červenec 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<   >
PortAventura

Zajímá Vás, kde tento park leží, kolik stojí vstupné, jak má otevřeno atd.? Jaké horské dráhy a atrakce v něm najdete nebo jaká je úroveň parku celkově?

(stav v r. 2009)


Adresa:

Avd. Alcalde
Pere Molas km2
PortAventura
E-43480 Salou-Villa-Seca
Spain
www.portaventura.es

Poloha:

PortAventura se nachází
v letovisku Salou u Tarragony, které je jižně od Barcelony cca 100 km.

Mapa parku:

Kudy do parku:

Ceny vstupného:

Děti 0 – 3 roky - zdarma
Děti 4 – 10 let - 35 €
Dospělí 12 – 59 let - 44 €
Senioři nad 60 let - 35 €

Otevírací doba:

Od 27.3. do 1.11.
Od 10:00 do 19:00 hod.
s možností různých
prodloužení
Nutné si ověřit otevírací dobu.


Hledáte slunce, moře a k tomu nějaký zábavní park na vysoké úrovni? Toto vše je možné zažít, pokud se vydáte do španělského letoviska Salou, kde leží, co by kamenem dohodil, park PortAventura.

PortAventura rozhodně patří mezi ty nejlepší zábavní parky, které můžete v Evropě najít. Což je při letní návštěvě a samozřejmě poloze parku znát z vysoké návštěvnosti. Park je velice rozlehlý, patří k těm větším a je rozdělen do 5 tématických prostředí a to na té nejvyšší úrovni. Části jako: Polynesie, Čína, Mexiko, starý západ či středomoří znějí exotickým nádechem a pro nás středoevropany už jen to znamená, větší lákadlo na návštěvu tohoto parku. Park je zaměřen pro všechny věkové kategorie a to doslova. Menší zde naleznou spousty atrakcí od malé vodní dráhy, po různé kolotoče, houpačky, až třeba po lodičky na vysílačku řízené ze břehu kormidlem. Pro starší je zde mnoho pěkných, klidných zákoutí, různé projížďky, ať už ve vlaku poháněném parní lokomotivou nebo v lodičce exotickou Polynesií. Pro opravdové adrenalinové nadšence je zde hned několik lákadel. Pojďme si ve stručnosti projít ty nejzajímavější z nich. Asi největším tahákem NO.1 je horská dráha „Furius Baco“, byla postavena v roce 2007 a zatím je to nejrychlejší horská dráha v Evropě. Navíc se jedná o vystřelovací dráhu, takže se připravte na akceleraci z 0 na 135 km/h za pouhé 3.5 vteřiny. Jako druhý tahák je dráha Dragon Khan, která do roku 2002 držela světové prvenství v počtu loopingů, hned 8x vás všelijak přetočí přes hlavu ve 110 km/h rychlosti. Tahákem číslo 3 je volný pád ( Hurakan Condor ) ze 100 metrové věže a 4 patří dřevěné dráze Stampida. I když dosahuje standardních rozměrů, je konstruována tak, že současně vyjíždí dvě soupravy vedle sebe a celou trať závodí, kdo dřív přijede do cíle. Takto konstruovaných drah je ve světě velice málo.

Pokud nejste fanoušky horských drah, tak jsou pro vás připraveny 3 vodní dráhy ( rafty, klády, stříkací loď ), adrenalinové atrakce, simulátory, různá show a mnoho dalšího. Ale například zde nenaleznete 4D kino. PortAventura nabízí skutečně spoustu zábavy pro všechny. Problém zde není ani s jídlem, který je řešen formou četných bufetů a restaurací a ani s ubytováním. Park je v podstatě Resort, najdete zde hned 3 hotely + nově postavený hotel Far West, který bude v provozu od roku 2009. A samozřejmě spousty hotelů, které jsou v letovisku Salou. Pokud vás horské dráhy nelákají, tak můžete navštívit buďto golfové hřiště nebo Caribe Aquatic Park, což je aquapark, který stejně jako PortAventura je taková botanická zahrada. Vodních radovánek si užijete do sytosti, i když rozlohou nepatří k těm větším. Aquapark je oddělená část parku, do které je jednodenní vstupné samozřejmě nižší, než do parku samotného. PortAventura je zkrátka top a nedá se jí moc věcí vytknout. Její návštěvu lze jen doporučit …

+ Furius Baco
Dragon Khan
Hurakan Condor
parková úprava
- častá velká návštěvnost

Rychlý přehled:

Počet horských drah 6
Velká kovová horská dráha ( Mega coaster ) NE
Loopingová horská dráha ANO / 2
Zavěšená horská dráha NE
Dřevěná horská dráha ANO / 2
Vystřelovací horská dráha ANO / 1
Stojací horská dráha NE
Létající horská dráha NE
Vracečka NE
Vodní dráhy ANO / 3
Volný pád ANO / 1
4D kino NE
Aquapark ANO
Hotel - Camp ANO / 4 - 0


Přehled atrakcí:

Horské dráhy:

Diablo (rychlý vláček)
Dragon Khan (loopingová
dráha)
Furius Baco (vystřelovací
dráha)
Stampida (dřevěná dráha)
Tami Tami (dětská dráha)
Tomahawk (dřevěná dráha)

Vodní dráhy:

Grand Canyon Rapids (rafty)
Silver River Flume (klády)
Tutuki Splash (stříkací loď)

Ostatní atrakce:

Crazy Barrels (točící atrakce)
Hurakan Condor (volný pád)
Sea Odysea (simulátor)
Serpiente Emplumada (točící atrakce)
Tea Cups (šálky)
Temple del Fuego (virtuální show)
Volpaiute (točící atrakce)
Wild Buffalos (autodrom)

Další:

Acquamusic (světelná show
na vodě)
Aloha Thaití (polynészká
show)
Aves del Paraíso (show
s papoušky)
BubbleBou (show
s bublifukem)
China Town (hudební
a akrobatická show)
Fiestaventura (ohňostroj)
Fort Frenzee (westernová
show)
mnoho dalších show...

Galerie

PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura PortAventura
Aktuální hodnocení: 5,0 / 5