duben 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<   >




Diskuze o zábavních parcích

Tato diskuze je věnovaná zábavním parkům. Zajímá Vás, kde leží parky? Kudy se tam dostat? Jaký park je nejlepší nebo který park nebyl nic moc? Který park doporučujeme nebo jen chcete nám sdělit, jak se Vám v nějakém parku líbilo? Zde máte možnost...

Aktuální hodnocení: 4,5 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

MartulaHD

MartulaHD , 25.01.2010, 14:35: Reagovat:

Re:zuzsanka:
já mám taky nejraději adrenalinové atrakce a potom vodní. Pro mě je nejlepší v parku Silverstar a potom Bluefire.. mám ráda i například Euromir, Eurosat.. z vodních vede stříkací loď Atlantica Superspash, Poseidon i rafty.. zvědavá jsem teď hodně na novinku - vodní bitvu, vypadá totiž moc krásně.
Mně se například Kassandra taky líbila a byla jsem jedna z mála, které z ní špatně nebylo.. docela jsme se u ní i nasmáli a pobavili.. :) a čekací doba na ni byla opravdu nulová.. takže bych ji asi nevynechala..
Navštívili jsme například i strašidelný dům nebo 4D kino, které je taky suprový..
prostě Europapark je skvělá volba a určitě stojí za návštěvu!!!


zuzsanka , 25.01.2010, 14:30: Reagovat:

DavidHD:
Díkes, myslela jsem si to, takže už se těším, jak si to pořádně užijem. Jen mě zajímal Váš názor


DavidHD

DavidHD , 25.01.2010, 14:26: Reagovat:

Re:zuzsanka:
Ahoj, ono se nedá říct, co je zbytečné a co ne. Konkrétně atrakce Fluch der Kassandra je zajímavá a pro někoho to může být supr atrakce a pro někoho nic moc. Každý má nějaké své oblíbené atrakce a své kritéria, nikde však není stanoveno, že právě tahle je špatná. Kdyby byla, tak by jí park pravděpodobně zrušil nebo ani nepostavil. U nás v týmu je jeden nejmenovaný člen, který jí nemá rád z důvodu, že se mu na ní dělá zle. Laser show jsem rovněž navštívil a mně osobně se líbila i když jsou určitě někde lepší. Já osobně miluju a vyhledávám horské dráhy a vodní dráhy, takže ty jsou pro mě prioritou číslo 1 a pak už vyzobávám ostatní atrakce či projíždky, ať už tématické nebo relaxační. A pokud je čas, tak proč se nesvézt na nějaké atrakci, když je to v cené vstupného i přesto, že to není nic moc. Europa Park je univerzální v tom, že si zde najde své opravdu každý...


zuzsanka , 25.01.2010, 14:23: Reagovat:

VasekHD:
tak určitě vodní atrakce, show, adrenalin taky, ale to se budu bát, ale i tak to vyzkouším. Můžeš mě tedy říci, co tebe nezaujalo?


VasekHD

VasekHD , 25.01.2010, 14:13: Reagovat: (Obrázek)

RE zuzsanka: Mně se atrakce Fluch der kassandra docela líbila.. Je to zajímavý optický a fyzikální klam.. Navíc tajuplné zpracování, hlas a hudba tomu dodává grády.. Prošli jsme na ní bez fronty a sama o sobě trvá dohromady tak 5 minut, takže z parkového času zabere jen malinký kousek :-) Lasery mě ani nenadchly, ale ani nezklamaly.. Může to být tím, že laserů si užiji dosytosti na různých tanečních akcích typu Sensation White, Transmmission, Tiesto atd :-) Pokud chceš něco doporučit, případně nějakou trasu, tak napiš co Tebe, případně lidi co půjdou s Tebou v parku láká.. zda adrenalin, vodní atrakce, atrakce pro děti, kolotoče, show.. :-)


MartulaHD

MartulaHD , 25.01.2010, 11:38: Reagovat:

Re:zuzsanka:
výlet do Europaparku je 10.5. (né červen). Do Německa nepotřebuješ pas, stačí občanský průkaz.
Jinak myslím, že tu je docela hodně recenzí právě o německém Europaparku.. koukni se do sekce recenze:

http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/vase-recenze/nemecko

jinak fotek máme samozřejmě spousty, je to krásný park a opravdu stojí zato!


zuzsanka , 25.01.2010, 10:56: Reagovat:

a ještě jedna prosbička ... neměli by jste někdo ještě nějaký podrobnější plánek parku než je na stránkách? Abych nějak věděla, na co určo nejít, co je zbytečné ... hodně se tu psalo že Laser schow a Fluch de kassandra že se moc lidem nelíbí, ještě něco mě poradíte? abych hlavně nepropásla všechno co stojí za to?díkes Z.


zuzsanka , 25.01.2010, 10:49: Reagovat:

Díky moc za odpovědi:-) Super, takže vyrazíme s Vámi v červnu do Europaparku, takže se budu těšit, kdo jede taky. Ještě bych měla prosbičku ... do Německa je potřeba pas? Nemáte někdo ještě z tohoto parku nějaké svoje fotečky či video co tu není? Ráda bych se kochla:-) kdyžtak pošlete na adresu: zuzsanka@seznam.cz. Díky moc, pa


MartulaHD

MartulaHD , 25.01.2010, 08:38: Reagovat:

Re:zuzsanka:
no a já jsem právě asi ten pravej opak VaškaHD, kdy mi opravdu stačí si vzít chleba s řízkem z domu, pití do busu a vážně už pak nic nepotřebuji. :) Stačí mi bohatě 20 Eur, kdybych chtěla nějaký suvenýr či foto z atrakce.
Stejně během dne nemám díky horským dráhám a atrakcím na jídlo ani pomyšlení :) a ani čas, protože v přeplněném parku jsou kolikrát fronty i na jídlo.. :)


VasekHD

VasekHD , 22.01.2010, 19:34: Reagovat: (Obrázek)

Re zuzsanka:
Ahoj, Pokud máš na mysli zájezd na těchto stránkách, tak vstup je v ceně výletu. Strava v ceně není, takže se doporučuje nějaká svačina, nějaké pití na cestu, nebo můžeš něco případně koupit na nějaké české, nebo německé benzínce, nebo v bistru které je u většiny pump.. Strava v parku bývá spíše dražší než levnější a obědové menu pokud se chce člověk opravdu najíst vyjde kolem 8 - 10 EUR a více. Pizza na obrázku mě s pitím vyšla myslím na 12 EUR, ale byla to dobrota a bylo jí dost :-)
Fotky stojí také spíše více než méně.. Je to po parcích různé, ale bývá to tak od 4 do 8 EUR. Stejné je to se suvenýry. Nějaký plyšák na památku může být také třeba od 5 do 15 EUR podle velikosti, větší samozřejmě mnohem více. Přívěšek třeba 3-5 EUR, hrneček s potiskem parku myslím 5 EUR. Chce to určitě nějaké peníze na zmrzku kopečková/točená 2 - 5 EUR, pití voda 0,5l 1,5-3 EUR, cola/sprite 0,5l 3-5 EUR a pak bývá zábava dát nějaké to EURO na různé výherní hry, kde házíte třeba na plechovky a můžete vyhrát megaplyšáka. řádově 5 EUR za hru. Zábavní parky nebývají levné, ale je třeba myslet na to, že je to v zemi, kde má EURo trochu jinou hodnotu, než u nás a navíc výlet do zábavního parku je pro většinu lidí braný jako velká a výjmečná událost, takže vědí, že člověk plný emocí tam nechá více než by třeba sám chtěl :-) Suma sumárum, člověk který si i do parku vezme do batohu třeba řízky s chlebem a vlastní pití, tak vlastně ani další EURa nepotřebuje, pokud jde ale o mě tak beru třeba 100 EUR a jsem rozhodlý neřešit.. užívám a co zbyde to zbyde.. :-) Většinou se v pohodě vejdu do 50ti EUR spíše ještě méně. :-)

Vašek


zuzsanka , 22.01.2010, 13:46: Reagovat:

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Nikdy jsem v zábavním parku nebyla, ale tento rok bych se ráda do nějakého podívala. Asi pro začátek bych zkusila Europapark, a pak by se další roky vidělo. Zajímalo by mě ... vstup do parku je zaplacený, strava a fotky z atrakcí si musím uhradit, ju? Zajímalo by mě, kolik mám asi celkově počítat peněz, že tam utratím? nemám vůbec představu, jestli aspoň 3000tis. rozměnit, nebo víc? poraďte prosím.


DavidHD

DavidHD , 19.01.2010, 15:27: Reagovat: (Obrázek)

Re:WALIBI WORLD:
Ano, Xpress je vystřelovačka, podrobné info naleznete zde http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/parky/evropa/xpress.html
Merlin's Castle není strašidelný zámek, ale jedná se o atrakci podobnou nebo stejnou, jako je např: Fluch der Kassandra v německém Europa Parku. Jde o dvě lavice naproti sobě a optický klam, kdy se s vámi lavice trošku houpají a kolem vás se otáčí zdi, velmi zajímavý klam.
La Via Volta je i pro nás záhada, je v kompletní rekonstrukci podle dostupných informací, ale jestli bude v provozu pro sezónu 2010, tak to jsme se nikde nedočetli.


WALIBI WORLD , 19.01.2010, 15:19: Reagovat:

Xpres je vystřelovačka? Super! Jedná se o podobnou vystřelovačku jako je například Desert race?? jaké má parametry?

Když není ve Walibi strašidelný zámek, co je tedy za atrakci MERLIN´S CASTLE??

A ještě mě zajímá, kam se poděla vracečka LA VIA VOLTA? Pořád ji nevidím v mapce? Někde jsem slyšel, že je v rekonstrukci? Bude v roce 2010 v provozu???


DavidHD

DavidHD , 19.01.2010, 14:48: Reagovat: (Obrázek)

Re:WALIBI WORLD:
Ahoj, volný pád Space Shot by měl mít cca 60 metrů, El Condor je stejný, jako Limit z Heide Parku, ale Xpress je uplně jiná dráha než Big Loop z Heide Parku, Xpress je hlavně vystřelovačka. A Walibi World nemá strašidelný zámek.


WALIBI WORLD , 19.01.2010, 12:03: Reagovat:

Ahoj, chci se zeptat na WALIBI WORLD. Jak velký je volný pád SPACE SHOT?

A taky mě zajímá, jestli je horská dráha XPRESS obdoba horské dráhy BIG LOOP z Heide parku? A EL CONDOR zase obdoba LIMITU??? Nebo jsou jiné?

A je ve walibi strašidelný zámek???

díky za info


VasekHD

VasekHD , 16.01.2010, 19:14: Reagovat: (Obrázek)

Připojte se do skupiny "Horské dráhy a zábavní" parky na facebooku :-)


VasekHD

VasekHD , 12.01.2010, 20:06: Reagovat: (Obrázek)

RE "Park Luneur"

Ahoj, jedná se o malý parčík nedaleko Říma který byl v roce 2008 uzavřen.


grande , 11.01.2010, 11:28: Reagovat:

AHOJ JA BUDU TENTO ROK TAKE VOLIT WALIBI DO KONCE UNORA OBJEDNAM 2MISTA...TAK SNAD BUDE DOSTATEK ZAJEMCU A VYLET SE USKUTECNI


wladim11

wladim11 , 09.01.2010, 18:29: Reagovat:

Ahoj, já jsem letos zvolil (s kámošen) Walibi World jedeme s týmem HD (tento týden to objednávám) :) a když mi to všechno vyjde, tak se podívám koncem července do Alton Towers už se strašně moc tešim, už aby bylo léto :) :)


VasekHD

VasekHD , 09.01.2010, 17:11: Reagovat:

re hoři:

Otázkou také je, jak velký je "akční radius"? :-)

Německo, Itálie, Španělsko, Holandsko, Anglie.. V každé z těchto zemí je minimáně jeden zábavní park, který by ti mohl naprosto vyhovovat.. :-)


Loupik1

Loupik1 , 08.01.2010, 17:42: Reagovat:

Re:LTG:
Jo Europa Park můžu taky jenom doporučit.. Ale vážně si dej pozor na návštěvnost.. Do hodiny by čekací fronta na Blue Fire ještě šla, ale my měli aspoň 2 a půl hodiny. To si fakt nedokážete představit... Právě proto jsme se na ní ani nedostali, což bylo jedno z největších zklamání z návštěv zábavních parků.. Letos tam ale pojedu znova takže si to pořádně vynahradím..:-))


LTG

LTG , 08.01.2010, 11:30: Reagovat: (Obrázek)

Re:hoři: tak to bych doporučoval Europa Park, kde jsou hned dva megacoastery (Blue Fire je snad nejlepší dráha na které jsem kdy jel) jen pozor na vysokou návštěvnost, která nás minule dost znechutila (čekací fronta přes hodinu je fak moc), takže doporučuju vyrazit už někdy na jaře.

No a pokud máš víc peněz, zaleť si do Anglie do Alton Towers - každá atrakce je tam něčím jedinečná a letos tam má být i novinka psychoaster Th13teen... jéé, jak rád bych se tam zas podíval :)


hoři , 08.01.2010, 08:03: Reagovat:

ahoj v létě jsem měl možnost navštívit heide psrk v německu!naprosto užásnej zážitek!letos cheme zase někam vyrazit máte nějaká doporučení?NEjlépe aprk kde je co nejvíce adrenalinových atrakcí!díky za jakekoli doporučení


Jindrous

Jindrous , 07.01.2010, 20:30: Reagovat: (Obrázek)

Počkejte si na jaro - léto, není nad to jet na dráze jen v tričku a neklepat kosu :-)))


ZuzkaR , 07.01.2010, 09:36: Reagovat:

Re:LTG: tak jsem koukala na počasí a podle jednoho serveru to vypadá, že budou -3 stupně a podle jiného dokonce -6. Tak já nevím, jestli to riskovat... Na webu Phantasialandu už o uzavření atrakcí v případě špatného počasí píšou dokonce už na titulní straně a píšou, že je zavřou pokud je teplota nižší než -5 stupňů. Je to na hraně ta předpověď :-)


LTG

LTG , 06.01.2010, 17:15: Reagovat: (Obrázek)

Ještě jsem zapomněl napsat že jsme dva, tak máme v autě ještě volná 2 - 3 místa. Benzín vychází cca tisícovku na osobu + zlevněné zimní vstupné nějakých 26 euro - to je docela levnej výlet, ne? :)


LTG

LTG , 06.01.2010, 09:49: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj HD týme v novém roce,
abych jen nechodil na vaše skvělé stránky kvůli informacím (kterých je tu opravdu hodně!), rozhodl jsem se, že také něco přispěji...

Před vánoci jsme byli ve Phantasialandu a musím říct, že to bylo úžasné - tématické parky v zimě tedy opravdu stojí za to! Rozsvícená a zasněžená čínská čtvrť, všude zapálené ohně u kterých se hřáli návštěvníci, stánky se svařákem namísto stánků s colou - no prostě bomba :)

Celý výlet měl bohužel jednu drobnou chybičku a to, že pod -4 stupně nejezdí většina atrakcí - ani ty, u kterých je na webu napsáno "Auch im Winter für Sie geöffnet!" - Black Mamba, Colorado Adventure, Talocan dokonce ani Mystery Castle. Naštěstí jezdily alespoň Winjas a Temple of the Night Hawk a spousta dalších nehorskodráhových (super slovo :) atrakcí jako byl Feng-Ju Palace a tak dál... Mimoto přibylo i pár atrakcí, které jsou pouze pro zimní sezónu, různé show a dětské atrakce, takže nakonec jsme to ani nestihli celé projít.

No zimní sezóna končí tento víkend 9-10/1 a my máme ještě volné lístky na jeden den z minulé návštěvy...! Takže pokud by se našli nějací závisláci, kteří nevydrží čekat do dubna na znovuotevření parků, nebo prostě jen chtějí vidět zasněžený, nádherný Phantasialand a jsou ochotni přispět na benzín, napište nebo zavolejte co nejdříve na moje číslo 733 729 092 a vyrazíme!!!!

Samozřejmě musí být alespoň kolem nuly, protože znovu bez Black Mamby bych to asi neustál :)


PavelHD

PavelHD , 28.12.2009, 15:07: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindrous:
No já myslím, že se odpověď nabízí sama, což třeba Tour de Florida? Disney i Universal mají určitě otevřeno po celý rok, podobně jako třeba hlavní parky v Californii. Teplo zaručeno, kvalita rovněž...
Jinak v Evropě má celoročně otevřeno asi jenom Disney Paříž, ale tam už jsi byl...


Jindrous

Jindrous , 27.12.2009, 19:42: Reagovat:

Mám dotaz - je na světě nějaký zábavní park který má v tuto dobu "sezonu" a je tam teplo?Víte o něčem?Udělat si dovolenou do teplých krajin a přitom se pobavit by mohlo být zajímavé :-) Díky


DavidHD

DavidHD , 25.12.2009, 16:59: Reagovat:

Re:wladim11:
Ahoj, SBNO znamená, že dráha je uzavřena a provádí se na ní nějaká činnost, ať už vetší údržba nebo důležitější zásah. La Via Volta co víme, má mít nové vlaky a prochází velkou rekonstrukcí, takže to bohužel na novou dráhu nevypadá.


wladim11

wladim11 , 25.12.2009, 13:52: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, chtěl jsem se zeptat co se stalo s vracečkou ve Walibi Worldu (La Via Volta)na mapě parku je napsáno UNDER CONSTRUCTION a na rcdb.com (SBNO)
Bude tam něco new???


PavelHD

PavelHD , 13.12.2009, 18:31: Reagovat:

Re:Josef:
Taky jsme na stránkách Gardalandu žádný parkový camping nenašli a ani při našich předchozích návštěvách jsme ho neviděli ani ve skutečnosti. Nezbývá než využít služby nějakého "cizího" kempu...


Josef , 12.12.2009, 13:12: Reagovat:

Má Gardaland svuj kemp? V Europa parku jsme prijeli s karavnem, napichli se na proud, nacepovali si vodu a meli kam vylit chemicke WC atd, atd. Na ofiku strankach Gardalandu nic nemuzu najit. Neporadite... Dik


MarťulaHD , 04.12.2009, 08:52: Reagovat:

Re:grande:
taky doufám, že se pojedou i jiný výlety, než jen pořád EP a HP. Chtělo by to už nějakou změnu a myslím, že nám má Walibi i Phantasialand rozhodně co nabídnout.. :o)


grande , 01.12.2009, 13:39: Reagovat:

ZDRAVIM TAK JSEM VIDEL NABIDKU VYLETU A DOUFAM ZE SE PRIHLASI DOSTATECNY POCET DO WALIBI PARKU PARK VYPADA KVALITNE A JE TO ZMENA NEZ PORAD TRAPNE JEZDIT DO EP A HD...


Radek , 30.11.2009, 21:09: Reagovat: (Obrázek)

Re: 728
Někde jsem se dočetl, že Mirabilandia připravuje v roce 2010 něco podobného jako je atrakce Skyhawk v Cedar Pointu. Samozřejmě se ale jedná o nepotvrzenou informaci, takže nevím jestli se mám těšit nebo ne.


728 , 30.11.2009, 12:04: Reagovat:

nevíte jestli se bude stavět nějaká nová atrakce v parku Mirabilandia.děkuji za odpověd'


DavidHD

DavidHD , 24.11.2009, 20:19: Reagovat:

Re:Kuba:
Ahoj, no rádi poradíme, ale spíše je důležité, do jakého státu v USA pojedeš. Amerika je hodně velká země, takže pokud víš kam přesně, rádi doporučíme parky.


Kuba , 24.11.2009, 19:07: Reagovat:

Ahoj. Pojedu s tátou do Ameriky a mam si vybrat do jaký ho parku. Kam mam jet? Mam zkusit Six flags Magic Mountain nebo Cendar Poin (líbí se mi dráhy jako je silverstar) předem děkuju za odpověď


PavelHD

PavelHD , 17.11.2009, 20:54: Reagovat: (Obrázek)

Re:RADEK:
No tak to je bomba, to ti závidím. Poprosíme tě samozřejmě o to video, pokud by se ti chtělo sesmolit nějakou recenzi nebo dojmy, bylo by to skvělý, a když by jsi měl i nějaké fotky, tím lépe. (Prosíme poslat na email) Předem děkujeme i za ostatní příznivce téhle zábavy.


RADEK , 17.11.2009, 19:06: Reagovat:

AHOJ LETOS SEM BYL V dreamworld A BYLO TO DOBRY NEJLEPSI BYL TEN VOLNY PAD 120M AZ TADY SEM SE DOCETL ZE JE TO NEJVETSI VOLNY PAD NA SVETE MAM I KRATKE VIDEO CAU RADEK


nevím , 14.11.2009, 13:45: Reagovat:

děkuji,mám problém že přes prázdniny nejsem v ČR, takže kdyby byl Heide Park třeba v září tak by to bylo super, jel bych, mam to z domu autem hodně daleko. Počkám, až zveřejníte termíny a pak se rozhodnu. Do Europaparku jedu z letní brigády, to mám kousíček.


MartulaHD

MartulaHD , 13.11.2009, 07:39: Reagovat:

Re:nevím:
na výlety bereme všechny, kteří se včas přihlásí a výlet zaplatí. V květnu se jezdí většinou do Europaparku, protože se tento termín osvědčil.


nevím , 12.11.2009, 20:34: Reagovat:

Chtěl bych se zeptat, kdy bude seznam výletu na rok 2010? Popřípadě neplánujete Heide Park na květen? Teda pokud ho vůbec budete pořádat. A berete na výlety všechny? Nebo jen některé?


PavelHD

PavelHD , 10.11.2009, 20:43: Reagovat:

Re:wladim11:
Obávám, se, že bohužel nikoliv :-( Vybavuju si, že jsem si tam chtěl něco objednat, ale rozesílají pouze po USA a ještě do Kanady.


wladim11

wladim11 , 09.11.2009, 00:29: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, narazil jsem ne e-shop Cedar Pointu (http://www.cfmarketplaces.com/stores/stores/1/Ordering-Information-C87.aspx), ale nevím jestli zasílá zboží do Evropy.


freddy , 08.11.2009, 20:23: Reagovat:

Něco jsem našel na google a stojí to za zhlédnutí http://video.google.com/videoplay?docid=7613988779402285298#


wladim11

wladim11 , 06.11.2009, 23:03: Reagovat: (Obrázek)

Re:nevim:
tak, to vypadá dobře, takovou dráhu jsem stavěl v Roller Coaster Tycoon 3: Soaked! & Wild! :) :)


nevim , 06.11.2009, 18:46: Reagovat:

teda nevim jestli je to spravne, ale nasel jsem neco jako tohle http://www.coastersandmore.de/rides/eas04/eas6e.shtml je tam i obrazek a vypadato hodne brutalne. PS: nasel pres google


wladim11

wladim11 , 06.11.2009, 15:19: Reagovat: (Obrázek)

teda na příští rok má pro big loop new vlaky :)


wladim11

wladim11 , 06.11.2009, 15:16: Reagovat:

Re:DavidHD:
ahoj, já bych řekl, že Heide park o giga coaster uvažuje, protože letos postavil "jen" tématické prostředí Maya-tal a letos má pro Big Loop nové vláčky, jinak nic => Heide park šetří :)


DavidHD

DavidHD , 06.11.2009, 11:23: Reagovat: (Obrázek)

Re:Radek:
Ahoj, tak bohužel ani mně Tower coaster nic neříká, projel jsem několik hlavních výrobců a žádný z nich tak nenazývá svojí dráhu, takže velký tajemství. Každopádně Gardaland nepatří k parkům, které staví HD po krátké době a vzhledem k loňské dráze Mammut ani nepředpokládám, že v roce 2011 se dočkáme v Gardalandu nové dráhy. Spíše se nejspíš jedná pouze a jen o spekulace, stejně tak, jak se mluví o Heide Parku s Giga coasterem a třeba PortAventuře, s Phantasialandem, kde se taky spekuluje o Diving coasterem nebo u druhého zmíněného o dráze ala Indiana Jones z Disneylandu.


Radek , 06.11.2009, 10:48: Reagovat: (Obrázek)

Tak jsem se dočetl, jaké novinky pro nás připravuje italský park Gardaland. Příští rok to bude pouze atrakce ve stylu vodní bitvy. Ale rok 2011 bude určitě stát za to. Připravuje se projekt horské dráhy. Ale ne ledajaké. Bude to dráha, která na evropském kontinentě ještě není. Předběžné informace hovoří o jedné z těchto variant. Dive Machine (Oblivion), Fly Coaster (Air) a nebo Tower Coaster. Nevíte někdo, co si mám představit pod názvem Tower Coaster? Napadá mě snad jen Fluch von Novgorod.


MarťulaHD , 06.11.2009, 08:16: Reagovat:

Re:wladim11:
ještě se uvidí, co bude s výletem do Walibi Worldu.. ale také bych byla ráda, kdyby byl v nabídce výletů v roce 2010 a ještě raději, kdyby se výlet uskutečnil! Určitě je to kvalitní park, co se horských drah týče..


wladim11

wladim11 , 05.11.2009, 21:52: Reagovat: (Obrázek)

tak už jsem nešel tu fotku Walibi Worldu, když byl ještě Six Flags Holland :)


wladim11

wladim11 , 05.11.2009, 17:44: Reagovat: (Obrázek)

HI!
,tak když se bavíte o těch výletech, bude v roce 2010 výlet do Walibi Worldu??? Jako letos???


VasekHD

VasekHD , 05.11.2009, 15:28: Reagovat: (Obrázek)

Phantasialand byl v nabídce jak minulý rok tak letos. Loni se sice uskutečnil, ale počet zájemců byl tak nízký, že se do poslední chvíle balancovalo na hraně zda zájezd uskutečnit, nebo ne.. Výlet se každopádně velmi vydařil (viz foto)
Letos se bohužel pro nedostatek neuskutečnil vůbec.
Příští rok by měl být v nabídce opět, tak doufám, že se najde dostatek zájemců a pojede se :-)


Loupik1

Loupik1 , 05.11.2009, 15:10: Reagovat:

Re:freddy:
Phantasialand byl v nabídce jak letos, tak mám dojem, že i minulý rok. Jenže se nepřihlásilo dost lidí..


freddy , 05.11.2009, 14:58: Reagovat:

Kdyz uz tady zminujete ten Phantasialand,bude tam v roce 2010 vylet ?


MarťulaHD , 05.11.2009, 12:44: Reagovat:

re VašekHD:
ano Phantasialand je opravdu úžasný park a určitě ho v pořadí řadím (co se tématičnosti i atrakcí týče) před Heide park. Je opravdu škoda, že o něj není takový zájem jako třeba o Heide park nebo Europapark.

Ráda bych jela i do Walibi World, jak tu všichni diskutují. Ale mám strach, že jde opět pouze o plané řeči diskutujících a v konečné fázi se nepřihlásí nikdo:(
Nechápu, proč všichni jezdí pořád dokola do EP a HP, proč nezkusit něco nového?? :)


VasekHD

VasekHD , 04.11.2009, 16:19: Reagovat: (Obrázek)

Když koukám na diskuze typu EuropaPark vs HeidePark vs WalibiWorld, tak si říkám, jaká je škoda, že v takové diskuzi nefiguruje také Phantasialand. Tento park bohužel není do podvědomí fanoušků zapsán, ačkoliv je velmi kvalitní. Získal mnoho ocenění jak individuálních pro různé atrakce (Black Mamba, Talocan, Mystery castle), tak pro celkový park. Loni byl tamními fanoušky v obrovské anketě zvolen jako nejlepší zábavní park v Německu. Ačkoliv není největší, nemá tak obrovské množství atrakcí, tak v mnoha lidech zanechává něco co mnoho jiných nejkvalitnějších parků nikdy nezanechá... :-)


Chipanek , 04.11.2009, 11:36: Reagovat:

Dobrý den, chci se zeptat jestli se bude v roce 2010 konat nějaký zajezd do Europaparku na Halloween. Předem dekuji za odpověd.


wladim11

wladim11 , 03.11.2009, 20:24: Reagovat: (Obrázek)

to:all:
pozvánka do Six Flags
http://www.youtube.com/watch?v=LU2yt6wOoK0


wladim11

wladim11 , 03.11.2009, 20:21: Reagovat: (Obrázek)

Re:walibi:
já jsem se minulý rok rozhodoval mezi Heide parkem a Walibi Worldem. Jel jsem do Heide parku, ale letos bych na 100% jel do Walibi Worldu :) tak doufam, že se tam bude konat výlet :)


walibi , 03.11.2009, 13:03: Reagovat:

zdravim kdyz tady ctu o walibi parku tak doufam/pokud gd usporada vylet to walibi/ tak se prihlasi dostatek lidi aby se mohlo jet a nedopadlo to jak minuli rok...jezdit porad do heide a europa musi uz kazdeho omrzet a chtelo by to zmenu navic walibi vypada kvalitne...


MarťulaHD , 02.11.2009, 14:43: Reagovat:

Re:Bukec:
tak to budeme moc rádi.. :) díky předem


Bukec , 02.11.2009, 10:53: Reagovat:

Re:MarťulaHD:
Recenzi rád ve volné chvíli napíšu, pár fotek (nemám jich moc) také přiložím a video taky nějaké vyberu :-)


MarťulaHD , 02.11.2009, 07:59: Reagovat:

Re:Bukec:
tak to ti opravdu parádně vyšlo:) Nemáš nějaký fota, že bys napsal recenzi, přidal k tomu fotky (popř. video) a poslal nám na e-mail? Určitě bychom si tady všichni rádi přečetli dojmy a postřehy právě o tomto parku.. :)


Bukec , 02.11.2009, 07:09: Reagovat:

Zdarec návštěvnost Six Flags, asi opravdu nebude moc velká. V letošním roce jsem navštívil park Six Flags Great America v Illinois a byl jsem velice prekvapen, že ačkoli byl krásny letní den bez mráčku, park nijak plný nebyl. Je tu hodně kvalitních horských drah, ale čekací doba byla maximálně 15 minut a to opravdu na ty nejlepší. Na menší horské dráhy nebyla čekací doba takřka vůbec žádná. Nevim zda to byla nahoda, nebo je to u tohoto parku normální jev. V každém případě jsem s malou návštěvností byl velice spokojen, protože jsem za 1 den stíhl neskutečné množství jízd :-) .


wladim11

wladim11 , 30.10.2009, 13:08: Reagovat: (Obrázek)

z Wikipedie:

Six Flags („Šest vlajek“) je největší řetězec zábavních parků na světě. Sídlo firmy je v New Yorku. Provozují 30 zábavních a vodních parků, 24 z nich nese název „Six Flags“. První zábavní park této společnosti, Six Flags Over Texas, byl postaven v Arlingtonu v Texasu (USA), na půli cesty mezi městy Fort Worth a Dallas.
Název firmy pochází ze šesti vlajek (angl. „flag“), které vlály v Texasu během jeho historie (vlajky symbolizují státy: Španělsko, Francie, Mexiko, Republika Texas, Spojené státy americké a Konfederace států Ameriky). V roce 2006 oslavila společnost výročí 45 let od otevření svého prvního parku, Six flags over Texas.
Součástí zábavních parků bývají také vodní parky Hurricane Harbor.
Dne 13. června 2009 firma požádala o insolvenční ochranu před věřiteli.

Současné parky:

Zábavní parky:
Six Flags America (Largo, Maryland)
Six Flags Darien Lake (Darien, New York)*
Six Flags Great Adventure (Jackson, New Jersey)
Six Flags Great America (Gurnee, Illinois)
The Great Escape & Splashwater Kingdom (Lake George, New York)
Six Flags Elitch Gardens (Denver, Colorado)*
Wild Waves and Enchanted Village ([Federal Way, Washington)*
Six Flags Fiesta Texas (San Antonio, Texas)
Frontier City (Oklahoma City, Oklahoma)*
Six Flags Over Georgia (Austell, Georgia)
Six Flags Kentucky Kingdom (Louisville, Kentucky)
La Ronde (Montreal, Quebec, Kanada)
Six Flags Magic Mountain (Valencia, Kalifornie)*
Six Flags Marine World (Vallejo, Kalifornie)
Six Flags Mexico (Mexico City, Mexiko)
Six Flags New England (Agawam, Massachusetts)
Six Flags St. Louis (Eureka, Missouri)
Six Flags Over Texas (Arlington, Texas)

Vodní parky:
Six Flags Hurricane Harbor (Arlington, Texas)
Six Flags Hurricane Harbor (Six Flags America)
Six Flags Hurricane Harbor (Six Flags Great America)
Six Flags Hurricane Harbor (Jackson, New Jersey)
Six Flags Hurricane Harbor (Six Flags St. Louis)
Six Flags Hurricane Harbor (Valencia, Kalifornie)*
Six Flags Hurricane Harbor (Six Flags New England)
Six Flags Hurricane Harbor (Six Flags Kentucky Kingdom)
Island Kingdom (Six Flags Elitch Gardens)*
Six Flags Splashtown (Houston, Texas)*
Splashwater Kingdom (The Great Escape)
Water Park (Six Flags Darien Lake)
Six Flags Waterworld (Concord) (Concord, Kalifornie)*
Six Flags Waterworld (Sacramento) (Sacramento, Kalifornie)
Six Flags White Water (Marietta, Georgia)
White Water Bay (Oklahoma City, Oklahoma)*
White Water Bay (Six Flags Fiesta Texas)
Wild Waves and Enchanted Village (Wild Waves and Enchanted Village)*
Wyandot Lake (Columbus, Ohio)*

Zvířecí parky:
Six Flags Marine World (Vallejo, California)
Six Flags Wild Safari (Jackson, New Jersey)
[editovat]Ostatní
American Adventures (Marietta, Georgia)
Poznámky: Pokud má vodní park stejný název, jako zábavní park, znamená to, že vstupné je do vodního parku je zahrnuto v ceně parku zábavního. (*) Park je na prodej/zavírá se

Dřívější parky:
Six Flags Astroworld Houston, Texas Zavřeno: 2005
Six Flags Atlantis (Hollywood, Florida) Prodáno: 1989
Six Flags AutoWorld (Flint, Michigan) Zavřeno: 1985
Six Flags Belgium (Brussels, Belgie) Prodáno: 2004
Bellewaerde (Ieper, Belgie) Prodáno: 2004
Six Flags Holland (Dronten, Nizozemí) Prodáno: 2004
Six Flags Power Plant (Baltimore, Maryland) Zavřeno: 1989
Movie Park Germany (Bottrop, Německo) Prodáno: 2004
Six Flags New Orleans New Orleans, Louisiana

Předpokládané vypršení smlouvy: 2006
Six Flags Worlds of Adventure (Aurora, Ohio) Prodáno: 2004
Walibi Aquitaine (Bordeaux, Francie) Prodáno: 2004
Walibi Lorraine (Metz, Francie) Prodáno: 2004
Walibi Rhône-Alpes (Lyon, Francie) Prodáno: 2004


DavidHD

DavidHD , 30.10.2009, 11:19: Reagovat: (Obrázek)

Re:Radek:
Jsem rád, že se někdo ozval, ale nejspíš jsem byl špatně pochopen. Jednak jsem nenapsal, že by to byl nejlepší park v Evropě, ale že by to teď byl asi jeden z nejlepších parků v Evropě. Kvalitu, jakou dozajista má, tak vděčí hlavně firmě Six Flags, která ve svém 4 letém období, co park vlastnila postavila hned 5 horských drah včele s Goliathem. Myslím si, že pro fanoušky zábavních parků je bilance, více než 1 nová dráha ročně velmi zajímavá. Dá se i říci, že firma Six Flags park Walibi World stvořila, jelikož do té doby se jednalo spíše o průměrný park. Jako běžnému návštěvníkovi zábavních parků, je mi v podstatě jedno, který park kolik vydělává a který má největší návštěvnost, spíše je mi příjemnější, když je v parku lídí samozřejmě méně. Ale co mě do parků převážně táhne, jsou atrakce a hlavně horské dráhy a těma je pověstná síť parků Six Flags. Je jasné, že Six Flags není nejlepší, ani to jsem nenapsal, ale jak jsem napsal, tak určitě patří mezi nejlepší. A vzhledem k tomu, že parků s 6 vlajkama v názvu je stále po světě velmi dost, dá se i očekávat, že některé hold nebudou tak výdělečné, jako měly být. Každopádně park Six Flags Magic Mountain a Six Flags Great Adventure společně se Cedar Pointem řadím osobně mezi nejlepší parky na světě. Do budoucna se projektuje nový park s názvem Six Flags Dubailand, který bude spadat pod mega projekt Dubailand.


Loupik1

Loupik1 , 30.10.2009, 10:56: Reagovat:

Já vím že pro majitele parků v našem případě Six Flaggs je to velmi špatné, ale co lepšího si může přát nadšenec do parků když navštíví velký kvalitní park se spoustou atrakcí a drah a k tomu všemu při menší návštěvnosti??


Radek , 30.10.2009, 09:12: Reagovat:

Re: David HD
Tak s tím musím nesouhlasit. Kdyby zůstal park Walibi World pod správou společnosti Six Flags, tak by dnes rozhodne nebyl nejlepší v Evropě. Společnost Six Flags se rozhodla prodat celou evropskou část svých parků a to z důvodu špatné finanční situace. Park Walibi Holland, Walibi Belgium, ale i Walibi Lorraine, Walibi Aquitane, Walibi Rhone Alpes odkoupila společnost Compagne des Alpes, která provozuje nespočet atrakcí ve Francii, například i park Asterix, aquaparky či lyžařská centra v Aplách. A i když se společnost Six Flags rozhodla řešit svoji finanční situaci prodejem parků, nikterak ji to nepomohlo. Dnes prodává sít svých aquaparků Hurricane Harbor a stejně byl na ni už vyhlášen konkurz. Parky Six Flags jsou možná nejlepší na světě ale rozhodně nepatří k nejnavštěvovanejších. Parky jako Sea World, Busch Gardens, Cedar Point, Kings Dominion, Kings Island, všechny parky Disney či Universal mají mnohem větší návštěvnost než parky skupiny Six Flags. Což společnost Six Flags již téměř 5 let vede pomalu ale jistě k záhubě. Vysoké provozní náklady velkých parků a malá návštěvnost to není zrovna dobrá kombinace. Kdyby tedy parky Walibi zůstaly pod správou Six Flags byly by na tom dnes ještě hůř.


DavidHD

DavidHD , 30.10.2009, 01:35: Reagovat: (Obrázek)

Re:Michal, Jindrous:
Pravda je, že v roce 2008 jsme si prožili cca 14° na atrakcích při naší Tour de England a např: na dráze Pepsi Max Big One (Blackpool Pleasure Beach) mě bylo celkem dost chladno a to jsem měl na sobě triko, mikinu a zimní bundu, ale určitě se to dá zvládnout, důležité je teplé oblečení a nějaké místa, kde se dá ohřát. Možná bych osobně volil Phantasialand, jsou tam atrakce i dráhy často schované v útrobách budou, takže tam by to mělo být více v pohodě.


DavidHD

DavidHD , 30.10.2009, 01:29: Reagovat:

Re:wladim11:
Přesně tak, dříve to byl Six Flags Holland a je jen škoda, že tak nezůstal, asi by to teď byl jeden z nejlepších parků v Evropě, jelikož společnost Six Flags patří mezi nejlepší na světě. I tak je Walibi World velmi kvalitní i když od naší návštěvy, tušim 2005, se tam toho moc nezměnilo a hlavně nepřibylo.


Jindrous , 30.10.2009, 00:00: Reagovat:

to Michal

LOL - neumím si představit jet třeba na Silver Star ve svetrech a v zimní bundě - neblbni zmrzneš :-)))


wladim11

wladim11 , 29.10.2009, 23:06: Reagovat: (Obrázek)

Walibi World => Six Flags Holland


wladim11

wladim11 , 29.10.2009, 22:09: Reagovat:

Re:DavidHD:
Já jsem se rozmýšlel jestli mám jet do Heide parku nebo do Walibi Worldu, WW (myslim) ,že byl pod Six Flags, mám totiž fotky z rcdb.com a tam je logo na raftech Six Flags :) nakonec jsem jel s vámi do Heide parku :)


DavidHD

DavidHD , 29.10.2009, 22:01: Reagovat:

Re:Michal:
Ahoj, bohužel většina evropských parků končí teď začátkem listopadu, ale většina má pár dnu otevřeno kolem vánoc a nového roku. Je potřeba navštívit oficiální stránky parku, který vás láká a tam si najít, které dny má otevřeno pokud má. Musíte počítat s pravděpodobně větší návštěvností a s tím, že některé atrakce (hlavně se jedná o vodní dráhy) nebudou v provozu. Ale to vše by se mělo dát vyčíst na oficiálních stránkách. Odkazy na oficiální stránky parků najdete v hlavním menu pod názvem odkazy.


DavidHD

DavidHD , 29.10.2009, 21:53: Reagovat:

Re:wladim11:
Ne ne, do Cedar Pointu jsme výlet neplánovali, jen zde byli loni takové dotazy, ať ho uspořádáme. A jak jsi napsal, o jiné výlety zatím nebyl zájem, viz letošní Walibi World (Holandsko), což je velmi kvalitní park.


wladim11

wladim11 , 29.10.2009, 18:44: Reagovat:

Re:DavidHD:
tak to jsem ani nevěděl, že jste plánovali výlet do Cedar Pointu a 35 tis. ??? to jsem teda čekal více :)

Re:grande:
Stejně se vždy jede jen do Europa parku a do Heide parku (Phantasialandu), protože není tolik lidí, aby se obsadil autobus.


Michal , 29.10.2009, 18:01: Reagovat:

Poradíte mi někdo, dá se ještě letos stihnout nějaký park nebo má nějaký otevřeno celoročně? (myslím tady v Evropě), díky za odpověď.


MarťulaHD , 27.10.2009, 10:23: Reagovat:

Re:Radek:
sama bych to nenapsala líp :) Ještě doplním že do Lida Adriana a jiných letovisek poblíž parku Mirabilandia jezdí například CK Teptour z Teplic nebo Martinitour (Ostrava). Ale jistě je v ČR mnohem víc CK, které tam jezdí..


Radek , 27.10.2009, 10:05: Reagovat:

Re: Manson
Jako výchozí bod pro vícedenní výlet do Mirabilandie doporucuji letovisko Lido Adriano, konkrétně ubytování Belvedere. Letovisko se nachazí cca jen 10 km od Mirabilandie. V Belvederu jsou ubytováni převážně češi a dá se říct, že každý den odjíždí nějaká česká CK do Mirabilandie. Stačí být ráno v 9 před apartmánem a delegátce zaplatit cca 250kč. A pokud by nejela od Belvederu tak jen kousek vedle je Blue Marlin od kterého jezdí další české CK do Mirabelky. A pokud by v některý den přece jen žádná CK nejela, tak je možné využít autobus č. 75. My tam takhle byli loni a zdálo se nám to jako nejideálnější. Ráno vás tam zavezou a večer po 23 pro vás přijedou. A v některé dny dokonce jezdilo autobusů více. A další výhodou je, že delegátka zakoupí hromadně skupinové vstupné.


DavidHD

DavidHD , 27.10.2009, 06:22: Reagovat:

Re:Manson:
O žádné cestovce, která dělá dvoudenní výlety do Mirabilandie nevíme, asi je zde nejlepší vyrazit na dovolenou do Itálie, někam k blízkosti parku, např: Rimini a tam už určitě najdete spoj do parku.


DavidHD

DavidHD , 27.10.2009, 06:20: Reagovat:

Re:Petr:
Dobrý den, osobně si ani nemyslím, že by byl problém ve věku, jako ve výšce. Pokud vaše ratolest měří nad 140 cm, tak pak není problém, jelikož na Silver Star jsou v puštěni děti od 11 let, ale musí být vysoké min. 140 cm. Osobně jsem se nikdy nesetkal s tím, že by kontrolovali věk, ale setkal jsem se hodně s měřením výšky a pak už je to na obsluze, pokud se bude držet pravidel, tak jí nejspíš nemáte šanci ukecat, ale jsme jen lidi...
Bohužel Terenzi Horror Nights jsme nezažili, ale myslíme si, že by atrakce měli normálně běžet po celou dobu show. Show by měla být zpřístupněna bez věkového limitu.


Petr , 26.10.2009, 17:12: Reagovat:

A jeste bych se chtel zeptat ,jestli na tu "TERENZI HORROR NIGHTS " mohou i děti ,nebo je to jen pro dospele.Dekuju


Petr , 26.10.2009, 15:44: Reagovat:

Dobry den chci se zeptat ,jestli pusti 11ti lete dite na horskou drahu Silver Star a jak je to s tim hallowenem " TERENZI HORROR NIGHTS" ? Docetl sem se na strankach Europa parku,ze ta TERENZI HORROR NIGHTS je od 19:30 -23:00 a zajimalo by me ,jestli jsou v provozu i atrakce.Dekuju


Manson , 26.10.2009, 14:19: Reagovat:

Ahoj lidi, poradí mi někdo zkušenější ?
Chtěl bych příští rok někdy v měsíci květnu do Mirabilandie, nevíte o rozumném zájezdu, nejlépe 2 dny v parku ?


Finch , 25.10.2009, 18:16: Reagovat:

Dobré by bylo ,kdyby se některé výlety konali "2denní" .Určitě kdyby se jednalo o EP ,tak bych neodolal.


wladim11

wladim11 , 24.10.2009, 21:53: Reagovat:

Re:DavidHD:
škoda, že to vyjde na 10 tis. Já bych asi jel počítal jsem že bych to toho max vložil 11 tis. Tak si to tam užiju alespoň v létě :):):)
PS: Výlet jste plánovali autobusem nebo letecky?


DavidHD

DavidHD , 24.10.2009, 00:49: Reagovat:

Re:wladim11:
Ahoj, tak trošku to mělo být letošní překvapení, ale bohužel to není v našich silách zajistit, respektive je, ale cena by se vyhoupla cca k 10 tis. korun a to už je na jednodenní či dvoudenní výlet trošku moc peněz, takže bohužel Alton Towers a ani Thorpe Park příští rok nebude.


wladim11

wladim11 , 23.10.2009, 21:48: Reagovat:

Ahojte, tak jsem zase zpět, chvilku jsem tu nebyl, protože teď studuji v Praze a nějak nebyl čas, moc učení :(

New 2010 jsou fak super :), akorát mě trochu mrzí, že Heide park pořád nic a nic, snad se někdy v budoucnu dočkáme :) ,ale už se moc těšim na Alton Tower :)

a teď k mému dotazu:
Myslíte si, že by šlo udělat v roce 2010 výlet do ANGLIE (Alton Towers) ????

Já tam teda jedu v létě, ale ze svou sestřenkou a ta se horských drah bojí a když člověk jezdí sám, tak to prostě neni ono, neni prostě sranda :)
ahoj Vláďa


MarťulaHD , 20.10.2009, 07:46: Reagovat:

Re:romík:
souhlasím s Vaškem, nikdy by mě nenapadlo někde přelíst plot a dostat se do nějakého zábavního parku zadarmo. Jsou například různé zvýhodněné vstupné.. a pokud mám opravdu zábavní parky a horské dráhy ráda, klidně si za ně zaplatím ať to stojí, co to stojí. Myslím, že taková blbost ale někoho například v Německu nebo Itálii nemůže ani napadnout. Tam se totiž vůbec nekrade. Klidně si můžeš v parku odložit batoh a přijít za hodinu a on tam kupodivu bude. To jen u nás se krade vše, co ukrást jde.. :(((
Nedělejme ostudu českému národu v zahraničí! :)


VasekHD

VasekHD , 20.10.2009, 01:15: Reagovat:

RE Romík:

Nezkoušel jsem a pokud vím, nikdo z lidí které znám a baví je zábavní parky, tak to nikdo nezkoušel a troufnu ci říci, že většinu slušných lidí které znám a mají se zábavními parky co dočinění to možná ani nenapadlo.. Uznávám, že to není to samé jako ukrást něco v obchodě, nebo ukrást někomu peněženku z kapsy, ale pořád je to svým způsobem krádež (vše co se v tu chvíli okolo tebe děje něco stojí a někdo to platí). Pokud ti stojí za to být zlodějem a krást považuješ za adrenalin, tak si to užij.. Přelést s trochou šikovnosti můžeš takřka v každém parku, otázkou je, co bude až tě tam někdo nachytá, nebo z kamerového záznamu najde.. V Mirabilandii Beach jsem viděl zásah security a rozhodně nešlo o žádného drobečka, ale o nabušenou dvoumetrovou "gorilu" s vyholenou hlavou vzezřením vyhazovače z diskotéky. Tak přeju hodně štěstí.. :-)


romík , 19.10.2009, 23:15: Reagovat:

už jste někdo zkoušel přelízt plot a strávit den v parku zadara?
pokud jo dejte vědět jak na to a kde to bylo - popřípadě kde by to mohlo vyjít...dík za tip :O)
když už adrenalín tak se vším všudy hihi... a nebo to za to nestojí?


Pichin , 16.10.2009, 12:14: Reagovat:

Ahoj.Byl jsem v Europaparku i Heide parku a plně souhlasím s tím co zde již padlo.Heide park na jeden den ano, ale Europapark se neprojde ani za 2 dny.Byl jsem tam 2x a pokaždé na 2 dny a nikdy jsem nestihl vše.Člověk se stále vrací na ty nejlepší atrakce a všechno se prostě stihnout nedá.Nebo si tady někdo dokáže představit, že by se na Blue fire a Silver star svezl jen jednou?Já teda ne a proto raději některé menší atrakce vynechám.Za dva dny jsem Silver star stihl 6x a Blue fire také 6x.A stále mi to bylo málo.....


Loupik1 , 11.10.2009, 10:26: Reagovat:

Re:Finch:
Přesně jak tady píše Jindrous.. Já byl i v Europa Parku i v Heide Parku. Oba parky byli skvělý. V HP jsme stihli vše do vyblbnutí za 1 den,, ale v EP bylo o hodně víc atrakcí a myslím si že ani za ty 2 dny se snad vše nedá stihnout (také tam ale při naší návštěvě bylo o hodně víc lidí..)
Každopádně jestli se budeš rozhodovat do kterého jet, tak jsou oba parky kvalitní a ani jedním neuděláš chybu..
P.S.- My byli v obou ale jen Heide park jsme stihli jak jsme chtěli,, ale Eeuropa Park ne a proto pojedeme příští rok znovu tam abychom si ho užili tak hodně jako Heide Park...


MarťulaHD , 11.10.2009, 10:19: Reagovat:

Re:Finch:
máš pravdu, za 2-3 hodiny opravdu stihneš Europapark projít, ovšem se nesvezeš na žádné atrakci:) Je to největší a nejlepší park troufám si říct v celé Evropě. Tudíž jak píše Jindrous, všechny atrakce stihneš tak za 2-3 dny. Opravdu záleží na návštěvnosti, protože v něm bývají obrovské fronty. Heide park je také velký park a je druhým nejlepším zábavním parkem v Německu. Atrakce v něm se však dají stihnout za jeden den. Jestli chceš něco stihnout za dvě až tři hodinky, zajeď si do Vidamparku:)


Jindrous , 10.10.2009, 23:38: Reagovat:

to Finch

Ahoj - to jsi na velkém omylu v Europa Parku ne za 2-3 hodinky ale spíš za 2-3 dny to projdeš, a to možná ještě nestihneš úplně 100% všechno protože záleží na množství lidí v parku a jaké budou fronty :-))) a hlavně ty atrakce si budeš chtít zopakovat do vyblbnutí...takže bud v klidu :-)))

Hide Park neznáme ale ten zkusíme příští rok spolu s HANSA PARKEM


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26