březen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
<   >




Diskuze o zábavních parcích

Tato diskuze je věnovaná zábavním parkům. Zajímá Vás, kde leží parky? Kudy se tam dostat? Jaký park je nejlepší nebo který park nebyl nic moc? Který park doporučujeme nebo jen chcete nám sdělit, jak se Vám v nějakém parku líbilo? Zde máte možnost...

Aktuální hodnocení: 4,5 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

DavidHD

DavidHD , 17.08.2009, 18:21: Reagovat:

Re:Semrad8:
V tom roce se prodal pod jménem Warner Bros. Movie World Germany a od té doby se jmenuje Movie Park Germany. Six Flags se nikdy nejmenoval. Park byl otevřen v roce 1967 a až do roku 1976 se jmenoval "Kirchhellener Märchenwald", 1977 - 1985 "Traumlandpark", 1986 - 1991 "Neue Traumland", 1992 - 1993 "Bavaria Filmpark Bottrop", 1996 - 2004 "Warner Bros. Movie World Germany" a od roku 2005 se jmenuje současným názvem "Movie Park Germany".


Semrad8 , 17.08.2009, 17:58: Reagovat:

Re:DavidHD:http://cs.wikipedia.org/wiki/Six_Flags
Mrkně se tam uplne dole ...maj ho tam napsanej....Mmochodem zajímalo by mě jaký parky budou na seznamu výletu pro další rok..?


DavidHD

DavidHD , 17.08.2009, 17:46: Reagovat: (Obrázek)

Re:Semrad8:
Ahoj, Movie Park Germany nebyl pod Six Flags, ale byl několikrát přejmenováván a než vznikl současný název, tak se jmenoval: Warner Bros. Movie World Germany.


Semrad8 , 17.08.2009, 17:13: Reagovat:

Re:PavelHD:
Cau ,nebyl nahodou i Moviepark v Bottropu taky pod six flags ?


728 , 17.08.2009, 09:20: Reagovat:

myslim že v belantisu je jedna vodní a jedna horská dráha a nejaké atrakce


VasekHD

VasekHD , 16.08.2009, 20:44: Reagovat:

RE Dan:

Bezva, že to takhle vyšlo.. Mě osobně TI také trochu zklamal, ale podílela se na to velkou měrou i nevyspalost (kdy jsem vyfasoval v autobuse místo, kde jsem cestu díky nedostatku místa i při mých 178 cm doslova protrpěl)a neschopnost cestovky s kterou jsme tam jeli, kdy za bezproblémový chod výletu byl zodpovědný důchodce, který naprosto nevěděl která bije a chvílema mi připadlo, že ani nevěděl kde je a co tam chce dělat. Hlavně že nezapomněl rozdat propagační materiály snad 5ti cestovek a nezapoměl škemrat o emailové adresy, aby mohl to co nám dal už v papírové podobě pravidelně posílat na email.. :-D Mělo mě odradit už to, když někám volám a člověk na druhé straně se představí do telefonu "ééé" :-DDDDDD

Každopádně přeji, aby se i další výlety podobně vydařily... :-)


jack , 16.08.2009, 13:37: Reagovat:

Zdravím.
Jak se nejlépe s minimem přestupů dostat z Prahy do europa-parku bez auta? Má někdo osobní zkušenost?
Při hledání jsem narazil jen na vlak do Freiburgu nebo letadlo do Basileje.
Díky.


Jindrous , 16.08.2009, 13:18: Reagovat:

a jaký je to v tom belantis?díky


wendis , 16.08.2009, 08:47: Reagovat:

S tim spanim je to všude jednoduchý pokud nevadí chrápání ve stanu u Heide parku vždycky zajedem přes celý parkoviště až dozadu a u lesa si postavíme stany,u hansa parku to samý a u Holiday parku vždycky chrápem na kraji parkoviště je tam takovej koutek s lavičkama takže super místo nikdy nás nidko nevyhnal vždycky je to bez problémů a zadara,akorát Europa park chrápem v kepmu,ale už jsem tu někde psal že nás to vyšlo za jedno auto a tři lidi a dva stany 23ojro což je taky paráda :-)


Jindrous , 16.08.2009, 00:00: Reagovat:

Odeslal jsem recenzi na Disneyland tak jsem zvědav,snažil jsem se narychlo něco sesmolit :-)


PavelHD

PavelHD , 15.08.2009, 20:57: Reagovat:

Re:Jindrous:
P.S. Zapomněl jsem dodat, že Tipidorf, to jsou buď luxusní tématické stany nebo taky chatky, jo a tady koukám, že zrovna Dan v diskuzi přímo pod tebou píše, že v Holiday Campu (HP) spal...


Jindrous , 15.08.2009, 20:51: Reagovat:

to PAVELHD moc díky a ví někdo prosím podobné informace u parku Mirabilandia?


PavelHD

PavelHD , 15.08.2009, 20:47: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindrous:
Před pěti lety jsme si při dvoudenní návštěvě Europa Parku našli malý pension, vzdálený asi 20 km, za přijatelnou cenu asi 20-25 € (už si to přesně nepamatuju) na osobu a noc včetně snídaně. Jinak přímo u parku je jejich camp jménem Tipidorf, zde je ceník: http://resort.europapark.de/lang-de/c1223/default.html
Jsou tam různé možnosti a kombinace se vstupenkou, takže vstup takhle může vyjít levněji.
V Heide Parku je Holiday Camp, mám pocit, že tam někdo "z naších" už spal, jsou to chatky. Ceník: http://www.holidaycamp.de/index.php?id=108&L=2%2525252F_blank I tady se dá kombinovat se vstupenkou do parku za výhodnější cenu.


Jindrous , 15.08.2009, 17:24: Reagovat:

Mám dotaz nechceme spát ve stanu, ale třeba v chatkách, nebo levnějším pensionu, má někdo informace jestli v těch kempech u zábavných parků např. EP , HP, apodobně jsou chatky nebo poblíž nějaké penziony a jaké jsou ceny? Díky


Dan , 15.08.2009, 13:17: Reagovat:

cau vsichni. Tak uz jsem zpet z komba Tropical Islands > Legoland Berlin > Heide Park. A bylo to supr. Od TI jsem cekal trochu vic, ale synatori se bavili. Od Legolandu jsem necekal nic, takze ten neprekvapil. Berlin byl spis oddych, mezi dvema pernymi dny. HP byl supr, stihli jsme uplne vsechno. Bydleli jsme v Holiday Camp, coz taky prijemne prekvapilo. Proste parada :) Takze jeste jednou dik za dobre tipy. Pristi rok dam EP nebo Legoland v Dansku.


wendis , 14.08.2009, 20:27: Reagovat:

Zdravim všechny,takže 6-7-8mýho září vyrážíme směr Europa park a Holiday Park,už se nemůžu dočkat.hned po návratu napíšu další své recenze na tyto parky,pravda mohl bych to zprasit ted,ale počkám až přijedem at je to aktuální :-)Nemůžu se dočkat Silver star a Ge force
Už ted mám v autě spacáky,stany a kanystry s naftou tak zdarec,:-) W.


Jindrous , 13.08.2009, 21:29: Reagovat:

Mohl by prosím někdo dát na rapidshare nebo jinam to propagační dvd o EUROPA PARKU? Díky předem :-)


PavelHD

PavelHD , 12.08.2009, 21:10: Reagovat: (Obrázek)

Re:728:
No, nevíme, je to škoda, třeba Six Flags Over Czech Republic by se mi docela líbilo... Každopádně Six Flags v Evropě měli zastoupení, a to v Holandsku a v Belgii, dnes se ty parky jmenují Walibi, ale rukopis šesti vlajek je tam ještě dodnes znát...


PavelHD

PavelHD , 12.08.2009, 20:53: Reagovat:

Re:Freddy:
Ta fronta na fotce je na Desert Race. Asi hodinu po otevření se na něj chodilo rovnou, chvíli poté jsme tam šli my a čekali jsme asi 20 minut, pak se fronta ještě trochu prodloužila, protože jezdil jenom jeden vláček. Během dne se několikrát zkrátila a zase prodloužila.


728 , 12.08.2009, 20:36: Reagovat:

nevite nekdo proc ani jeden clen rodiny six flags nezavítá do evropy???????


Freddy , 12.08.2009, 18:52: Reagovat:

Re:Topik:A tato fronta byla na jakou atrakci (ta jak je na tý fotce ) :-)


Freddy , 12.08.2009, 18:25: Reagovat:

Prosim ,nevíte kolik G ,má horská dráha "Colossos"?Díky :-)


kacka , 12.08.2009, 18:15: Reagovat:

Ahoj, chtěla bych do zábavního parku Belantis, ale bohužel mám problém s autem. Nevíte, jestli se tam dá dostat vlakem nebo autobusem? Hlavně ne pěšky:-) Jsem z Ústí nad Labem. Díky moc za odpověď


Topik

Topik , 12.08.2009, 13:34: Reagovat: (Obrázek)

Re:P.E.T.R:
Byli jsme v Heide Parku už několikrát a nikdy tam nebylo plno, tentokrát byl zaplněn o něco víc, ale pořád to bylo přijatelné. Fronty kolísaly během dne, např. Desert Race byl třeba na 5 minut, za hodinu na to třeba i víc než půl hodiny a tak se to střídalo, ke konci už fronty nebyly prakticky vůbec (ta na fotce byla tak něco pod půl hodiny, v tu chvíli jezdil jenom jeden vláček).


P.E.T.R , 12.08.2009, 13:19: Reagovat:

dik, a jak to bylo s lidma a frontama v pondeli v Heide parku?


Topik

Topik , 12.08.2009, 09:19: Reagovat: (Obrázek)

Re:P.E.T.R:
Ve Walibi jsme byli před čtyřmi lety, ale v září. Zaplněný byl tak akorát, ani moc prázdno, ani moc narváno. Takže nevíme, jaké to tam může být o prázdninách, bude asi hodně záležet na termínu holandských školních prázdnin.


Topik

Topik , 12.08.2009, 08:36: Reagovat: (Obrázek)

Re:Freddy:
Desert Race - dá se přežít, právě jsme ho přežili... V pondělí jsme byli na výletě v HP a samozřejmě jsme si ho nenechali ujít. Určitě to je ozdoba parku, fronty na něj během dne kolísají, od pěti minut třeba až po půlhodinku. Vystřelení je docela ostré stejně jako zbytek jízdy, ale tak to má u správné vystřelovačky být...


Freddy , 12.08.2009, 00:44: Reagovat:

Re:P.E.T.R:Pak napiš jaký to tam bylo kdyžtak. ;-)


Freddy , 11.08.2009, 23:21: Reagovat:

Tak zejtra v 00:00 vyrážim do Heide parku ,tak doufam ,že to vyjde a park bude suprovej,kdyžtak pak písnu...Jinak chci se zeptat na horskou dráhu "Desert race" ,jaká je? dá se to přežít ?:-D


VasekHD

VasekHD , 11.08.2009, 23:15: Reagovat:

RE wladim11:

Dobrý :-D He he, Hot dog XXL... pán je fajnšmekr :-D


VasekHD

VasekHD , 11.08.2009, 18:23: Reagovat:

Mimochodem na facebooku(www.facebook.com) jsem před nějakou dobou založil skupinu "Horské dráhy a zábavní parky".

Můžete se přihlásit, hodit nějakou fotku, video, pokecat nebo se třeba označit na společné fotce z Heide parku :-)


wladim11

wladim11 , 11.08.2009, 11:03: Reagovat:

Včerejší výlet do Heide parku byl fakt super, až na ten XXL Hot Dog Spezial od Colossosu, večer v autobuse se probudil :)
Dorazili jsme všichni v pořádku domů:) my teda až v 10 dopoledne :) Příští rok pojedu na 100% zase:)


Jeza , 11.08.2009, 09:19: Reagovat:

nn, trajektem ne.. Dánsko sousedí s německem na pevnině, jedese do Hamburku a pak Flensburgu a už si v Dánsku pak max 100km a seš tam.. Je to ve městečku Bilund poblíš Koldingu. jestli se tam někdo chcete vypravit, doporučuju zastávku v Esbjerku - přístav Atlantiku..


Jindrous , 10.08.2009, 20:18: Reagovat:

pro jeza - to se tam musí trajektem?


P.E.T.R , 10.08.2009, 17:51: Reagovat:

přístí tejden se chystám do walibi worldu, nebyl ste tam nekdo o prazdninach? kolik tam muze bejt lidi? diky


Jeza , 10.08.2009, 09:38: Reagovat:

kdyz uz se tady zmínil Legoland.. ten německý je pouze(podle mě TRAPNÁ) kopie PRAVÉHO LEGOLANDU v Dánském Billundu.. Pro ty kdo chtejí adrenalin srovnatelný s Heide parkem apod. to není ale rozhodne stojí za to, navštívit dánský Legoland, a to hlavně pro mužskou polovinu - přece jenom LEGO je LEGO, a to co je v Dánsku postavené je prostě úžasné.. tématické prostředí daleko předčí Europa Park a i atrakce nejsou k zahození, některé sou adrenalinové, ale většina je prostě pro zasmání, takový lehký adrenalin.. DOPORUČUJI PRO RODINY S DĚTMI NEBO TŘEBA JEN PRO TÁTU SE SYNEM.Billund je asi 100km za německými hranicemi takže od Heide Parku vzdálen max 200km


Chlapec , 09.08.2009, 21:33: Reagovat:

Jo tak jsem to prošel a vysledek je ,že asi 1.den Gardaland a 2 .den Movieland


Chlapec , 09.08.2009, 17:54: Reagovat:

Neni to náhodou Movieland?:-D


Chlapec , 09.08.2009, 17:51: Reagovat:

Re:VasekHD:A to MovieStudios ,tam jsou taky nějaké atrakce?


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 17:13: Reagovat:

Re Chlapec: Je to těžké ale spíše Mirabilandii, mrkni do sekce parky a mrkni co jednotlivé parky nabízí.. Každopádně Katun a iSpeed v Mirabilandii jsou hodně exklusivní dráhy, které jinde jen tak nenajdeš :-)


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 17:06: Reagovat: (Obrázek)

RE Chlapec:

David to rozlouskl :-D, ale pokud přecijenom trváš na něčem k velkému parku, tak zkus to MovieStudios pár kiláčků od Gardalandu :-)


DavidHD

DavidHD , 09.08.2009, 17:00: Reagovat: (Obrázek)

Re:Chlapec:
No, já osobně vůbec netuším, jestli je tam nějaká pouť, spíš ne. Každopádně po návštěvě některého parku (Gardaland, Mirabilandia) už stejně nebudeš chtít na pouť. :-)


Chlapec , 09.08.2009, 16:49: Reagovat:

My jsme to promýšleli a jeli by jsme do Itálie autem a projeli nějaký ten park v Italii (Gardaland nebo Mirabilandi) a nevíte jestli někde poblíž těchto parků je i nějakej menší park (pout) ?


Chlapec , 09.08.2009, 16:44: Reagovat:

Re:VasekHD:No spíš adrenalin ;)


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 16:32: Reagovat:

RE Dan:
Královská kombinace :-)
Přeji ať se vydaří počasí a vše parádně vyjde.
Dej pak vědět jak vše dopadlo :-)


Dan , 09.08.2009, 16:09: Reagovat:

omg, vy mi davate :) nene, demokraticky jsem nechal zasednout rodinnou radu a nakonec to asi dam v tehle kombinaci: TI (1.den) > Legoland Berlin + Life Sea (2.den) > HP (3.den). Jednu noc v TI, druhou v HP. Co vy na to? :)


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 15:35: Reagovat:

RE Dan:

A bych to ještě více zkomplikoval, co kombinace Europapark + Holidaypark: http://holidayPark.de/ ,

nebo ještě divočejší kombinace Phantasialand http://www.phantasialand.de + Movie Park Germany http://www.movieparkgermany.de/

:-)


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 15:30: Reagovat: (Obrázek)

RE Chlapec:
Ahoj, spíše pro děti či dospělé? Adrenalin, nebo pohodu s rodinkou? :-) Oba stojí za návštěvu a každý má něco do sebe.. Mirabilanda má navíc vlastní aquapark. Gardaland má nedaleko CanevaWorld, tedy Movieland Studios (zábavní park filmových studií) a Aquaparadise (nádherný aquapark) :-)
Mirabilandia má však o něco navrch.


Chlapec , 09.08.2009, 15:08: Reagovat:

Jaký by jste mi doporučili park Mirabilandia nebo Gardaland?


Dan , 09.08.2009, 14:22: Reagovat:

Re:VasekHD:
No ono se mi to jeste komplikuje. Deti se citi osizeni, kdyz jsme jim rekl ze misto do TI+HP pojedou jen do EP :) ak vymyslim co s tim. Koukal jsem, ze celkem po ceste do EP je Legoland (http://www.legoland.de/). Mate s nim nekdo praxi? Zustal bych tam cely den, pak nekde prenocoval a pak den (nebo dva) v EP. Uff, ceka me narocny tyden :)


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 13:25: Reagovat: (Obrázek)

RE Dan:
Rád jsem pomohl, jen raději zmíním stále omílané téma a to opatrně na dobu, kdy se do EP vydáte.. Pokud to půjde vyhnout se svátkům v Německu nebo ve Francii, víkendům.. Nepodceňovat to.. Ale i za plné návštěvy, kterou jsme si užili loni, kdy jsme chytli Francouzský státní svátek se dá park moc dobře užít.. :-)

Pokud jsi ještě neshlédl, tak přihazuji info o EP, fotky a několik recenzí

http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/parky/europa-park.html

V.


VasekHD

VasekHD , 09.08.2009, 10:45: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj Dane,
v obou parcích jsem již byl tak mohu srovnávat a pokud budeš ochotný oželet Tropical Islands, tak Tvým podmínkám o mnoho více vyhovuje EP.. Víděl bych to v procentech tak 20 - 80 pro EP. Co řadí HP mezi trojici TOP parků v Německu jsou především adrenalinové dráhy, bohužel tak trochu na úkor propracovaného prostředí, ale jak to bývá co člověk to jiný vkus :-) Každopádně, kdybych se měl rozhodovat já (a troufám si říci i většina, nebo možná všichni členové našeho HD teamu), tak bych si vybral určitě EuropaPark :-)


Loupik1

Loupik1 , 09.08.2009, 08:11: Reagovat:

Re:Chlapec:
Vůbec nevadí.. Rád si z někym pokecám o HD, zábavních parcích atd...


Dan , 09.08.2009, 07:59: Reagovat:

ahoj, verim ze se vami najde nekdo, kdo mi pomuze rozresit moje dilema :) Chci ted utery vyrazit do HP nebo EP a nemuzu se rozhodnout. Pojedu s dvema synatorama (8 a 14) a radsi bych park, kde bude vic atrakci i pro ne. Tedy nejen adrenalinove horske drahy. Dalsim rozhodovacim faktorem je, ze pokud pojedu do HP, asi dam cestou Tropic Islands na den a noc :) Kazdopadne, at uz se rozhodnu pro kterykoli z parku, chci tam prespat v jejich camp resortech a koupit si 2days tickets. Diky za jakoukoli radu a doporuceni!


Chlapec , 08.08.2009, 23:47: Reagovat:

Chtěl bych se zeptat ,jestli je tu někdo takový ,který by mi pomohl vybrat park podle mích představ..nemyslim horské dráhy jen ,které jsou v mnoha parcích ,ale prostě atrakce takové(něco jako Matějská pout,ale větší ,ale ty kolotoče adrenalinové na ten zpusob) třeba přes icq ,jestli by mi někdo takový poradil ,jaký park atd....??


VasekHD

VasekHD , 08.08.2009, 23:33: Reagovat: (Obrázek)

RE JEZA (Heide Park) - Pokud se tady nenajde někdo kdo zažil Heide Park v sezóně a Europa park mimo sezónu, tak se pokusím z vlastní zkušenosti navštívených parků a mnoha zkušenosti jiných odpovědět já... :-) Zažil jsem Heide Park loni mimo sezonu ve všední den a byl naprosto prázdný... Až to bylo skoro smutné. Nicméně díky tomu nebyly žádné, nebo jen naprosto minimální fronty. Obecně je HP jeden z parků, kde bývá návštěvnost spíše menší než větší a navíc je celkem rozlehlý.. Při plánování návštěvy i když by to mělo být o prázdninách to chce opět zohlednit svátky (jak v Německu tak v okolních zemích) a pokud možno se vyhnout víkendu pokud je to možné.. Proč čekat třeba 30 nebo více minut o víkendu pokud mohu jít o den později nebo dříve a čekat třeba 5 minut nebo vůbec :-) Nicméně nedá se to říct jistě, ale pokud by jsi nechytil(a) nějakou trojkombinaci jako prázdniny + víkend + svátek, tak bych se v HP nějaké exta velké návštěvnosti neobával. Podle mě fronty pokud nejsou nějak velké k zábavním parkům patří, člověk se trochu rozkouká, omrkne terén a tak.. :-) Bohužel lidé a tím nemyslím Tebe bývají stále více rozmazlenější a jsou schopni nad zábavním parkem zanevřít jakmile jen zaslechnou, že by tam mohla být byť sebemenší fronta. :-) Každopádně do Heide Parku vyrážíme zítra v noci a budem tam přes pondělí, tak rád napíši jak se situace měla :-)

VašekHD


JEZA , 08.08.2009, 19:24: Reagovat:

kolik lidi bejva pres prazdniny v HEIDE PARKU? da se to srovnan s EuropaParkem mimo sezonu? diky


Chlapec , 08.08.2009, 15:05: Reagovat:

No tak taky díky.A hele "Loupik1" já jsem si vzal kdyžtak na tebe icq,tak jestli bych se mohl zeptat na pár otazek ještě ohledně tich parků ;) ...


Loupik1

Loupik1 , 08.08.2009, 14:41: Reagovat:

Zatím na jediné dráze jsme opravdu hodně cítil přetížení a tlak a to na zavěšené loopingové dráze Katun v parku Mirabilandia.. Možná to ale bylo rýmou.:-)Jinak na žádné dráze jsem opravdu hodně velké přetížení necítil..


Chlapec , 07.08.2009, 23:25: Reagovat:

A ještě bych se chtěl zeptat,jak je to s tím tlakem v Holiday parku a Euro parku ?Děkuju :)


Chlapec , 07.08.2009, 21:17: Reagovat:

No tak Vám teda moc děkuji,jen sem se chtěl zeptat.Právě nechci,že když tam přijedu a pujdu např. na Colossos ,tak aby mi něco neruplo v hlavě.Tak teda ještě jednou díky kluci ;)


Loupik1

Loupik1 , 07.08.2009, 07:38: Reagovat:

Já jsme byl minulý rok v Heide Parku a bylo mi zrovna 13 let.. Jako rozehřátí jsme dali Limit.. Tlak se mnou nic neudělal.. Potom jsem šel i na Desert Race a Colossos.. Bylo to super, všude mě bez problému pustili. Jak říká wladim11 jde spíš o výšku.
A jinak ani vystřelení na Desert Race mi nevadilo... Takže se nemusíš bát.:)


wladim11

wladim11 , 07.08.2009, 00:32: Reagovat:

Re:Chlapec:
Ahoj já jedu s týmem HD do Heide parku a je mi 15 a jede ještě můj kámoš (17).
Já si myslim že můžeš jí na všechny atrakce, protože tam nejde o věk, ale o výšku cca min. 120 cm, aby tě mohli bezpečně připoutat k horské dráze. Já jdu nejprve na menší atrakce (Bobová dráhy, Big Loop) na rozehřátí a pak na větší (Colossos, Desert Race, Limit,...) na kterých je větší přetížení, větší G.
Když máš na atrakci přetížení např. 4G, tak se tvoje váha čtyřznásobí :)
váha 60 kg + 4G = 240 kg, takže na horské dráze budu vážit 240 kg :)


Chlapec , 06.08.2009, 23:11: Reagovat:

Zdravím,chtěl bych se zeptat ohledně "Heide parku" je mi 13 let a jestli tam jsou nějaké atrakce na které bych nemohl nebo na kterých je velký tlak.Děkuji:)


Loupik1

Loupik1 , 06.08.2009, 19:18: Reagovat:

Já jsem taky školou povinný a jestli mi vyjde příští rok Europa Park s týmem HD, tak se tý školy rád vzdám. Co bych neudělal pro zábavní park...


Borek , 06.08.2009, 17:48: Reagovat:

My bychom rádi jeli do Europa Parku, ale protože se mnou jezdí školáci, tak jedině v mimoškolní den, přičemž i den následující musí být mimoškolní.


Jindrous , 05.08.2009, 23:28: Reagovat:

mám namysli takový okruh a kdyby si zajelo při tom i k moři stačilo by na den a do mirabilandie tak by to bylo úplně nej...ale není podmínkou, hledáme nějaké zájezdy po německých parcích a skoro všude se nabízí jen na jeden den a na jeden park...a odjezd z Prahy :-(


Jindrous , 05.08.2009, 23:25: Reagovat:

super by byl zájezd tak na 5-7 dní po německu kde by se navštívilo více parků :-) hned by jsme jeli :-)


PavelHD

PavelHD , 05.08.2009, 19:37: Reagovat:

Re:grande:
Hm, zajímavý dotaz... Škoda, že jste se na Walibi nepřihlásil, mohlo se jet... Pořád ale platí, že vypravit autobus na delší cestu se třemi nebo pěti lidmi není to pravé ořechové. Svého času jsme měli na stránkách anketu, kde se lidé vyjadřovali, kam by chtěli jet. Skutečnost je trochu jiná, hlavně když se potom láme chleba při placení zálohy.
Opravdu by nás zajímalo, kam byste rád jel, který park navštívit, jak dlouhý by ten výlet měl být a kolik by to mělo stát. A také aby to byl dostatečný tahák pro dalších dvacet závazných zájemců. Jinak samozřejmě výlety na příští rok připravujeme.


Loupik1

Loupik1 , 05.08.2009, 17:58: Reagovat:

To by ale musel být o Walibi World zájem.. Pokud si vzpomínám tak se na něj přihlásilo pár lidí.. A navíc jestli to vyjde tak sem zrovna příští rok chtěl jet s týmem HD do Německa do Europa Parku...


grande , 05.08.2009, 13:42: Reagovat:

zdravim tym HD mate uz naplanovany vylety na pristi rok?chce to zmenu lidi pomalu a jiste nemecko omrzi a vylety se budou cim dal vic rusit...dobre vypadalo napr to nizozemsko ten walibi park...


MarťulaHD , 04.08.2009, 09:26: Reagovat:

Re:Jindrous:
tak napiš nějakou recenzi a pošli nám na e-mail. Budeme jen rádi a podělíš se o fota a zážitky s námi všemi:). My jedeme ve čtvrtek do Gardalandu, tak jsem taky zvědavá, jak se nám tam bude líbit. Recenze bude na 100% příští týden..


Jindrous , 03.08.2009, 19:44: Reagovat:

Tak jsme se vrátili z Francie, kdyby se chtěl někdo na něco zeptat tak se ptejte, stáhl jsem videa a fotky z kamery do pc, ted to stříhám, pak dám něco na youtube...
Jinak jedním slovem super!!! :-)


wladim11

wladim11 , 02.08.2009, 19:54: Reagovat: (Obrázek)

Tak v Heide parku asi zmokneme :)alespoň nebudou velký fronty :)
takže pláštěnky s sebou :)

PM Rain
Hi: 16°C Lo: 11°C


Roman , 02.08.2009, 11:01: Reagovat:

Příští úterý dám Heide Park (už po třetí) - moc se tším. Už jste někdo vyzkoušel "Ring Racer" v Nurburgringu? Vlastně ani nevím, zda už funguje, ale nějaký videa se už objevili. Kdybyste se někdo chystal, dejte vědět. Takový "zářez na pažbě" přece nemůžeme nemít! 218 km/hod ve 2,5 sekundách - to si neumím představit! Uaaa, to musím mít!!!! :-)))


Roman , 02.08.2009, 10:53: Reagovat:

Re:Terezka:): Ahoj Terko! A líbilo se Ti tam? Já tam byl loňský červen a moc nadšen jsem nebyl. S něměckými parky se to nedá srovnat...


michaela

michaela , 01.08.2009, 10:06: Reagovat:

Doporučuji si nainstalovat Google Earth(www.earth.google.com), můžete se podívat na zábavné parky ze zhora a máte k tomu odkazy na videa z drah na youtube!


Topik

Topik , 31.07.2009, 14:05: Reagovat:

Re:wladim11:
Návrat odhaduju tak mezi 2 a 4 hod. ráno (záleží i na tom, jestli dálnice bude volná a nebude žádná "stau").


wladim11

wladim11 , 30.07.2009, 23:35: Reagovat:

Dotaz pro tým HD:
V kolik cca hod. se přijede z Heide parku?
Nevim jestli mám objednat jízdenky na pátou ranní nebo dýl?


¨Tecko , 30.07.2009, 09:36: Reagovat:

Re:wendis:a ma ten kemp nejaky stranky nebo kde o nem najdu nejaky info ze bych si udelal vikend v nemecku se spanim v tom kempu..diky


Terezka:) , 29.07.2009, 12:12: Reagovat:

V cervnu jsme byli v Terra Mitica - mam popsat par info o parku?:)


DavidHD

DavidHD , 29.07.2009, 02:16: Reagovat: (Obrázek)

Re:wladim11:
Ahoj, Walibi World (Holandsko) a Walibi Belgium (Belgie) se jmenovaly dříve Six Flags, tedy dříve společnost Six Flags měla zastoupení i v Evropě. O MEGA projektu Dubailand víme a připravujeme článek, jako aktualitu, ale bohužel teď není moc čas. Každopádně se má jednat o obří projekt, kde pod jménem Dubailand májí postupně otevřít své brány parky: F1 X, Ferrari World, Marvel Theme Park, Six Flags Dubailand, Universal Studios Dubailand, Warner Brothers Themenpark a Worlds Of Discovery. Momentálně je výstavba na většině parků pozastavena kvůli financím. Své brány v příštím roce mají otevřít akorát F1 X a Ferrari World. Ve druhém parku je již nahlášena horská dráha "F1 Coaster", která bude vystřelovačka a bude dosahovat rychlosti 240 až 250 km/h, takže se bude jednat o nejrychlejsí horskou dráhu na světě. Více informací přineseme snad brzy...


wladim11

wladim11 , 29.07.2009, 01:57: Reagovat: (Obrázek)

Tak prý SIX FLAGS bude mít zábavní park mimo severní ameriku "Dubaj - Spojené arabské emiráty" víte někdo více :)


wendis , 29.07.2009, 00:00: Reagovat:

Re:VasekHD:
Naprosto souhlasim,vše co jsi popsal je super,ale jen se snažim říct že třeba na Colossosu se nedržet nemá chybu při přejíždění oblouků skoro vůbec nesedíš na sedačce a když tě v té rychlosti drží jen jištění je to paráda,nebo třeba na Limitu se nedržet je taky super ale sto lidí,sto chutí,jen jsem napsal jak to beru já :-)
Zkusil si někdy jít na Lavici(snad víš co mám na mysli) a nedržet se?zkus to :-)
Příští rok se chystáme do usa a jestli bůh dá a vyrazíme na Top thrill dragster si piš že na držátko nehrábnu:-D


marc , 28.07.2009, 22:17: Reagovat:

Minulý rok sem byla v Mirabilanndii,upřímně,za ty peníze to stálo za to,laserové vystoupení,večerní vystoupení,3D kino,pro děti spousta kolotočů,a pro dospělé tolik adrenalinu, paráda,a zážitky mi zůstanou na celý život,doporučuji....Letos plánuji Disneyland v Paříži s dcerkou...


Topik

Topik , 28.07.2009, 13:37: Reagovat: (Obrázek)

Re:wladim11:
Ahoj, zvětši si obrázek plánku a v legendě najdeš ikonku foťáku s textem: "Fahrgeschäfte mit Fotoverkauf" a to jsou atrakce, kde se dají koupit fotky z jízdy. Jsou to vlastně všechny hlavní dráhy (Colossos, Desert Race, Big Loop atd.) a také vodní atrakce většinou mívají fotku. O videu zatím nic nevím. Cenu přesně nevím, ale je to asi tak nějak kolem 6-8 €.


VasekHD

VasekHD , 28.07.2009, 00:02: Reagovat:

Re Wendis

Zajímavý názor, avšak například já a určitě i plno jných lidí má prožitek z jízdy například díky přetížení, zrychlení a tak podobně.. Na mnoha drahách jsem se zkoušel nedržet a víceméně mi to nic nedalo, tak to nedělám.. :-)


wendis , 27.07.2009, 23:06: Reagovat:

Re:Jindrous:
Tak na tohle musim reagovat.....neni zatim žádná dráha na který by jsme se drželi,mám i nohy v jakoby tureckym sedu abych se s nima nemohl zapřít,když se na dráze držíš tak si jí neužiješ vždy důveřujem systému jištění a nikde se nedržíme,zvedáme ruce atd,jediná dráha na který se držim jak klíště je Eurosat v EP páč to je celý ve tmě a nikdy nevíš kam tě to mrskne je to mlátička jaxvině.takže pro ty kteří se drží tak radim puste se a užívejte si mnohem lepších zážitků!!!!


VasekHD

VasekHD , 27.07.2009, 22:06: Reagovat:

S trochou odvahy se dá celá trasa Silver Staru (teoreticky i jakékoliv jiné jak loopingové, tak neloopingové dráhy) absolvovat bez držení, takže jediný boj byl pro mě boj s odtředivou silou/setrvačností, kdy se z malého foťáku s trochou nadsázky stalo závaží o váze mnoha kil.. :-)


Jindrous

Jindrous , 27.07.2009, 21:24: Reagovat:

a neházelo to s tebou v tom vozíku když ses věnoval místo držení se - natáčení videa?


VasekHD

VasekHD , 27.07.2009, 18:49: Reagovat: (Obrázek)

Co se týká natáčení videa na horských drahách, tak musím také přihodit jeden poznatek.. Letos v EuropaParku na na Silver Staru natáčel toto video: http://www.youtube.com/watch?v=o1R9zHlIyA8
Ačkoliv jsem čekal jistou setrvačnost, odstředivou sílu a podobné fyzikální jevy, tak mě i tak překvapilo jak veliká je síla, nebo lépe řečeno váhou kterou malý i když poctivě zpracovaný kompaktní fotoaparát (Canon Ixus 960) působil.. Ačkoliv jsem ho držel před tělem obouma rukama, tak v několika chvílích se mi ho ani přes veškerou sílu nepodařilo udržet tak jak bych si přál a foťák mířil hlavně v obloučku pod sešupem mírně do klína.. :-)


wladim11

wladim11 , 26.07.2009, 22:55: Reagovat: (Obrázek)

Tak se nám výlet do HEIDE PARKU blíží :)
a když se bavíme o těch kamerách, tak na kterých horských drahách jsou v Heide parku kamery nebo foťáky, ze kterých si můžu koupit video nebo fotografii, a kolik to stojí €€€???


wladim11

wladim11 , 26.07.2009, 22:37: Reagovat:

Tak se nám výlet do HEIDE PARKU blíží :)
a když se bavíme o těch kamerách, tak na kterých horských drahách jsou v Heide parku kamery nebo foťáky, ze kterých si můžu koupit video nebo fotografii, a kolik to stojí €€€???


Roman , 26.07.2009, 22:21: Reagovat:

Ahoj Didi! Pokud jedes s rodinkou a mas male deti, tak Belantis doporucuji - je to blizko, za maly peniz a deti se urcite vyblbnou. Neni to zadana bomba, jako ostatni velke Nemecke parky vice na zapad, ale staci to. Ja uz tam byl asi 4x, prave kvuli blizkosti. Takze si to uzijte! :-)


Jindrous

Jindrous , 26.07.2009, 22:15: Reagovat:

Jinak ta kamera je větší než foták a do kapsy se nevejde a fotákem to není ono, páč video neumí kvalitní...


Jindrous

Jindrous , 26.07.2009, 22:11: Reagovat:

mám hd kameru s popruhem, takže jsem to zkoušel na nečisto si jí njějak připevnit kolem krku a na tělo, docela drží, mám to jakoby batoh a pak bych jí držel ještě za ten popruh na ruku jak má každá videokamera, takže by byla dvakrát jištěná, jen jsem ještě nejel na pořádném fičáku a nevím jestli je možno levou rukou se držet vozíku a druhou rukou bych měl kameru mířenou dopředu... ted ve středu jedeme s čedokem do disneylandu a asterixparku :-) tak bych chtěl mít hezké zábery...díky ještě za názory, a rady nebo tipy ....


wendis , 26.07.2009, 20:44: Reagovat:

Re:PavelHD:
My třeba z Heide parku nemáme natočenou jen desert race jinak máme vše z prvního vozejku,jak colossos tak i zavešenej Limit :-)vlastně to pášnem skoro všude i v EP na silverstar jsme měli foták a máme video.


PavelHD

PavelHD , 26.07.2009, 20:34: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindrous:
S tou kamerou máme různé zkušenosti, většinou je to problém hlavně u ostrých drah, kde to třeba není vůbec technicky možné (zavěšené dráhy atd.) a nebo to obsluha nedovolí. Naopak se nám stalo, že nám obsluha na dráze Big Loop v Heide Parku sama nabídla, ať si sedneme do první řady, abychom měli hezké záběry... a také na dráhách typu vláček to taky asi není problém. Obecně je to ale zakázané


wendis , 26.07.2009, 20:15: Reagovat:

Hele lidi výlet se nekonal dcerka nám onemocněla tak jsme jeli rovnou domu,takže škoda ale letos jedem ještě do EP a HP takže si to vynahradim,ostatně marťula ví :-)a phantasialand dáme holt jindy:-)
zdraví Wendis


wendis , 26.07.2009, 20:13: Reagovat:

Re:Jindrous:
Zdarec Jindrous můžeš si jí vzít všude když to nikdo neuvidí,na některý dráhy je to zakázaný,na některý ne,ale máme je natočený stejně páč jsme dali foták do kapsy a vytáhnuly ho cestou nahoru,nejde to třeba u vystřelovacích drah tak tě viděj pořád :-)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26