí, kterým se musí ve frontě procházet. Takže ono to vypadá na první pohled, že těch lidí tam není zas tak moc, ale pak teprve zjišťujete, kudy všudy ještě musíte projít, potkáte se třeba s někým hned ve vedlejší uličce, ale ten někdo má oproti vám náskok třeba 20 minut. A přesně takhle to vypadalo v budově Furius Baco, na první pohled fronta nic moc, čekací doba byla ve finále 1 hod. a 15 min. Ještě na okraj musím dodat, že lidé ve frontě čekají velmi ukázněně a neexistuje tam předbíhání. Nakonec jsme se tedy dočkali, dneska vyzkoušíme první řadu, posledně jsme jeli v poslední a trochu nás překvapilo cukání. Proč se mi jenom sakra tak moc chce na záchod!!! Jízda v první řadě byla super, a na rozdíl od poslední řady to tam necukalo. No a teď ještě to video z jízdy.... Od los_losose víte, že každého jezdce snímá kamerka během jízdy. A výsledek si můžete koupit za 16,50 euro na DVD. Ale varuji vás, je to podívaná jenom pro silné nervy.

Dneska máme návštěvu parku ještě zkomplikovanou tím, že musíme pořídit foto a videodokumentaci z atrakcí a z parku celkově. Bohužel na těch adrenalinových atrakcích není možné např. natáčet video z jízdy, není to možné ani technicky a navíc vám to obsluha atrakcí nedovolí. Při naší poslední návštěvě jsme měli jeden rest, nestihli jsme se svézt na kládách, takže jsme se na ně vydali dnes. Megafronta v délce jedné hodiny nás ani už nepřekvapila, ale čekání stálo za to, klády byly velmi dobré, jedny z nejlepších, na kterých jsme se svezli. Dneska má park prodlouženou až do půlnoci, takže máme čas postavit se do další fronty, tentokrát na naši oblíbenou stříkací loďku a celí mokří pokračujeme dále v procházení parku. Přišel čas jídla, tak chceme navštívit v mexické části "La Cantinu", kterou jsme si minule vytipovali, vypadala velmi nadějně, jenom nám nebylo jasné, proč je i v tomto bufetu stejné čekací zábradlí jako třeba na Dragon Khanovi. No a teď už nám to bylo jasné, celý bufet byl narvaný lidmi, čekací zábradlí vyplněno v celé délce, poslední hladovci stáli až před budovou. Na řadu bychom přišli odhadem tak za hodinu, takže jsme se jali hledat jiný stánek. Restaurací a stánků zde bylo opticky docela dost, ale buď byly obsypané lidmi nebo měly v nabídce např. jenom bagety atd. Po projití asi půlky areálu jsme konečně našli samoobslužnou retauraci, kde jsme se najedli bez delšího čekání. V odpoledních hodinách ještě přišla na řadu vyhlídková loďka, která nás svezla asi 150 m a potom jsme museli v další mezizastávce loď opustit, protože nastupovali zase jiní, na pokračování plavby bychom museli odčekat další frontu. Stihli jsme ještě navštívit zajímavou show "Temple del Fuego". Najednou tu byl večer a tma, tak jsme mohli obdivovat park, když byl nasvícen.

Ale ještě jsme nebyli na dvou atrakcích, které určitě nešly vynechat: Dragon Khan a Hurakan Condor. To první je 8 násobná loopingová dráha, to druhé 100 m volný pád. Na Dragon Khana už byla fronta trochu kratší, tak jsme si ho sjeli hned dvakrát za sebou za úplné tmy, bylo to velmi zajímavé. Nakonec ještě ten volný pád, který je zvláštní tím, že je tam 5 sedaček (každá 4 lidi) a sedačky padají dolů nezávisle na sobě, těsně před pádem (resp. již při pádu) jste vyfoceni. Tři sedačky byly klasické, kde se normálně sedělo, a zbývající dvě byly takové polosedačky, kde jste víceméně zavěšeni, a ty se těsně před pádem ještě naklopí směrem do propasti. A na úplný závěr jsme si počkali na světelnou show s hudbou, něco ve stylu Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti. Co říci na závěr? Byli jsme v PortAventuře dva dny, oba dva dny bylo narváno, nakonec jsme stihli všechno, co jsme chtěli, i když díky delšímu čekání to bylo třeba méněkrát, v madridských parcích jsme chodili na atrakce rovnou, často se stávalo, že obsluha čekala, až tam vůbec někdo přijde. Přesto návštěvy PortAventury nelitujeme, je to skvělý park a společně s Europa Parkem ho stavíme určitě nejvýše z těch, které jsme navštívili. Proto vám doporučejeme ho navštívit, jenom vám neporadíme, kdy by to mělo být, aby byl alespoň trochu volnější.

Galerie

13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2 13. Den - Port Aventura 2
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5