duben 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<   >




Diskuze o zábavních parcích

Tato diskuze je věnovaná zábavním parkům. Zajímá Vás, kde leží parky? Kudy se tam dostat? Jaký park je nejlepší nebo který park nebyl nic moc? Který park doporučujeme nebo jen chcete nám sdělit, jak se Vám v nějakém parku líbilo? Zde máte možnost...

Aktuální hodnocení: 4,5 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

VasekHD

VasekHD , 15.01.2011, 18:29: Reagovat:

Bez Krake je jednoznačně lepším parkem Europa Park :-)


Romans , 15.01.2011, 12:12: Reagovat:

No dík..ja uaujem s vami ísť ..aj mna láka do HP Krake ale proste EP má silver star a blue fire....to su proste dráhy....no ja neviem....najradsej by som isel aj tam aj tam:D ale to mne kvoli casu neda...ja neviem a podla je ktory lepsi park HP alebo EP?ak by sme vynechali Krake...


Romans , 14.01.2011, 22:11: Reagovat:

mám takú prosbu...uvazujem o tom vylete do europaprku aleboo heide parku..no neviem sa rozhodnút..do heide parku ma lála colosuss a krake...a do europaparku blue fire a silvestar...ale strasne bojim navstevnosti...v europaparku je asi vzdy vela ludi len sa bojim ze kvoli krake bude v heide parku tiez..vela..prosim poradte mi neviem s a rozhodnut


DavidHD

DavidHD , 09.01.2011, 21:07: Reagovat:

Re:Tecko:
Souhlasím, Kings Dominion určitě patří mezi přední parky v USA a určitě na něj příjde řada. :-)


Tecko , 09.01.2011, 11:31: Reagovat:

Re:DavidHD:jj v pohode ja jen ze jsem na nej narazil tak kdyby jste chteli predstavit nejaky z dalsich parku tak myslim ze tento za zminku stoji...:)


DavidHD

DavidHD , 08.01.2011, 17:41: Reagovat: (Obrázek)

Dobrý den, Kings Dominion je dozajista kvalitní park, který je pouhý zlomek parků v USA. V našich silách není možné vytvořit okamžitou databázi všech parků z celého světa. Jen v USA je cca 765 zábavních parků i když spousta z nich nejsou nikterak veliké a spíše se jedná o menší parky s jednou dráhou a kolikrát s dětskou. Naše zaměstnání nám často nedovolují pracovat na stránkách tak, jak bychom si přáli. V rubrice "NOVÉ DRÁHY" jsme loni uváděli novinku, dráhu Intimidator 305, kterou otevřeli právě v parku Kings Dominion. S pozdravem David HD


Tecko , 08.01.2011, 13:58: Reagovat:

Planujeme cestu do USA a tak po ceste koukam co navstivit a najednou tam vidim park Kins Dominion. Rikam si poctu si zde na webu a nejak se na tento park zapomelo. Podle videi na YouTube a atrakcí co park nabizi - myslim, ze je co predstavovat...:)


VasekHD

VasekHD , 05.01.2011, 21:24: Reagovat: (Obrázek)

Re výlety:

Řešilo se v této diskuzi 1 až 10.9. a dále v diskuzi "diskuze o horských drahách" 26.10. až 2.11. V obou duskuzích stačí jen lehce zarolovat o pár příspěvků níže. Více se od té doby nezměnilo a nic více k tomu prozatím není co říci.

Pokud jde o Gardaland, tak za návštěvu rozhodně stojí.. Záleží na lidech samotných zda dokáží jeho značných kvalit docenit.


pro HD , 05.01.2011, 11:51: Reagovat:

zdravim Hd per osobnich nazoru.stranky sleduji nekolik let a musim rici ze jsou opravdu super jedine Cr.byl jsem s Hd asi 3krat na vyletu a super neni co vytknout.ted trochu kritiky kdyz jsem se podival na letosni stranky tak velike sklamani...bouzel.stale se opakujici Nemecko.Nizozemsko kdo chtel jet tak byl minuli rok takze si myslim ze tento rok velky zajem nebude.a Italie si myslim ze neni az takovy park ktery by pritahl lidi,horske drahy jsou tam chabe a adrenalinove atrakce skoro zadne/mozna to zmeni nova horska draha uvidime ale i tak je to malo.../.Chyby mi vetsi odvaha vyletu proc se neobjevi zminovana Anglie?prece pokud ji nabidnete do vyletu a nepojede se tak se v podstate nic nestane nikdo o zadne penize neprijde a porad dokola diskutovat jestl.to je daleko atd...ja jsem z moravy a kdyz jedem na vylet tak vyjizdime busem uz kol 15h aby byla rezerva pak prijedem do Prahy kol.pul noci a 7h cekame na lavicce jak bezdomovci na prvni bus a nez prijedem je 13h a taky jedem.kdyz je nekdo nadsenec tak by jel aji do anglie..kdyz tam hrala fot.repre tak tam bylo nekolik busu a nikdo nediskutoval ze je to daleko atd...tak se mi bouzel chvilemi zda komu se nechce poustet do vetsich akci tak je to prave tym HD.


Topik

Topik , 20.12.2010, 21:06: Reagovat: (Obrázek)

Re:cestm:
Tak podobný problém občas řešíme i my, některé parky zveřejní kalendář na příští sezonu krátce po skončení té právě uplynulé, jiné parky si dávají docela načas a novým kalendářem se pochlubí teprve pár týdnů nebo měsíců před začátkem nové sezony. Můžeme jenom předpokládat, že se otvírací dny příliš neliší a plus mínus jsou jako v předešlém roce. Zrovna Warner Madrid má během roku dost nepravidelností a některé dny mimo plné léto má i zavřeno. Takže jediný opravdu důvěryhodný zdroj těchto informací jsou vždy webové stránky příslušného parku, takže musíme vydržet...


cestm , 20.12.2010, 10:51: Reagovat:

Zdravim vsechny adrenalinove nadsence :)

Chtel bych se zeptat, zda nevite, v jakych breznovych dnech ma otevreno Parque Warner v Madridu... Na webu maji rekl bych stary letosni kalendar...


Jindrous

Jindrous , 10.12.2010, 20:41: Reagovat:

Ahoj my jsme ho kupovali na turistických informacích u hlavního nádraží.


Petra L. , 10.12.2010, 13:27: Reagovat:

Ahojky všem. Chystáme se do Riccione příští rok a chtěla jsem se zeptat, kde se dostane koupit ten fantasticket? Je k dostání na pokladnách jednotlivých zábavních parků (Oltremare, Mirabilandia, Aquafan, Fiabilandia apod)? Díky za odpověď Petra


Jindrous

Jindrous , 27.11.2010, 13:28: Reagovat:

A koukal jsi na recenzi?

http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/vase-recenze/francie/parc-asterix-2008-autorka-lenka-k-francie.html


Jindrous

Jindrous , 27.11.2010, 13:25: Reagovat:

Re:danko76:

Ahoj když už tam budete, tak ho zkuste my tam byli, aspon poznáte něco jinýho, jsou tam super vodní dráhy, hlavně ty obr kruhy na tobogánu, to je maso :-)A ten den se nudit nebudete,jasně že Disneyland je lepší, ale V Asterixu jsou dráhy víc adrenalinové, než v Disneylandu...


danko76

danko76 , 26.11.2010, 12:37: Reagovat:

ahoj, ja som tu novy :), stranka sa mi velmi paci.. S detmi chodievame kazdy rok do nejakeho zabavneho parku, ale este sme neboli v Disneylande. Chceme tam ist buduci rok niekedy v 6. mesiaci. Chcem sa opytat - kde budeme v Parizi, tak by sme chceli ist pozriet aj Park Asterix. Ma s tym parkom niekto skusenost? Oplati sa tam ist po Disneylande? :) Ci nebudeme sklamani a tak.. Dik ;)


PavelHD

PavelHD , 30.10.2010, 22:09: Reagovat: (Obrázek)

Re:Martin:
Preferujeme platbu převodem, ale samozřejmě je možné zaplatit i jiným způsobem, např. složenkou nebo po dohodě i hotově.


Martin , 30.10.2010, 06:56: Reagovat:

Zdravím příznivbe adrenalinu:-))spíš mám dotaz nj organizátory zájezdu,měl bych zájem o ten Grandaland pro 2 osoby,chtěl jsem se zeptat jestli to jde zaplatit i jinou cestou než bankovnim převodem,ne že bych byl nějaky pračlovek,učet mám ale bohužel dočastně exekučne pozastaven.diky za info


ravelli , 22.10.2010, 11:31: Reagovat:

Muzu doporucit Phantasialand u Kolina nad rynem.Zil jsem par km nedaleko ,takze za ty roky jsem tam byl cca 30x a stoji to za to.http://www.phantasialand.de/


VasekHD

VasekHD , 19.10.2010, 20:48: Reagovat:

Re Kamila:

Ahojky, již brzy zveřejníme nabídku výletů na rok 2011, tak třeba tě nějaký z výletů do evropského zábavního parku zaujme :-) Každopádně nás velmi těší každý kladný ohlas na naše stránky a celkově kladný ohlas na tento adrenalinový způsob trávení volného času, který v ČR objevuje stále více lidí.. :-)


Kamila , 14.10.2010, 22:03: Reagovat:

Ahojky, já mám zatím jen zkušenosti s parky v Orlandu na Floridě. Ikdyž jsem před každou dráhou měla na krajíčku, byli to nezapomenutelné zážitky, adrenalin je nádherný:) Už se těším až si našetřím a budu moci projet parky v Evropě. Proto si ráda pročtu vaše připomínky a poznámky, je to super stránka, jen tak dál :)


VasekHD

VasekHD , 12.09.2010, 20:55: Reagovat:

Re eifos: Je ještě o cca 100 km dále než o něco níže zmiňovaný Thorpe park a navíc ještě ani není znám datum prvního otevření parku.. Z těchto důvodu tedy ne.


Martin , 11.09.2010, 22:56: Reagovat:

Je v blizkosti Prahy jiný park než Belantis do kterého můžu zajet s dětma na otočku?
Jak je to s výškovým limitem v Europa parku má cenu tam jet 3,5 letým klukem co má 1,02m ?

http://www.stream.cz/video/512343-belantis-4-9-2010-honzik-jede-na-horske-draze-mami-pomoc

PS to že se bojí neznamená že se mu to nelíbí :o)


nadrazi , 26.08.2010, 21:35: Reagovat: (Obrázek)

V Heide Parku lze za 12 EUR zakoupit knížku "Freizeitparks in Europa". Na 240 stranách plných fotek jsou informace o 71 zábavních parcích v celé Evropě včetně soupisů dalších desítek menších parků (těch méně adrenalinových). V konci knížky nechybí ani hodnocení nejlepších parků a atrakcí od zpracovatelů, přehled rekordů a přehledná mapa. Další info na německých HD stránkách: www.parkscout.de


VasekHD

VasekHD , 21.08.2010, 11:11: Reagovat:

Ring Racer: Je to škoda. Ring Racer si mohl minimálně jednu sezónu udržet titul "Nejrychlejší dráha světa" a být tak obrovským lákadlem pro fanoušky po celém světě. Opravdu jsou lidé, kteří jsou schopní letět přes půl zeměkoule jen aby se svezli na nej dráze, nebo minimálně naplánovat dovolenou do Německa aby se mohli svézt. Takhle je to všechno pryč, protože od příští sezóny bude pravděpodobně už "jen" druhá nejrychlejší. Avšak co se týká zrychlení tak bude stále první, protože není prozatím dráha která by dokázala na rychlost přes 200 km /h zrychlit za 2,5 vteřiny. Dráha která má v rychlostním prvenství Ring Racer nahradit by měla mít zrychlení o poznání menší, v číslech to znamená, že vyvine jen o něco větší rychlost (23 km) než Ring Racer, ale potřebuje na to o 1,5 vteřiny více. Což je velký rozdíl.


DavidHD

DavidHD , 20.08.2010, 20:02: Reagovat:

Re:efffka:
Ahoj, dráha Ring Racer je velký průšvih, do dnešního dne není v provozu a již se mluví o otevření až v roce 2011.
Bližší info o dráze:
http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/nove-drahy/new-2010/evropa/nemecko/n-rburgring-ring-racer.html
Oficiální stránky Nürburgringu:
http://www.nuerburgring.de/


efffka , 20.08.2010, 19:40: Reagovat:

čauki,chtěla sem se zeptat,nematě nekdo webowky na drahu Ring°Racer na okruhu F1 v Nurburgringu, chtěla bych se podívat na otvíračku a ceník.díky moc


DavidHD

DavidHD , 16.08.2010, 18:31: Reagovat:

Re:čučoriedka:
Ahoj, no těžko říct, každý má něco. V Hansa Parku jsme zatím nebyli, tam se chystáme cca v září, ale Heide Park nebo Walibi? Oba jsou dost na podobné úrovni i když možná více se mi líbí ve Walibi, ale Heide Park možná zase nabízí více adrenalinové dráhy, těžko říct, jsou tak nějak na stejno.


čučoriedka , 16.08.2010, 16:19: Reagovat:

Ahojki, mám dotaz... který z parkku v evropě se vám zdá lepši: Heide park nebo Hansa park.... a Hansa park nebo Walibi word diky moc


eifos , 11.08.2010, 21:19: Reagovat:

Re:Adel::)) závídím no, tak to budu muset začít šetřít a příští léto bych jela ráda :))


Adel , 10.08.2010, 17:50: Reagovat:

Re:eifos:No letenka se dá hodně dopředu sehnat i za 14000. Mám dojem že všechny parky co na Floridě jsou by se štihly za deset dní, možná déle. Vztup se pohybuje podle toho kolik parků a kolik dní zůstaneš- podle toho se cena upravuje no a samozřejmě ubytko. Je to drahá záležitost, ale určutě to za to stojí. Kdyby jsi měla zájem příští léto, tak můžem jet spolu.


PavelHD

PavelHD , 04.08.2010, 19:25: Reagovat:

My jsme poblíž Europa Parku přespávali před 6 lety a použili jsme pension asi 20 km od parku. Jinak do EP jezdíme s našimi jednodenními výlety, takže zkušenost s campingem nemáme. Tady je ceník toho jejich campingu: http://resort.europapark.de/lang-de/Camp-Resort/Camping/Preise/c611.html
Každopádně webovky EP jsou i v angličtině, tak to zkus přepnout.


Jindra , 03.08.2010, 13:34: Reagovat:

Re:Jindrous:
Ten kemp by v té chatce nebyl zase tak špatný? A chtěl bych se zeptat: musí se nějak rezervovat, nebo tam stačí prostě přijet?
Dík za odpověď


eifos , 02.08.2010, 23:27: Reagovat:

Re:adel
jen tak informativně by mně zajimalo kolik si šetříš na takovou cestu? Chtěla bych taky jet do Ameriky, ale spíše až příští léto. Letos už to bohužel nestihnu:/


Jindrous

Jindrous , 28.07.2010, 18:40: Reagovat: (Obrázek)

Re:Jindra:

ahoj a proč ne kemp? za 60 eu jsme bydleli v chatce pro 4 lidi , bydlíš v přírodě hned u parku a mají tam super snídaně?


Jindra , 28.07.2010, 11:26: Reagovat:

Zdravím a pozdravuji.Nemáte někdo zkušenost s nějakým ubytováním kolem Heide Parku. Nechci, aby to byl kemp, ale zase nechci žádnej super hotel. Dík za odpověď


nevim , 24.07.2010, 10:22: Reagovat:

Dobrý, chtěl jsem se zeptat jak je to s navštěvnosti Walibi Belgie? Děkuji za odpověď


Semrad8 , 23.07.2010, 20:38: Reagovat:

Re:semrad8:Tajten kupon platí buď do : Heide - parku , Legolandu nebo Hamburg Dungeon


Loupik1

Loupik1 , 23.07.2010, 10:39: Reagovat:

Moc si to užij... :)


DavidHD

DavidHD , 23.07.2010, 04:27: Reagovat:

Re:wladim11:
Tak ať výjde počasí a návštěvnost a ať jsou v provozu všechny atrakce a dráhy. Už teď se těším na recenzi a hlavně na novinku Thirteen...


wladim11

wladim11 , 22.07.2010, 23:34: Reagovat:

ahoj, v sobotu jedu do Alton Towers, tak potom cestou zpátky napíši recenzi :)


Radek , 22.07.2010, 17:13: Reagovat:

Novinka na stránkách Europaparku. 360´Panorama. http://www.europapark.de/kundenbereich/park/360-europa-park/index.html


Adel , 21.07.2010, 00:38: Reagovat:

Ahoj,

Pravidelně sjíždím zábavné parky a letos by jsem ráda vyrazila na Floridu, zhruba na tři týdny. Jsem zatím sama a tak se chci zeptat, jestli by měl někdo zájem. Mám volno srpen a září. Můj mai: adelka.mrazova@seznam.cz


Luca , 20.07.2010, 22:42: Reagovat:

Ahoj..tak za 4 hoďky vyrážíme...Museli jsme změnit termín, protože maličká sestřenka měla angínu. :) Moc se těším a chci ještě jednou poděkovat za tyhle stránky fakt nám hodně pomohli.


PavelHD

PavelHD , 20.07.2010, 20:48: Reagovat: (Obrázek)

Re:728:
Ceník vstupného do Phantasialandu je zde: http://www.phantasialand.de/ger/Park/Tickets-Preise
Nevypadá to na slevu pro rodinu, jediné, co je zajímavé, je vstup dětí do 7 let zdarma a také vstup zdarma těch, co mají zrovna ten den narozeniny (bez ohledu na věk). Dále už jsou k dispozici jen dvoudenní zvýhodněné vstupenky nebo roční atd.


728 , 20.07.2010, 09:48: Reagovat:

mám otázku pro tým HD...je v parku Phantasialand slevová vstupenka pro rodinu??? předem díky za odpověd


JorgeCZ , 19.07.2010, 11:45: Reagovat:

Re:semrad8: Úprava parku Six Flags Great Adventure se nedá vůbec porovnávat s Europaparkem. V Six Flags nejsou takové ty načančané věci, které zpříjemňují čekání ve frontě a veškeré krásy na drahách. Čisto je v obou parcích stejně.


Jindrous

Jindrous , 18.07.2010, 21:16: Reagovat: (Obrázek)

Heide park ? 2 dny akorát - a spojte to s Hansa Parkem to je o cca 170km dál u moře , tam už jsme to my nestihly...


PavelHD

PavelHD , 18.07.2010, 20:23: Reagovat:

Re:Globe:
Souhlasím, Heide Park je jiná třída než Belantis. Přesto na něj stačí bohatě dva dny, Heide Park kromě prázdnin netrpí příliš velkými frontami


Globe , 18.07.2010, 19:29: Reagovat:

Ahoj vsem,

prosim o radu zkusenejsich, chystame se s pritelkyni do Heide Parku, ale resime, na jak dlouho... dva dny, nebo tri? Zatim jsme byli jen den v Belantis a den a pul v Legolandu, ale Heide je precijen trochu jina liga... diky vsem za odpoved


Jindrous

Jindrous , 18.07.2010, 15:08: Reagovat:

Re:JorgeCZ:

díky - mohl bys prosimtě napsat nějakou "recenzi" ve stylu co jich tu je plno nejlépe s videama a fotkama? Budem moc rádi , tento park tu chybí v recenzích :-)


semrad8 , 18.07.2010, 14:46: Reagovat:

Chtěl sem se zeptat jak je to s úpravou parku ve Six Flags ...díky


JorgeCZ , 18.07.2010, 06:34: Reagovat:

Re:Jindrous: Já jsem měl pocit z Kingda Ky asi takový, že když jsem přijížděl na parkoviště k parku a poprvé jsem ji viděl, tak se mi nezdála až tak vysoká, ale když jsme čekaly na rozjezdové rovince a viděly, jak k nám míří na laně to vystřelovací zařízení, a že to každou sekundu přijde, tak to byl naprosto úžasný pocit. Najednou byla Kingda Ka šílená. Je to neskutečné zrychlení, když otevřeš pusu, tak ti vlaje celý ksicht a holkám odlétávají spony z vlasů. Dají se zvednout ruce, i když se to nemá, ale viděl jsem kluka, kterýmu to vykloubilo ruku v rameni a čekalo se na doktora a dráha asi 15 minut stála. Prostě tam jeď - musíš zažít. Já už jsem navštívil hodně parků, tak jsem zmlsanej a chtěl bych 3x vyšší Kingda Ku :-) Plánujeme do Japonska teď.


Jindrous

Jindrous , 17.07.2010, 12:28: Reagovat:

Re:JorgeCZ:

Mě by zajímalo třeba pocit z Kingda Ka - ale trošku detailněji,díky :-)


JorgeCZ , 16.07.2010, 23:10: Reagovat:

Teď jsme se vrátily z Six Flags Great Adventure. Byly jsme tam dva dny (9-10.7.2010) a počasí vyšlo krásně.


Fronty:
Takové ty kecy, že jsou u všech drah dlouhé fronty, jsou naprosto nepravdivé. Na žádné dráze jsme nečekaly více jak 20 minut (na první řadu), ale spíše to šlo vše do 10 minut. Amíci mají také prázdniny a v parku bylo hodně lidí, ale hodinové fronty jsem teda nezažily, i když podle čekacích zón (bludiště) tam asi bývají, ale možná tak na Den nezávislosti.


FlashPassy:
Akorát jsem vyhodily peníze za Flashpassy (Regular a GOLD). Nevěřte informaci, že na GOLD passu můžete hned jít na dráhu, protože u Kingda Ky vám to stejně bude psát třeba 2-20 minut čekačku. Každopádně ten Flashpass je dobrá hračička. Flashpass vám dají pouze pokud jim do zástavy dáte nějaký ID průkaz (třeba řidičák). Pokud bude pršet, tak peníze nevracejí.

FLASH PASS je neomezený na všechy dráhy, takže klidně na něj můžete jet 5x na El Toro a 10x Kingda Ku a zbytek drah třeba 2x.

Na Flash passu můžete mít pouze jednu rezervaci, kterou můžete kdykoliv zrušit a zarezervovat si jinou dráhu.

Flash pass vám ukazuje vždy aktuální čekací doby a když je čas, tak vám zavibruje a napiše, že máte jít na dráhu.

Nevýhoda a celkem otrava je, že vám neustále chodí na něj reklamy ať navštívíte tohle a tohle...


Skřínky na osobní věci u každé dráhy:
Stojí 1 USD (bere jenom mince) a maximální doba úschovy je 2 hodiny. U skříněk je měnička z papírových bankovek na mince (bere 1 a 5 dolarovky). Vhodíte minci a vyjede vám papírek s čárovým kódem, lokací a číslem skřínky. Vezmete si papírek a otevřou se vám dvířka skřínky. Docela sranda, když nevíte předem, která to budou. Papírek si schováte k sobě do kapsy. Uložíte si tam věci a zavřete. Při vybírání věcí přiložíte papírek s čárovým kódem ke čtečce a otevřou se vám dvířka.

Nemusíte přenášet po každé dráze věci, ale můžete je nechat pěkně dvě hodinky ve skřínce a jezdit si a až se vám bude chtít, tak se vrátíte a přenesete si je zase do bližší skříňky.

Nemusíte se ani bát v případě ztráty nebo nestihnutí limitu, protože u každých skříněk stojí klíčová služba v reflexní vestě, která vám pomůže váš problém vyřešit.


Pití:
Určitě si kupte v létě za 13 USD bezednou láhev. Při koupi dostanete náramek, na který vám láhev všude zdarma naplní z postmixu. (COKE, Sprite, Fanta, water atd....)

Pokud budete dva dny jako my, tak druhý den vám láhev naplní za 99 centů. (ceny bez tax)


Kingda Ka:
Kingda Ku jsme daly minimálně 10x (ve dne i za tmy) a za celé dva dny jsme neviděly ani jeden Rollback vyjma Rollbacku samotné soupravy bez lidí, kterých je plný youtube. Jsou tam cedule, ať se lidi nebojí, že se to může stát, ale zase tak obvyklý to podle mě nebude. Škoda, taky jsem ho chtěl zažít. Na dráze jsou časté poruchy a klidně vás nechají sedět 10 minut zavřený ve vozíku, než to jejich difficult team vyřeší. Většinou se to stává, když najíždí ze dvou souprav na čtyři. Při delším čekání vás na požádání vyprostí a znovu poté musí zkontrolovat všechny ostatní v soupravě. Určitě doporučuji jezdit jenom na POLE POSITION.
Je to fakt hustá dráha !!!!!!!!!!


El Toro:
Podle nás druhá nejlepší dráha a hlavně zde uvidíte, že amíci nejsou štíhlý národ. Uvidíte to pravé zápasení se zádržným systémem přes nohy a poté smutný výstup a opuštění dráhy.


Ostatní dráhy:
Jsou super, ale například Congo Rapids se třeba nedá vůbec srovnávat s Congo Rapids v Europaparku, protože amíci to mají krátké a udělané vyloženě, aby vás to zmáchalo. Je super vidět černošky jak při vystupování šáhnou mezi kozy a vytáhnou obrovskou peněženku :-) .


V parku a na nástupištích je mnoho větráků nebo reklamních panelů, které rozprašují v parném létu vodu a hezky to osvěžuje.



Mile rád zodpovím dotazy.

jiri.hovorka zavináč pancake.cz


Jendas , 12.07.2010, 11:46: Reagovat:

Ahoj, jedu 18. července do Europa parku a chtěl bych se zeptat, jak je to s placením, jestli jde platit vstupenky kartou a kde je dobrá restaurace.


Adéla , 22 let, student , 11.07.2010, 13:42: Reagovat:

Ahoj,

Ráda by jsem letos jela na Floridu navštívit zábavné parky. Jsem zatím sama, kdyby měl někdo zájem se připoji, tak mě kontaktujte na adelka.mrazova@seznam.cz


Jindrous

Jindrous , 03.07.2010, 11:15: Reagovat: (Obrázek)

Tak Europa Park už má i svojí navigaci do mobilu s GPS , aby jste se v parku neztratili . co to ještě nevymyslí :-))

Jetzt kostenlos runterladen - noch bis 18.07.2010 ! (Danach € 0,79)

Do 18.7.2010 je možnozdarma stáhnout zde

http://www.europapark.de/lang-de/m242/Startseite.c51/d766.html

http://itunes.apple.com/de/app/europa-park-guide/id378319816

ENJOY :-))


sliuka , 01.07.2010, 20:57: Reagovat:

ahojte, chystame sa do Eftelingu v Holandsku, nevie mi niekto poradit nejake vychytavky? :) ako to je s listkom? ked si pri vstupe kupime, horske drahy su uz v cene? alebo ich treba osobitne dokupit? dakujeeem


Loupik1

Loupik1 , 01.07.2010, 20:32: Reagovat:

Budu to muset zvládnout..:-) Škoda, že tam nebudete s námi, abyste mě tam zase dotáhli.:-D Prostě to musim dát, jinak bych toho šíleně litoval.. Od teď chodím na VŠECHNO.!! ;-) Hlavně chci poprvé sedět a né stát.....


MartulaHD

MartulaHD , 01.07.2010, 20:30: Reagovat:

Re:Loupik:
doufám, že půjdeš na Huracana.. :)) Jinak bych tam musela jet znovu s Tebou a donutit tě na něj si sednout :)) Ale ty to zvládneš tentokrát i beze mě.. :)


Radek , 01.07.2010, 17:28: Reagovat:

Re: Poprve
Tak já ti zkusím poradit. Vstupné do aquaparku se platí až na kase před aquaparkem. Stojí myslím 9 Euro. Vstupenka ale platí jen na jeden den. Oproti tomu vstupenka do parku je dvoudenní, za předpokladu, že si první den v odpoledních a večerních hodinách necháš ve stánku hned u vchodu před vstupem na náměstíčko s obchůdky nasadit na ruku náramek, současně ti ustřihnou rožek vstupenky. Další den jdeš do parku speciálním vchodem. Je to ten nejvíc vlevo označen 2 giorno gratis nebo tak nějak. To zda jde odejít z aquaparku a pak se do něj zase vrátit nevím jistě, ale řekl bych, že to jde. Z parku takto odejít a zase se vrátit jde. Avšak zaměstnanec u východu ti musí dát razítko na ruku. Tak snad ti to trochu pomohlo a užij si výlet do Mirabelky.


Loupik1

Loupik1 , 01.07.2010, 16:29: Reagovat:

Re:Luca:
Já ti můžu poradit..:-) Byl jsem v pěti parcích, kde skoro v každém byl volný pád.. Až na jeden..EP :-) No a pořád jsem na to chtěl ,ale hrozně jsem se bál a strach mi nedovolil na to jít.. Nedávno jsem jel s Týmem HD do Walibi Worldu a tam mě Marťula s Radkem přesvědčili, abych to konečně zkusil..:-)Bylo to úžasný a já teď lituju, že jsem na ně nechodil.. Za pár dní vyrážíme na dovču do Salou, kde navštívíme Port Aventuru, ve které je 86m vysoký volný pád a já jsem odhodlán na něj jít.. Určitě to vyzkoušej. Stojí to opravdu za to.;-) Je to sice silný kafe, ale zážitek obrovskej..:-)


poprve , 01.07.2010, 11:04: Reagovat:

vsem krasny den,
jedu za par dni MIRABILANDII a prosim o info

Vstup do prilehleho aquaparku musim koupit hned se vstupem do mir.,nebo kdykoli potom?

Ten vstup do aquap. plati taky na dva dny?

Nebo si vstup do aquaparku muzu prikoupit az treba
druhy den,co uz ale nejdu dovnitr na vstupenku,ale na nejaky naramek???

A jeste posledni-muzu se vracet z aquap. na horskace,nebo pak uz zpet nemuzu a musim jenom ven-pryc ?

diky,diky,diky


Jindrous

Jindrous , 30.06.2010, 10:47: Reagovat:

Screamu se neboj, když naněj nepůjdeš to je jako kdyby jsi tam nebyla:-) My ho dali několikrát po sobě a super :-)))A v Mirabilandii jsi na těch dvou pádech nebyla - to jsi o hodně přišla obojí bylo perfektní :-)Tak pak napiš dojmy, těšíme se


wladim11

wladim11 , 24.06.2010, 21:09: Reagovat:

Tak to bych jel už raději do Alton Towers (1 500 km) nebo do Thorpe parku (1 300 km) :):)


VasekHD

VasekHD , 24.06.2010, 18:14: Reagovat:

Re: Rainbow MagicLand
Praha - Valmontone: 1350 km a hrubým odhadem s přestávkama takřka 20 hodin cesty už je docela daleko :-)


Jindrous

Jindrous , 24.06.2010, 16:13: Reagovat:

a to je co za park?


Radek , 24.06.2010, 14:48: Reagovat: (Obrázek)

Jak je na obrázku vidět, tak společnost Maurer Söhne již začala s instalací drah v Raindbow MagicLandu. Podle prvotních informací by v tomto parku měly být tyto atrakce: launch coaster, spinning coaster, dark ride, mine train, disco coaster, klády, rafty, volný pád, 4D kino a další. Je vidět, že se máme vážně na co těšit. Tak jen doufám, že tým HD s tímto parkem pro příští rok počítá a že nám vypraví autobus.


DavidHD

DavidHD , 15.06.2010, 22:24: Reagovat:

Re:semrad8:
Ahoj, bohužel info není žádné a navíc i stránky nejsou vůbec aktualizované a bylo odstraněno vše, co se tam dřív mohl člověk dočíst. Takže mi připadá odpověď jednoduchá. Jak to vypadá s Evergreen Parkem? Blbě, bohužel zatím blbě.


semrad8 , 15.06.2010, 21:18: Reagovat:

nevíte jak to vypadá s Evergreenparkem ?


Radek , 14.06.2010, 13:44: Reagovat:

Aby náhodou někoho nelákal v Dungeonu ten volný pád, tak jen upřesním, že je jen z výšky jednoho patra. Takže není o co stát. A v některých dungeonech (myslím, že v Amsterdamu)jsou místo té vodní plavby myšky nebo něco na způsob malého vláčku. Jinak tam vážně nic jiného není.


PavelHD

PavelHD , 06.06.2010, 23:27: Reagovat:

Re:semrad8:
Po pravdě řečeno, moc toho o Dungeonech nevíme, je jich celkem pět a ten hamburgský je jeden z nich, další tři jsou v Anglii a jeden v Amsterdamu. Nejedná se přímo o zábavní park, ale spíše o něco na způsob domu hrůzy. "Jízdní" atrakce tam jsou dvě, zřejmě volný pád a tématická hrůzostrašná vodní plavba, ani jejich webové stránky nejsou příliš podrobné. Hlavní nabídku tvoří 10 různých show. Na druhou stranu je možná dobře, že nezveřejňují podrobnosti o atrakcích, protože pak nechybí moment překvapení...


semrad8 , 06.06.2010, 13:57: Reagovat:

Nevíte neco o Hamburg Dungeon ? ... dik


VasekHD

VasekHD , 05.06.2010, 17:21: Reagovat:

Re Lůca:
Ahoj, děkujeme za pochvalu :-)
Pokud jde o delfinárium v Heide parku tak bylo bohužel zrušené a to tak že bylo doslova zbourané a pravděpodobně přenechá místo nějaké jiné atrakci.
jen bych rád připomněl, aby jste pro návštěvu obou parků (především tedy Europa Parku) zvolili nějaký vhodný den, aby nebylo moc lidí. Určitě né víkend a svátky jak německé, francouzské, tak třeba i další relativně vzdálené státy. Nejlépe aby to nebylo ani v prázdninové měsíce, ale to už jde kolikrát naplánovat těžko. Vašek


Lůca , 05.06.2010, 16:51: Reagovat:

Ahoj :) Letos jedu na výlet do Europaparku a Heidepakru .. Moc se těším, zatím jsem byla jenom v Geiselwindu, freizeitlandu-plohn a Mirabilandii .. Do Disneylandu jela škola před týdnem ale nechtěli mě vzít :( kvůli tomu, že jsem z jiné třídy ..(mimochodem chci pochválit tyto stránky - Jsou skvělé)
Jen jsem se chtěla zeptat, jak je to v Heide parku s tím delfináriem, protože na jejich hlavních stránkách o něm není ani zmíňka. Předem děkuji


Jindrous

Jindrous , 04.06.2010, 07:25: Reagovat:

Re:Karel:

Ahoj, batoh si můžeš odložit, ale je tam i uschovný box :-)


Karel , 04.06.2010, 01:28: Reagovat:

Ahoj, mam dotaz. Za par dnu se chystame do heide parku, jak to tam funguje na velkych atrakcich s batohem - da se tam vzdy nekam odlozit, nebo je v parku nekde uschovna? Diky za odpoved a omluva za spam.


wladim11

wladim11 , 31.05.2010, 11:12: Reagovat: (Obrázek)

Fotky z Walibi :) a naskenovaná brožura :)
http://uloz.to/4969702/walibi-world-2010-naskenovana-brozura-mapa.zip
http://uloz.to/4969703/walibi-world-2010.zip


taylor

taylor , 26.05.2010, 19:08: Reagovat:

Moje fotky z Walibi ke stazeni:
http://taylor.mcc.cz/horskedrahy/walibi.zip


Radek , 22.05.2010, 21:04: Reagovat: (Obrázek)

Re:VasekHD
Díky za info. Je hezký se podívat co nás čeká. Díval jsem se na parky v googlu poměrně nedávno a ani jeden z evropských parků tento 3D fotopodklad neměl. Bylo to jen u pár parků na Floridě a v Californii. Tak snad Walibi inspiruje i další parky. Jinak tato funkce se jmenuje StreetView.


DavidHD

DavidHD , 22.05.2010, 17:08: Reagovat:

Re:mujsonic:
Ahoj, tak přejeme,ať to vše výjde tak, jak má a určitě se budeme těšit na recenze...:-)


VasekHD

VasekHD , 22.05.2010, 16:12: Reagovat: (Obrázek)

Koukal jsem na Walibi World v Google maps a zatím první park u kterého jsem si všiml, že je z velké části pokryt 3D fotopodkladem, nebo jak bych tomu řek.. No prostě že se tam můžete procházet :-)

http://maps.google.com/maps?ll=52.440316,5.762501&spn=0.021778,0.023687&t=m&q=Walibi+World@52.440316,5.762501


mujsonic , 22.05.2010, 15:05: Reagovat:

taky bych tam vydržel déle,i měsíc ale po finanční stránce to není nejlěvnější.Jedu s přítelkyní a vyplázl jsem 130 táců jako nic,pak budu puĺ roku o hladu:)


Radek , 22.05.2010, 11:30: Reagovat:

Platí to 14 dnů po sobě jdoucích od první návštěvy. Cena je vážně v librách. Ale dá se koupit například i Orlando Flex Tickets, platí jako Freedom Ticket všude kromě Disneyho a stojí cca jen 290 teď už dolarů. (14 dnů v Universal Studios, Islands of Adventure, SeaWorld, Wet'n Wild, Aquatica, Discovery Cove a Busch Gardens). Ale jinak těch kombinací je celá řada. Určitě jde koupit jakákoliv kombinace parků.


Jindrous

Jindrous , 22.05.2010, 10:42: Reagovat:

Re:Radek:

a myslíš že se musí chodit do těch parků 14 najednou nebo je možný si dát mezi tím i pár dní pauzu?


Tecko , 22.05.2010, 09:54: Reagovat:

Re:Radek:udaje jsou uvedeny v librach..:( nebo se pletu...


Radek , 22.05.2010, 09:20: Reagovat:

Re mujsonic:
Nezbývá než závidět. Orlando je takovým naším snem. Pro nás by 10 dní bylo asi málo. Spočítali jsme, že jen v parcích by jsme byli přinejmenším 21 dní:-) Co jsou to třeba dva dny v Magic Kingdomu. Doporučuji si koupit Orlando Freedom Ticket za 389 dolarů. Platí do všech parků po dobu 14 dnů. Tak ať se vám výlet vydaří a těšíme se na recenze ze všech parků.

http://www.attraction-tickets-direct.co.uk/attraction-ticket-prices/orlando-freedom-ticket.htm


mujsonic , 21.05.2010, 22:19: Reagovat:

Díky všem za odezvu a rady,moc mi pomohli a díky nim už 26.5.na 10 dní vyrážíme do Orlanda za zábavou.Mohl bych sem pak vložit recenzi ze vším všudy,dost dni abychom zvladli co nejvíc.Ještě jednou díky


DavidHD

DavidHD , 21.05.2010, 14:35: Reagovat:

Re:Semrad8:
Dobrý den, o prázdninových výletech zatím neuvažujeme.


Semrad8 , 21.05.2010, 01:46: Reagovat:

Dobrý den nechystáte ještě nějaké výleto o prázdninách ?


Radek , 20.05.2010, 16:04: Reagovat: (Obrázek)

Četl jsem v nějakém průvodci, že od hotelových komplexů jezdí v Orlandu autobusy do všech parků zdarma. Jak do Universalu, tak i do SeaWorldu, Disneyho i dokonce do Tampy do Busch Gardensu. Takže se stačí ubytovat v nějakém větším hotelu a cestování do parků není třeba dále řešit.


Tecko , 20.05.2010, 12:24: Reagovat:

tak zpatky na stromy.bral jsem to podle toho jak jsme jeli z miami do orlanda.to nam cesta zabrala autem 3,5hodiny. Ted koukam na mapu a do tampy je to nejakych 140km takze za 2 hodinky tam musite byt. A i ten autobus si myslim ze tam musi jezdit. Zkuste mrknout na to aol.com tam amici vsechno hledaji.


Tecko , 20.05.2010, 12:20: Reagovat:

To nevim po tom jsme nepatrali.Ale urcite dalkove spoje jezdi. Kazdopadne pujcovne auta v USA vyjde na malou castku. A benzin v prepoctu 18Kc litr je taky v pohode.


Jindrous

Jindrous , 20.05.2010, 12:02: Reagovat:

a nejezdí z Orlanda do Bush Gardensnějaký přímý spoj?díky


Tecko , 20.05.2010, 11:25: Reagovat:

Ono je to dost slozite, ale pokud mate dost penez a odvahy tak bych doporucoval web AOL.com kde si najdete ubytovani v orlandu
Napr. tohle
http://aolsvc.res.travelocity.aol.com/hotel/HotelDetailfeatures.do?propertyId=4945&tab=features&fromPage=&SEQ=12743472254724202010&hotelQKey=-3699697351254868884

v americe se nechodi pesky takze vsude bud autem nebo taxikem. Tak si zajistit pristaveni auta na letiste. Takze jediny co je tak si z CR objednat ubytovani v orlandu domluvit si pujceni auta a pristaveni na letiste a nasledne na konci pobytu opet rict ze ho na letisti vratite. Chce to ale anglicitinu. My bydleli v residenci s vicero barakama rano jsme se sbalili a jeli do parku. Bylo to asi 10km od Universal Studios. Tech ubytovani tam je obrovske mnozstvi. Vyse uvedeny odkaz ale primo sousedi se Sea World a kousek od tam je Universal Studios. A jak rikate je to vsechno na hromade. Budch Garden je tak 5 hodin jizdy autem po dalnici.


Jindrous

Jindrous , 19.05.2010, 22:59: Reagovat:

Re:mujsonic:

koukni sem to je přesně odpověd na tvůj dotaz

http://zajezd.invia.cz/usa/florida/marriott-orlando-world-center/tour-293170/?id=9782230

taky o tom uvažujeme do budoucna :-)


DavidHD

DavidHD , 19.05.2010, 21:08: Reagovat: (Obrázek)

Re:mujsonic:
Ahoj, jsme rádi, že se výlet líbil. :-)
Každopádně upřímně moc zmáklý cestovky nemáme a zatím jsem ještě nenarazil na cestovku, která by takový výlet pořádala, bohužel. Asi je uplně nejlepší si to zařídit sám a vypravit se tam sám, což není jednoduchý, ale dá se. Možná zkusit nějaký pobyt na Floridě a pak tam jezdit autem, parků je tam hodně a jsou dost blízko sebe, takže pokud se vydáte jen do Universalu Orlanda, pak budete litovat, že jste rovnou nešli do Disneylandu a jeho x částích, Sea Worldu nebo Bush Gardens. Florida je poloostrov zábavy.


mujsonic , 19.05.2010, 20:23: Reagovat:

Zdravím tým HD a na začátku chci poděkovat za pěkný výlet do Europa parku ktereho jsme se s přítelkyní zůčastnili...Měl bych jeden dotaz.Rádi bychom se rádi podívali do zábavneho parku Universal v Orlandu,nevite nahodou jestli nejaka cestovka neporada tenhle typ zajezdu nebo popripade na koho nebo na jake stranky bych se mohl obratit?diky Martin


Radek , 16.05.2010, 17:55: Reagovat: (Obrázek)

Pro všechny účastníky výletu do Walibi Worldu. Můžeme se těšit na malé vylepšení. Na atrakci Xpress byly instalovány nové "darkride" efekty. Viz video na YouTube. http://www.youtube.com/watch?v=iCJAH-9tT5k


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26