prosinec 2022

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<   >
10. Den - Volno

Teprve 10. den naší dovolené si poprvé nemusíme nařizovat budíky, je to první den kromě cesty, kdy nikam nejdeme a budeme se jen tak flákat. A už je načase, jsme z těch parků unaveni více, než kdybychom chodili pracovat na nákladové nádraží a nosili pytle s uhlím. Hlavně musíme stihnout snídani, která se podává do 10 hodin a pak už je to jedno.

Samozřejmě všichni jsme ještě plni čerstvých dojmů a hlavou se nám honí všechny dráhy, klády, rafty, skluzavky a tobogány. Ale už je to za námi, co se mělo stát, to se stalo. Dnes je stále docela hezky, ale už o něco chladněji, jako by i sluníčko chtělo připomenout, že už je po sezóně a že podzim klepe na dveře. A opravdu, počínaje dnešním dnem letovisko Rimini osiřelo, proti minulému týdnu téměř ustal veškerý ruch na ulicích i na pláži. Dokonce už měla zavřeno řada restaurací nebo stánků. Také servírky z našeho hotelu, které byly v drtivé většině ze států hodně východní Evropy, už pomalu balily kufry a chystaly se k návratu do svých domovin. Přitom podle kalendáře (8. září) bylo pořád léto, a vzhledem k tomu, že Rimini se nachází od našeho domova dost na jih, připadal mi konec sezony zde trochu předčasný. Já sám jsem nevěděl, jak s dnešním dnem naložím, ale vzhledem k tomu, že mám rozbité zrcátko u auta, tak jsem do navigace zadal nejbližší značkový autoservis a vyrazili jsme pro zrcátko. Část týmu zůstala na hotelu nebo na nedaleké pláži. Tak jsme projeli skoro přes celé Rimini k autoservisu, bylo 11:35 a všude zavřeno. Aha, siesta. Od 11:30 do 15 hod. Taky mě to mohlo napadnout. Takže jsme se zase vrátili k hotelu a že si zatím zajdeme na pravou italskou pizzu do pizzerie, kde jsme ji ochutnali první den našeho pobytu v Rimini a byla vynikající. Ale kuchař, který dělá pizzy, přijde až v půl osmé večer. Šest hodin se nám nechtělo čekat, tak jsme v pizzerii pojedli alespoň těstoviny. Potom jsme se znova vrátili k autoservisu, který už měl odpoledne otevřeno, ale on to nebyl autoservis, spíš autosalon a místo zrcátka nám nabízel nového VW Passata. Na tuto nabídku jsme nereflektovali a jeli k dalšímu značkovému servisu, který sice prodával náhradní díly, ale na úplně jinou značku, než jsem potřeboval. Tak jsme to vzdali, konec konců zrcátko bylo omotané páskou docela kvalitně a tak se s tím dalo jet. Hned vedle tohoto autoservisu bylo nákupní centrum, a když už jsme tam byli, tak jsme ho navštívili. Když jsme se sešli u auta, Vašek se Simírem byli spokojeni, že v italském hypermarketu koupili plzeňské pivo.

Poté následoval návrat na hotel a poprvé za celou tour jsme si mohli v klidu setřídit natočená videa a také fotografie, kterých jsme nacvakali odhadem více než 4 tisíce. Takto nám uplynul i zbytek dne a zítra nás čeká podobný, ale už poslední volný den našeho italského putování.

Napsal Topik HD

Galerie

10. Den - Volno 10. Den - Volno 10. Den - Volno 10. Den - Volno
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5