duben 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<   >




Diskuze o zábavních parcích

Tato diskuze je věnovaná zábavním parkům. Zajímá Vás, kde leží parky? Kudy se tam dostat? Jaký park je nejlepší nebo který park nebyl nic moc? Který park doporučujeme nebo jen chcete nám sdělit, jak se Vám v nějakém parku líbilo? Zde máte možnost...

Aktuální hodnocení: 4,5 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

728 , 09.10.2011, 11:10: Reagovat:

moc hezký článek o plohnu:-)sdílím s vámi že je El toro opravdu skvělá drevěnka :)


VasekHD

VasekHD , 26.09.2011, 23:02: Reagovat:

Pro Lucu:

Děkujeme... Určitě zase uděláme report z výletu :-)


Luca , 26.09.2011, 21:42: Reagovat:

Užijte si Heide-park :) !


VasekHD

VasekHD , 25.09.2011, 18:53: Reagovat: (Obrázek)

Re: Dannyx
Ahoj, pokud jde o poměr vzdálenost/adrenalinový zážitek, tak je na výběr z Europa parku a Heide Parku.. Heide park je ještě o necelých 100 km blíže, ale Europa park je v obecném povědomí o něco více oblíbenější. Oba parky jsou výborné a zároveň tak rozdílné, že snad ani nelze říci, který je v tento okamžik lepší :-) Za návštěvu stojí rozhodně oba dva... stačí si jen vybrat, nebo si hodit korunou :-)
Blíže čr je ještě několik dalších menších zábavních parků, ale ani jeden by v poměru vzdálenost/zážitek Heide park a Europa Park ani zdaleka nedovedl překonat :-)


Dannyx , 25.09.2011, 16:41: Reagovat:

zdravim, dnes ci zitra mam v planu jet nekam do nemecka do zabavniho parku... Pravdepodobne asi do Evropa parku. Jen me ale zajima váš názor atd. Jde mi hlavne o adrelin a pořádné jízdy! myslíte že Evropa park je nejlepší volba? Trošku mě odrazuje ta vzdálenost totiz :( dekuji za odpoved
Daniel


VasekHD

VasekHD , 25.09.2011, 11:24: Reagovat: (Obrázek)

Re Gudlak:
I když ctím cizí názory, tak by bylo možná vhodné si před odesláním takového příspěvku uvědomit, že se naše stránky a energie do nich vložená se zaměřuje z větší části na Evropské parky. Nevěřím tomu, že člověk s objektivním názorem (pokud nechce vyloženě provokovat, nebo machrovat) zlomí nad Evropskými parky hůl s tím, že je to póvl. Nevím jak moc jsi uvědoměn, ale v USA jsou skupiny lidí (samozřejmě i jednotlivci), kteří pravidelně do těhle špatných vtipů pro děti pořádají hromadné výlety a jejich hodnocení není nijak špatné.. spíše naopak. Mimo některých drah které leckdy řadí na pomyslném žebříčku velmi vysoko oceňují často velmi pěkné tématické zpracování ať už je to například WB Madrid, Port Aventura, Phantasialand atd.. Mohl bych psát velmi dlouho důvody, proč nejsou parky v EU tak marné jak se domníváš, ale kdo chce si to dobré stejně najde a kdo nechce si to špatné najde stejnětak :-)


Jindrous

Jindrous , 24.09.2011, 19:47: Reagovat:

Re:gudlak:

A nechceš nám sem napsat recenzi? :-)


Jindrous

Jindrous , 24.09.2011, 19:44: Reagovat:

Re:gudlak:

Však my ten six flags magic mountain příští rok zkontrolujeme :-)


VasekHD

VasekHD , 24.09.2011, 18:35: Reagovat:

Re Gudlak:
Kde přesně pobýváš? Rádi by jsme se ti každý den tím směrem klaněli a obdivně hlavou pokyvovali :-)


gudlak , 24.09.2011, 17:19: Reagovat:

pred trema mesicema jsem se konecne odstehoval do l.a.... a muzu rict, ze po navsteve magic mountain a par dalsich se evropsky parky jevy jako spatnej vtip pro deti


728 , 14.09.2011, 19:11: Reagovat:

mi sme ždímali na riu bravu...měli jsme mokrý úplně všechno


Jindrous

Jindrous , 14.09.2011, 13:10: Reagovat: (Obrázek)

Re:728:

Rio Bravo v pohodě, vyšel jsem ven polosuchej, tak jsem druhou rundu jel pak už sám skoro po tmě /v přítmí a se světýlkama to má zvláštní příjemnou atmosféru, ale 100% jsem mokrej nebyl - nejmokřejší rafty jsou RIP a SAW v UNIVERSAL STUDIOS v ORLANDU, tam jsme všechno ždímali :-)


Eifos , 14.09.2011, 12:36: Reagovat:

V létě jsem byla v Heideparku a v Mirabilandii a musim jen chválit hlavně Heidepark mě strašně překvapil. Skvělé atrakce nadchlo mě Krake...krátký ale skvělý, na Scream jsem moc nepospíchala po zážitku z volnýho pádu v Gardalandu :D, ale překvapilo mě to :)) celý park byl na atrakce super, jen mi tam chyběl nějaký strašidelný dům :) a Mirabilandia mě spíše zklamala čekala jsem něco víc, ale hodně výborný Ispeed a lehounký let na Katun to spravily :)


728 , 13.09.2011, 19:22: Reagovat:

zapoměl jsem se zeptat jindrous jak dopadlo to rio bravo??


Luca , 12.09.2011, 14:57: Reagovat:

Naprostá peckááá :D Silver Star..jak jinak blue fire mě až zaskočilo :D Myslela jsem jaká to bude pohodička a byl to hukot :) ! Co mě ale hodně mile překvapilo byl Euro sat :)...to bylo něco úplně jiného. Jeden nevěděl do čeho jde. A u Euro mir jsem se praštěla do hlavy tak, že už nikdy víc foťák v ruce za jízdy držet nebudu :D


Jindrous

Jindrous , 07.09.2011, 09:47: Reagovat:

Re:Luca:

Hlavně aby to ted konečně vyšlo :-)


VasekHD

VasekHD , 07.09.2011, 08:28: Reagovat: (Obrázek)

Re Luca: Tak ať se v EuropaParku líbí.. Až přijedeš, tak můžeš tady do diskuze napsat, jak se Silverstar, Blue Fire a ostatní zalíbili... :-)


Luca , 06.09.2011, 18:32: Reagovat:

Tak v sobotu brzičko ráno jedeme s rodiči do Europaparku :) Táta to slibuje asi tři roky a vždycky to nevyjde :D... Už se moc těším na Silver Star po úžasném Colossosu


VasekHD

VasekHD , 19.08.2011, 22:42: Reagovat: (Obrázek)

také bych měl asi tak 5 favoritů, ale nejvíce bych se stejně jako Pavel přikláněl k Cedar Pointu..

Z parků které jsem navštívil je to ještě těžší. Port Aventura sice vede, ale třeba takový Phantasialand má pro mě pořád takové zvláštní kouzlo.


PavelHD

PavelHD , 19.08.2011, 22:26: Reagovat: (Obrázek)

Re:kkk:
Ahoj, na světě je hodně kvalitních parků a každému se může líbit nějaký jiný. Ale jestli bych měl označit jenom jeden z nich jako úplně nejlepší, tak u mě je to Cedar Point v americkém Ohiu. Není příliš vyšperkovaný ani tématický, ale zato nabitý kvalitními atrakcemi. Volím ho jako nejlepší, i když jsem v něm ještě nebyl. Z těch, které jsem navštívil, se pere o první místo Europa Park s Port Aventurou...


Jindrous

Jindrous , 19.08.2011, 21:54: Reagovat:

zapoměl jsem ještě zmínit Port Aventuru kde má být příští rok nějaká mega dráha tak se omlouvám tomuto skvělému parku :-)


Jindrous

Jindrous , 19.08.2011, 21:47: Reagovat:

Re:kkk:

z určitého pohledu každý ve kterém jsem ještě nebyl, protože pak člověk zažívá vše poprvý:-)
Ale je to dost těžký hodnotit, protože každý park je jiný a to je jen dobře,
mezi top kde jsem nebyl hodnotím SixFlags Magic Mountain, moc se tam příští léto těším :-)
Do ted jsou to tyto Buschgardens Tampa Bay, Universal Studios Resort a Alton Towers, za nimi Thorpe Park,Europa Park, Heide Park a Mirabilandia...


kkk , 19.08.2011, 20:06: Reagovat:

ahoj mohu se zeptat jaký je podle vás nejlepší park na světě?


Jindrous

Jindrous , 16.08.2011, 00:37: Reagovat:

Re:728:

Rio Bravo si už nepamatuju ale za týden tam jedeme tak si to připomenem:-)Co ale můžu říct tak 100% mokří jsme byli na raftech v parku Island of Adventrue - součást Universal Studios resortu,
tam nemá šanci unikount nikdo, leda-že by celou jízdu na raftu projel v boxu který je uprostžřed raftu určený pro batohy, tento boc je chráněn gumovým poklopem, aby se batohy nenamočily :-)))


728 , 15.08.2011, 13:10: Reagovat:

jacì ste vysli z raftu Rio Bravo v mirabilandii?Ptam se pro ze sme tam letos opet byli a byli sme mokri az na kost ale vsichni z teto atrakce vychazeli susi mozna to bylo tim ze nas bylo osm a jsme takovy vic pri tele teda az na me a sestru :D kde byla noznost namoceni tak sme byli mokri proste tak to ma byt ale proto ze sme tu byli pred peti lety tak sme byli susi jeto nake pomotane mozna tam neco pribylo :D ale byli sme uz z plavek venku predtim sme totiz byli na niagre a z predchozi zkusenosti jsme usoudili ze pujdeme obleceni ale nevyslo to tak jsme museli jit na katun se trochu vyfoukat... s pozdravem Jirka 728


VasekHD

VasekHD , 01.08.2011, 13:24: Reagovat: (Obrázek)

Re Vstupné do EP.
Ahoj, vstupné do Europa parku je 36 EUR pro dospělého a pro dítě od 4 do 11 let 32 EUR. Dítě do tří let má vstup zdarma.

Vstupné se platí v pokladnách před parkem a se vstupenkou se pak projde turniketem skrze hlavní bránu do parku. Poté už člověk nic neplatí. Občas se dá v zábavních parcích narazit na nějakou nadstandartní atrakci, kde se platí pár EUR navíc, ale to jde třeba o motokáry, kde člověk platí projetý benzín.
V EP jsem však na takovou atrakci během čtyř návštěv nenarazil :-)
Platí se samozřejmě jídlo, pití a různé výherní plyšákové hry typu házení kroužků na flašky a tak podobně. Stejně tak suvenýry a fotky z atrakcí. Ceny jsou nastavené na západní poměry, takže pro našince o něco dražší než je zvyklý, ale dá se to.


Kristýna , 31.07.2011, 12:07: Reagovat:

Zdravím, Chtěla bych se zeptat jak je to se vstupným do Europaparku v Německu? Kolik je vstup? Platí se ještě něco uvnitř parku, co se týče zábavy? Děkuju moc za odpověď :)


Jarda Ž. , 28.07.2011, 22:11: Reagovat:

Re:728: Zdravím, Phobia je nová "atrakce" v budově Ghostvillu, vstupné je 3 EUR a je od 12ti let. Oproti Ghostvillu se nejezdí ve vozíku, ale jde se ve skupince cca. 6 osob, které se drží za ramena, jako ve vláčku. Uvnitř je část vybavení Ghostvillu, doplněno to je "živými" lidmi uvnitř. Dle našeho byl Ghostvill jednoznačně lepší, Phobia nám připadala jako taková rychlá záplata za něj, Jarda.


DavidHD

DavidHD , 28.07.2011, 16:29: Reagovat:

Re:Tecko:
Ahoj, určitě nám pošli fotky, uděláme galerii a recenze určitě vítáme všema deseti :-))) Jak bylo?


Tecko , 28.07.2011, 11:09: Reagovat:

Tak jsem se v pulce cervence vratil z USA a navstivil nekolik zabavnich parku. Mam i nejake foto..myslel jsem na Vas :) tak to hodim na Picasa treba at mrknete nebo vam to muzu poslat sem a date to galerie.Ve chvilích volna zkusim i nějakou recenzi, ale bylo toho tolik, že už ani nevím která dráha je která :)
Byl jsem v Six Flags New Jersey (KIngDa Ka nejezdila :( ), Cedar Point, Universal Studios Orlando, Island Of Adventure a Busch Gardens.


PavelHD

PavelHD , 08.07.2011, 12:30: Reagovat:

Gardaland
Vstupné do Gardalandu pro letošní sezonu je 36 €, při rezervaci přes net 31,50 €. Kromě toho mají rozvětvený systém kombinovaných vstupenek. Byli jsme tam na dovolené předloni a ubytování jsme nakonec po delším hledání taky našli docela levné, ale museli jsme trochu dojíždět. Bylo to dáno i tím, že nás bylo šest.


ZUZI , 06.07.2011, 21:03: Reagovat:

Ubytování se najde ve městečku Perchiera de Garde. My jsme tam byli ubytování na dvě noci a cena senzační. Jeli jsme na vlastní pěst, nic nezařízeného. I tak se nám to krásně vydařilo. Přeji hodně zdaru s ubytováním.


Albi , 01.07.2011, 10:36: Reagovat:

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti jak to funguje v Heideparku se skupinovým vstupným? Kde se vyzvedává(za vstupem/před/samostatný vstup),jak je to časově náročné(fronty škol,apod) a co to obnáší...je nás celkem 21 a řeším zda pro pohodlí a úsporu času nezvolit místo skupinového ty funtickety,co jsou jen pár euro dražší ale jedu tam už s lístekm v ruce :) Dík, Albi


Marlo , 26.06.2011, 15:14: Reagovat:

to Karel: úplně bez problému , mají otevřeno mraky pokladen , pokud nehledáš slevy nemusíš vůbec kupovat přes internet fronta na lístek tak max 5min ani to ne.


Karel , 24.06.2011, 01:12: Reagovat:

Re:PavelHD:
Pavle, diky za odpoved. No my uz si loni kupovali pres net Merlin card do Heide parku, tak jsem myslel,ze do EP pujdou vstupenky pres net take koupit. Co se da delat, proste rano koupime pred parkem...


PavelHD

PavelHD , 18.06.2011, 16:43: Reagovat:

Re:Karel:
Já osobně si myslím, že EP neprodává vstupenky přes net, teď jsem se díval na jejich stránky a jenom jsem se v tom utvrdil. Německé parky si na on line prodej moc nepotrpěly, letos to změnil Heide Park, kde jsme si to před třemi týdny vyzkoušeli, sleva je tam 10%. Takže EP zatím jede postaru...


Karel , 18.06.2011, 11:14: Reagovat:

Ahoj vsem, chtel jsem se zeptat: za tyden jedeme do Europaparku, tak jsem se koukal na net, zda se nedaji koupit vstupenky pres i-net, abych nemusel stat frontu, prip. mel i nejakou slevu. Jedine co tam meli je snad poslani vstupenek na adresu (plati se plna cena a navic asi EUR 3,50 za to odeslani). Takze vstupenky na vytisteni doma tedy neprodavaji (tak jak je napr. bezne v Heide parku)? Nemate s tim nekdo nejake zkusenosti? Diky za odpoved.


728 , 11.06.2011, 18:28: Reagovat:

má te nějaké informace o fobia v mirabilandii???díky předem za odpověď


PavelHD

PavelHD , 04.06.2011, 17:51: Reagovat:

Re:schutze.san:
Poslední zkušenost mám týden starou, vstupenky do Heide Parku jsem platil kartou on line, nejdřív mi přišel email s oznámením a vzápětí email se vstupenkami k vytištění. Jediný problém jsem zažil před třemi lety v Thorpe Parku, kde mi naopak nepřišel potvrzovací email se vstupenkami, takže jsem kráčel ke kasám se smíšenými pocity, v ruce jsem vlastně neměl nic... byli ale v pohodě a bez problémů mi vydali náhradní vstupenky asi jen na základě jména.
Pokud ti přišel email se vstupenkami, tak máš vlastně to nejdůležitější, potom jenom zkontrolovat z výpisu, jestli byla transakce v pořádku...


Eifos , 04.06.2011, 13:21: Reagovat:

Chtěla bych se zeptat, dala by se nějak skloubit cesta do europaparku a heide parku? nebo klidně i phantasialand...
Má stím někdo zkušenosti..? nějaké ubytování nebo rady na cestu ?? :)) děkuju


Eifos , 04.06.2011, 13:14: Reagovat:

Můžu doporučit skvělé ubytování 5 minut od gardalandu:))
http://www.gasparinavillage.it/eng/list.asp
Jsou to vilky, odtamtud výhled na gardaland :) skvělej bazén a prostředí, 10 minut odtamtud také aquapark Aquastudios a Movieland studios :))


schutze.san , 31.05.2011, 13:42: Reagovat:

tak jsem kupoval listky na sixflags (magic mountain los angeles) a mam z toho divny pocit vyplnil sem udaje k placeni kartou a byla tam i email adresa pak sem to potvrdil a rovnou to preslo k nejake strance s vytistenim listku, ale vubec nevim jestli platba byla prijata na mejl mi nic neprislo.. mate nekdo podobnou zkusenost??


Filip , 17.05.2011, 20:42: Reagovat:

Re:VasekHD:
Ahoj, díky za super tip. Bohužel máme omezený čas, a plán takový že ve čtvrtek 16.6.příjezd okolo poledne. Zajít na hotel potom ty mořské akvária. V pátek celý den Gardaland. V sobotu ráno přejezd do Ravenny a celou sobotu v parku Mirabilandia. No a v neděli ráno snídaně možná vykoupat v moři a domů. A v pondělí zase do práce :(. Ale někdy během léta to asi zkusím nějak domluvit a ten Gardaland by jsme dali i s tím aquaparkem a filmovým parkem.


VasekHD

VasekHD , 14.05.2011, 10:55: Reagovat: (Obrázek)

Re Filip:
Díky, za odpověď pro Martina a až budete v Gardalandu a plán výletu či dovolené vám to dovolí, tak nezapoměňte navštívit pár kilometrů od Gardalandu aquapark Aquastudios, protože to je bezpochyby ten nejlepší aquapark, který jsme s týmem HD navštívili a pokud zbyde čas, tak dejte ještě vedlejší filmový park Movieland studios s jeho legendárním Horror housem :-)


VasekHD

VasekHD , 14.05.2011, 10:34: Reagovat: (Obrázek)

Re Patrik:
Ahoj, ideální je to stihnout co nejdříve, než se po německu rozjedou letní prázdniny, které narozdíl od ČR jsou rozdělené na 16 regionů, které se dobou navzájem překrývají.. Stejně je dobré dbát na to, aby ten den nebyl žádný svátek v Německu a úplně stejný problém může být také svátek ve Francii, která je pár kilometrů od EP a dále je lepšá si zkontrolovat i Švýcarsko :-)Návštěvnost dále rapidně snížíš, tím, že do parku nepůjdeš o víkendu, ale ve všední dny. Pokud už budeš muset vyrazit v době prázdnin, tak se pokus, aby měli prázdniny v nějakém vzdálenějším regionu (EP se nachází v regionu Bádensko-Württembersko) Vypadá to docela náročně, ale naplánovat se to dá a výsledkem pak může být park s minimálními frontami. Návštěvnost v zábavních parcích je často dost vrtkavá a nikdo neříká, že i o víkendu tam nemůže být poloprázdno, ale čím více "škodičům" (svátky, prázdniny, víkendy) se člověk vyhne, tím méně lidí tam bude :-)

O něco níže dávám pár odkazů na německé svátky a prázdiny a zbytek zemí si budeš muset vygooglit :-) Pokud budeš mít ještě nějaký dotaz tak sem s ním... :-)

Svátky Německo:
http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/St%C3%A1tn%C3%AD_sv%C3%A1tky_a_%C5%A1koln%C3%AD_pr%C3%A1zdniny_v_N%C4%9Bmecku

Prázdniny 2011 Německo:
http://www.feiertage-newsletter.de/ferien-kalender/schulferien-2011.html


Patrik , 13.05.2011, 13:48: Reagovat:

Ahoj, chystam se letos na prvni navstevu zabavniho parku (respektive nekdy pred rokem 2000 jsem byl v Port Aventura Spanelsko a Holiday Parku Nemecko, to jsem si ale moc jako maly decko neuzil).
Chtel bych se zeptat, jakej mesic byste doporucili pro navstevu Europa Parku. Mam nedaleko pribuzne a tak u nich prespim, pocitam tedy s navstevou od otviracky do zaviracky, nerad bych ale aby byly hodinovy fronty na atrakce.. Chtel bych vyjet nekdy behem tedkon trech mesicu, tzn. jeste kveten, cerven, nebo cervenec? Vim ze nemci maji prazdniny jinak nez my, a nerad bych se trefil zrovna do jejich prazdnin.
Predem dik za tip.


Filip , 11.05.2011, 21:04: Reagovat:

Re:Martin:

Zdravím v říjnu jsme tam byli a měli jsme ubytování zde http://www.rust.a-germany.com/cz/gastehaus-spoth
nevím jestli je nejlevnější, ale byla naprostá spokojenost. Parkování přímo u penzionu, skvělá snídaně a je to cca 5-10 min.chůze od vchodu do parku. Cena byla 200,-EUR na 2 noci pro 4 lidi. Na podzim se tam asi zase pojedeme podívat.
Jinak my teď v červnu vyrážíme do Gardalandu a Mirabilandie tak doufám, že se nám tam bude líbit tak jako v Europaparku.


Martin , 10.05.2011, 23:50: Reagovat:

ahoj prosím o tip o nejlevnější ubytování u eoroparku.nejlépe nějaké aprkoviště zadarmo:)


VasekHD

VasekHD , 04.05.2011, 21:11: Reagovat:

Re lucie:

Ahoj, souboj Heide park vs Europa Park je v poslední době hodně omílané téma a to nás velmi těší. Je to důkazem, že Heide Park se v posledních 4 - 5 letech velmi zvedl a z relativně přehlíženého parku s velmi slabou návštěvností se stává kralujícímu Europa parku vyrovnaným soupeřem. Ještě před pár lety bych bez nějakého zbytečného přemýšlení označil za jasného vítěze Europa Park. Dnes už tento souboj začíná být hodně o vkusu jednotlivého člověka.. Oba parky mají několik drah a atrakcí, které druhý park nemá.
Pro ukázku:

Heide Park: Volný pád Scream (jeden z nejvyšších na světě), Dřevěná horská dráha Colossos (Nejvyšší v Evropě a druhá nejvyšší na světě), Krake (jediný dive coaster ve variantě floorless v Evropě a jeden z pěti kusů na celém světě), Limit (zavěšená horská dráha s 5ti loopingy) a další...

Europa park: Kovový megacoaster Silver Star (nejvyšší v Evropě), Vystřelovací horská dráha Blue Fire (zrychlení 0-100 za 2,5 vteřiny a 4 loopingy, Dráha ve tmě EuroSat, Atlantica SuperSplash a Poseidon (kombinace vodní a horské dráhy) a další...

Oba parky mají hodně co nabídnout a nejlepší volbou by bylo je dát postupně oba :-)


lucie , 04.05.2011, 15:32: Reagovat:

Mohla by jsem se vas na neco zeptat je lepsi heide park a nebo europa park


Jindrous

Jindrous , 04.05.2011, 12:49: Reagovat:

Re:728:

ceny zde http://www.mirabilandia.it/#/tar_ind/


VasekHD

VasekHD , 01.05.2011, 20:57: Reagovat: (Obrázek)

Dle ceníku na stránkách Mira je snížené vstupné pro děti pod 140 cm a pod 10 let. Děti do 100 cm mají vstup zdarma :-)


728 , 01.05.2011, 18:24: Reagovat:

nemáte někdo zkušenosti do kolika let je snížené vztupné do Mirabilandie??? jestli ano předem díky :)


VasekHD

VasekHD , 25.04.2011, 10:43: Reagovat: (Obrázek)

Re: Europa park CF.
Dobrý nápad, jen asi než začneš plnit stránku informacemi tak bych zvážil nějaký poutavější a více říkající název skupiny. Většinu lidí kteří uvidí název "Europa Park CF", tak je to na první pohled nezaujme.. Já když to viděl, tak jsem si říkal, zda je to není reklama nějakou cestovku, nebo co to vlastně je :-) Sám vím, že lidi na fb musí stránka vyloženě cvrnknout do nosu a zároveň je dobré, když i pro ostatní česky nemluvící fandy EP je zřejmé o co jde.. Mně osobně by třeba zaujal mnohem více název "Europa Park Czech fans" nebo v tomhle smyslu.. Člověk zahlédne a okamžitě není pochyb o čem je řeč. :-) Avšak pokud tam nepozveš většinu přátel a oni nepozvou další přátele, tak raději nečekej žádnou moc velkou návštěvnost.. Ono to tak na fb prostě chodí :-)


Tomáš Beck , 22.04.2011, 23:00: Reagovat:

Europa Park CF - přidej se i ty na FB stránku o Europa Parku, která čeká právě na tebe, od začátku května se jede naplno :D, nové fotky komentáře dotazy i recenze


VasekHD

VasekHD , 22.04.2011, 12:12: Reagovat: (Obrázek)

Jestli jsem to dobře pochopil, tak se dá zapamatovat číslo a pak se dá koupit fotka třeba před zavíračkou parku? Jestli ano, tak je to docela bezva, protože tahat půl dne obal fotky, dosahujíc často takřka rozměrů A4 je věc která může plno lidí odradit. :-)
Já si občas vyfotím fotku na monitoru, ale obsluha fotostánku to občas nevidí ráda.. V Mirabilandii na i-speed jsem dostal vynadáno jak malej kluk a v Movielandu v Horror House to vyřešili šalamounsky.. tam lcd s mou fotkou prostě vypnuly :-D


VasekHD

VasekHD , 20.04.2011, 17:40: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj,
jídlo v zábavních parcích bývá na české poměry relativně drahé a Europa park není vyjímkou.. Jednak je cena nastavená s ohledem na západní mzdu a hlavně je cena vyšší vzhledem k exkluzivitě prostředí zábavního parku.

V EP je více možností jak se naobědvat..
Jednodušší možnost je navštívit jeden ze stánků rychlého občerstvení, kde se bežné menu pohybuje zhruba tak kolem 8 - 12 EUR. Bývá v něm hlavní jídlo (kus pizzy nebo hamburger nebo hot dog a různé podobné rychlovky) + hranolky + nápoj.

Dále se dá vše co je v menu zakoupit v různých stánkách zvlášť a u toho se ceny pohybují kolem 2 - 5 EUR za kus pizzy a cenově podobně bude i nějaký ten hamburger, nebo vafle. Od všeho je většinou více typů a podle toho stojí (pizza sýrová, pizza salámová, pizza žampionová hamburger dvojitý, hamburger s plátkem sýrem atd..) nějaký dvojítý burger se slaninou a sýrem může stát třeba i 10 EUR takže je vážně těžké obecně napsat kolik co stojí.

Ve složitější variantě si může zajít zajít do jedné z několika tématických jídelen, kde má člověk tác a na ten si dává vše co chce a vybírá si jídlo u pultíků kde mu jej obsluha naloží. Poté vše najednou zaplatí u pokladny jako třeba v jídelně v českém Globusu. Ceny hlavního jídla jsou různé a pokud mě paměť neklame, tak jsem si dal v jedné takové pizzu + nápoj (viz obrázek) za tuším 14 EUR. Ale bývají tam různé možnosti jídel a většinou podle části parku kde se restaurace nachází. Matně si vzpomínám, že třeba nudle s kuřecím masem na čínský způsob, nebo boloňské špagety byly za 9 EUR

Jinak točená zmrzka je v EP myslím za 2,5 nebo 3,5 EUR a zase je možné si připlatit různé posypky, polevy atd. Pití bývá cca 2 EURa za flašku 0,5l vody, cola je pak ve flašce takřka 3 EURa za 0,5l. Dá se koupit i v kelímkách, ale není oproti flašce tuším nijak výhodnější, nebo jen naprosto minimálně.

Nicméně do EP je možné si přinést své vlastní jídlo a pití, takže pokud se někomu nechce dávat takové peníze za jídlo, tak to může domácí řízek v batohu a flaška s pitím jistit :-)


tom , 19.04.2011, 18:34: Reagovat:

Pls poradte nekdo koil stojí jídlo cca v europaparku???
Hamburger,menu,palačinky,zmrzlina,pití apod


VasekHD

VasekHD , 18.04.2011, 17:28: Reagovat: (Obrázek)

milanas: Heide Park, Gardaland a Phantasialand jsou TOP evropské parky.. Heide Park už se pomalu ale jistě blíží na úroveň Europa Parku. Letošní novinka Krake přímo vybízí k jeho návštěvě. Gardaland je o něco málo horší než Mirabilandia, ale je tu jedno velké ALE.. pár kiláčků od Gardalandu je naprosto fantastický aquapark Aqua Studios, kde se dá užít adrenalinu až až.. Napříkald 32 metrů (cca 10ti patrový panelák) vysoká skluzavka Stukas je neuvěřitelná. A hnedle vedle Aqua Studios je filmový park Movieland Studios a jeho velmi zajímavý volný pád, Horror House, Magma a pár dalších dobrodružných atrakcí.
Takže se nabízí velmi zábavná kombinace Gardaland + Movieland Studios + Aqua Studios.
A pokud jde o Phantasialand.. Pro mě a mnoho dalších lidí je to taková srdeční záležitost.. Ten park má pro mnoho lidí něco zvláštního, něco co chytne a nepustí. Je menší útulný, tématicky dokonalý. Je to pocit jak když sedíte někde v horách u krbu a nemůžete se toho pocitu nabažit. Přesně takový je Phantasialand.. Black Mamba, Talocan, Mystery castle.. Už po léta zvolený německým parkem roku a Black Mamba posbírala mnoho ocenění a dá se považovat za jednu z nej horských drah na světě. Za návštěvu prostě stojí :-)


Martin , 18.04.2011, 14:53: Reagovat:

Re:Tecko: tyjo to zní suprově něco takového bych chtěl absolvovat někdy ale bohužel nemam ským :/ napiš mi na tebe mail huffy99@seznam.cz


milanas , 18.04.2011, 14:17: Reagovat:

Ahojte vsichni,
loni jsme zacali Europa parkem,pak jsme dali leto v IT-Mirabilandii.Oboji se nam moc,moc,moc libilo,ale ted nevim co letos. Asi jsme si loni vybrali ty nej,tak aby jsme nebyli zklamani.
Jestli Heide,Phantasii,Gardaland-jestli je taky dvouden.,nebo radeji znovu Evropa p.?
Chceme urcite neco blizko autem,!!!hodne adrenalinu-sme uz vetsi !!!,proste neco supr.

Poradte prosim.
Dikas


Tecko , 14.04.2011, 20:25: Reagovat:

Re:Jindrous: nemam FB :) takze jedine ICQ 332498894 Tak jste se nakonec odhodlali prozkoumat floridu?na jak dlouho valite a kde budete bevat? Az prijedes uvidis jak se ten svet najednou zmensil :)


Jindrous

Jindrous , 14.04.2011, 15:12: Reagovat:

Re:Tecko:

Ahoj my letos letíme taky na Floridu již brzy v červnu - jaký máš pls kontakt na facebooku, chtěli jsme pokecat díky :-)


Tecko , 14.04.2011, 14:07: Reagovat:

Re:Martin:Ahoj letime 12.6. a zpet 4.7..Listky budeme kupovat v NY pres internet. Cena za listky do parků (orlando 2x, Busch Garden, Cedar Point, Six Flags NJ) na nase je cca 6000Kc na osobu. Cely s ubytovanim autem letenkou kapesnym vstupnym jak do parku tak v NY a ve Washingtonu. tak 45 000 - 50 000Kc. Jso v tom i drobnosti pojisteni prespani v praze protoze letime rano atd. Letime s British beoingem 747 a letenka vysla vyborne za 13700kc Let Praha - NY a Miami - Praha. je to koupeny pres pelikana. Ted jsem platil i auto na 15dni 15700kc plus 250 dolaru jednosmerny poplatek a pak si zablokuji 400 dolaru na pripadne skody.


Martin , 14.04.2011, 13:42: Reagovat:

ahoj enchystáte se někdo eltos do port adventury?chtěli bychom tma vyrazit jsme sami dva


Martin , 14.04.2011, 13:41: Reagovat:

Re:Tecko:
Ahoj jak letíte na ten road trip do USA kolik počítate tak cenu ze vším všudy a na jak dlouho?


schutze.san , 09.04.2011, 18:09: Reagovat:

zapomnel jsem se podepsat a dokonce jsem prispevek omylem daval do jine sekce (ostatni) tak sorry za bordel :)


Adel , 09.04.2011, 11:47: Reagovat:

Ahoj, letos budu v srpnu v NY a ráda by jsem pak do Orlanda na zábavné parky. Měl by někdo zájem se připojit?

Adel


Jindrous

Jindrous , 24.03.2011, 00:15: Reagovat: (Obrázek)

Re:Doris:

Ahoj cesta je skoro pořád po dálnici, a kemp je tam super a hlavně snídaně, když se ubytuješ v kempu tak máš potom i slevu na vstupném do parku - kemp je ve stylu chatiček, je příjemný, nebylo na co si stěžovat.Platili jsme za 3 lidi - čtyřlůžkovou chatku 60 EU koncem dubna a snídaně byla kolem 5 eur ve formě švédského stolu - a byla to doslova žranice:-) Od kempu jedzí vláček do Heide parku - tento kemp rozhodně doporučuju a určitě tam zase přespíme :-)


VasekHD

VasekHD , 23.03.2011, 12:00: Reagovat: (Obrázek)

Re Doris:

Ahoj. Heide Park je výborný park, který se v posledních letech velmi zvedá jak výstavbou nových atrakcí, tak parkovou úpravou.. Já sám jsem byl jedním z těch které po první návštěvě v roce 2008 park nějak extra nenadchnul ale to rotzhodně ne díky nabídce atrakcí, ale díky neupravenosti a tak celkovou atmosférou. Nutno říct, že jsme tam byli mimo sezonu, kdy byl park prázdný, hodně prázdný.. vlastně úplně prázdný :-) Rok na to tedy v roce 2009 jsem si připadal jak kdybych ani nebyl v tom samém parku. V místě kde bylo loni křoví je letos nádherný záhon s květinami, park některé atrakce předělal do tématického kabátku a tak celkově bylo vidět, že chce HP nabrat druhý dech a velmi se mu to daří. Jen krátce výčet atrakcí, díky kterým snad ani nemůže být nudný: Colossos - nejvyšší dřevěná dráha v Evropě a druhá nejvyšší na světě, Scream - jeden z nejvyšších volných pádů na světě, Desert Race - vystřelovačka z 0 na 100 km/h za 2,4s, Krake - velká novinka a zároveň jeden z pěti Dive Floorless coasterů na světě, dále dvě loopingové horské dráhy rafty, dvoje klády a plno dalších atrakcí. U parků jako je Heide park je jeden problém - nejvíce ho haní a tvrdí že je nudný lidé, kteří v něm nikdy nebyli.
Byl jsme tam dvakrát v rámci HD výletu, takže s kempem máme pramálou zkušenost, vlastně žádnou. Doporučuji, projet ofiko stránky, případně nějaké fan stránky HP. O pár řádek níže je také dotaz na camp v HP, ale nikdo kdo tam byl se moc nemá k odpovědi.. Možná bych poradil stejně jako oné osobě, trochu projet historii diskuzí, protože tento camp už se tuším párkrát řešil :-)


Doris , 21.03.2011, 12:30: Reagovat:

Ahoj všem chci se vydat letos na nějáký ten výlet a nevím co si vybrat jestli znovu Europapark kde jsem byl loni ale vše nestihnul nebo Heide park o kterém tady plno lidí píše zě je celkm nudný co by jste doporučili. Jel bych vlastním autem tak se chci zeptat jaká je cesta a hlavně jak vypadá kemp v Heide parku v recenzích jsem tady toho moc nenašel tak bych ocenil něco více informací předem všem díky za info


PavelHD

PavelHD , 21.03.2011, 07:40: Reagovat: (Obrázek)

Myslím si, že se Gardaland dá stihnout za jeden den, i když je tam letos otevřena zbrusu nová dráha Raptor, která bude jasným tahákem. My jsme při předloňské dovolené Gardaland prošli za jeden den, viz:
http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/nase-recenze/tour-de-italy-2009/2-den-gardaland.html
Doporučuji na webových stránkách Gardalandu vyhledat pasáž o návštěvě parku, je tam uvedena vynikající věc, a to odhad předpokládané návštěvnosti v určitých dnech. Ale nikdy to nejde na 100% vychytat, viz vaše zkušenost s Heide Parkem, který je jinak po většinu sezony poloprázdný, ale v některých dnech taky umí být hodně zalidněný a frontový...
P.S. doporučujeme navštívit aquapark Aquaparadise, který leží blízko Gardalandu, stojí to za to


Luca , 20.03.2011, 23:16: Reagovat:

Zdravím všechny :) Letos plánujeme s rodiči dovolenou v Itálii a já bych se ráda stavila cestou zpět i v Gardalandu. Byli jsme v Mirabilandii a byli jsme velice spokojení, jenže Gardaland se mi zdá o něco větší, a tak se chci zeptat, zdali se dá (hlavně kvůli frontám) stihnout vše projít za jeden den.. Po zkušenosti z Heide-parkem si nejsem moc jistá. Děkuji :)


VasekHD

VasekHD , 19.03.2011, 17:15: Reagovat: (Obrázek)

Re: camp Heide park.
Pokud budeš mít čas a chuť tak zkus projet historii diskuzí, hlavně tedy tuto o zábavních parcích. Vím, že se kdysi už párkrát camp v Heide Parku řešil. :-) Případně věřím, že se tady snad někdo kdo by dokázal odpovědět objeví. My jeli HP vždy jen na otočku bez přespání a jednou v rámci tour, ale to jsme v campu nepřenocovali :-)


Jindrous

Jindrous , 10.03.2011, 23:10: Reagovat:

Re:Eliška:

Ahoj atrakce jsou v ceně vstupného do parku a vpřípadě výletu s HD je vstupenka v ceně :-))) takže si vem nějaký ečka třeba na zmrzku,pítí a třeba na něco k snědku a suvenýry :-)


Eliška , 10.03.2011, 21:46: Reagovat:

Ahoj! Chci se zeptat, jak je to s cenami atrakci v parcich Europa Park, Heide Park a Walibi World. Kolik prumerne stoji jedna atrakce? Kolik byste mi doporucili vzit si sebou penez?
Diky za reakce!
Eliska


Jindrous

Jindrous , 27.02.2011, 17:53: Reagovat: (Obrázek)

Ahojte, neví někdo prosím kde a pokud vůbec v nějakém parku v USA funguje služba jako je v anglickém Alton Towers v podobě možnosti mít DVD z jednotlivých atrakcí, které návštěvník během dne projde a pak je tam zachycen?

kdo neví co přesně myslím tak zde se může podívat
http://www.youtube.com/watch?v=EcTPNpakvKE

Díky :-)


pepek , 24.02.2011, 19:39: Reagovat:

Diky za info ja pojedu six Flags san antonio a Dallas


Tecko , 23.02.2011, 07:11: Reagovat:

Samozrejme vas budu informovat jak to v tech parkach chodi a treba bude i nejaka recenze.
Jinak z NY na Washington jedeme napred, protoze snama pojedou i ti znami z NY pak se oddelujeme a jedeme na Niagary. Prekvapive je to stejne vzdaleny jak z NY tak z Washingtonu.


Karel , 22.02.2011, 23:00: Reagovat:

Re:Radek:Re:VasekHD: - diky kluci za info a za vase nazory. U toho FP v Six Flags si myslim,ze rozpis mit dany asi clovek nebude, spis to opravdu za tebe bude stat vzdy jednu frontu,kterou si vyberes. Ale treba nam Tecko sdeli neco blizsiho, po sve navsteve Six Flags Great Adv. Diky a mejte se.


Karel , 22.02.2011, 22:56: Reagovat:

Re:Tecko: ja chtel napsat, proc jedete nejdriv na jih (DC) pak na sever k Niagara FAlls a pak zase na jih, ale koukam,ze Tebou naplanovane je to opravdu nejkratsi - to me docela prekvapilo :-)! Kazdopadne zavidim, uzijte si to a muzu se pak nekdy ozvat s nejakymi dotazy? Nas US bude snad cekat v pristim roce.


Jindrous

Jindrous , 22.02.2011, 00:07: Reagovat:

Re:Tecko:

ahoj kde tam budete spát a auto půjčíte z půjčovny?Máš nějaký tip?díky


Tecko , 21.02.2011, 09:27: Reagovat:

Letos letime na Road Trip do USA tak mame v planu taky Six Flags v New Jersey. Uz se tesim.
Mame v planu 5 parku. Chteli jsme navstivit i KIngs Dominion nad Richmondem ale jedeme i na Niagary takze se budeme stavovat v Cedar Pointu a tim musi ustoupit King Dominion. Myslim ze je to lepsi alternativa.Dale mame v planu klasiku, kterou jsem tu recenzoval pred 2ma lety. Univesral Studios Orlando a pak se stavime jeste v Busch Garden. Doufam ze nam to vse vyjde a budu vam moct prinest dalsi recenze vcetne fotek..:) odletame v cervnu
Jinak pepku myslim ze Kingda Ka to jisti. je to 150km pod NY takze je to za humnama. A letenky do NY taky sezenes za par Kc


Jindrous

Jindrous , 17.02.2011, 20:53: Reagovat:

Re:pepek:

já si osobně myslím že http://www.sixflags.com/magicmountain/index.aspx ale i http://www.sixflags.com/greatAdventure/index.aspx je super tam je zase KINGDA KA !!! oba osboně navštívím v budoucnu :-)


pepek , 17.02.2011, 20:02: Reagovat:

ahoj kde je v USA nejlepsi Six Flags dekuji


VasekHD

VasekHD , 14.02.2011, 18:47: Reagovat: (Obrázek)

Tamagoči v Mirabilandii: Moje taková doměnka (a to netvrdím, že je správná :-) byla, že při zakoupení Vpassu bez nějakého navolení prostě dostanete rozpis na celý den kam v jakou hodinu a minutu máte jít. Systém to vyhodnotí tak, že si hlídá aby byli všichni předbíhači rozdělení do celého dne.. Takže jeden člověk může dostat Katun na 10:35 a druhý třeba na 17:50 a systém se snaží zabránit tomu, aby nepovolal větší množství lidí na stejný čas. Pokud člověk čas prošvihne, tak si musí v automatu požádat o nový čas, pokud ho nedostane přidělený automaticky na nějaký nevytížený čas. Musíme brát taky v potaz že už při zakoupení tří Vpassů vyjde jeden na 13 EUR, což je cena za kterou bych moc nepředpokládal, že si může člověk navolil třeba 3x Katun a 3 i-speed.. :-)


Radek , 14.02.2011, 18:15: Reagovat: (Obrázek)

Re:KArel:
Myslím, že máš pravdu. Může stát vždy jen v jedné frontě. Já jsem sice FP taky ještě nikdy nevyužil. Ale co jsem viděl v Mirabilandii, tak na tom "tamagoči" jsou vypsány všechny atrakce a čas, kdy je daná atrakce volná. Takže člověk si volí atrakci i podle toho, za jak dlouho by pro něj byla přístupná. A co jsem tak viděl lidem přes rameno, když si s tím hráli, tak čekací čas nebyl delší než 8-12min, což je tak akorát na dojití k atrakci. Takže není třeba, aby FP stál jakoby ve více frontách, protože když z atrakce vylezeme, vybereme novou a máme akorát 10 minut na dojití. S tímto elektronickým FP se nečeká. Ale v Mirabilandii býval poměrně brzo vyprodán.


KArel , 13.02.2011, 20:16: Reagovat:

Re:DavidHD:
Diky moc za odpoved Davide. Tak system FP v Evrope (napr. v Heide Parku) mi je znam, slo mi o ten specialni system, ktery uplatnuji v Six Flags parcich v US. Jak pises,pokud se tam da navolit vice atrakci (drah), tak je to fajn,ale stejne se obavam,ze ten FP za tebe vzdy jakoby stoji frontu v jedne rade a az pak zase zacne stat frontu v rade dalsi - tzn. nestoji treba 3 fronty najednou, nemam pravdu? No nic, vylet do US by nas stejne cekal az nekdy na konci pristiho leta,ale uz ted se nemuzu dockat. Snad dame letos jako predkrm alespon Heide P. a Europa P. Mejte se, K.


DavidHD

DavidHD , 11.02.2011, 15:17: Reagovat:

Re:Karel:
Ahoj, my jako tym HD Flash Passy zatím nikdy nevyužili, ale ve své podstatě víme o dvou druzích. Jeden druh praktikuje převážně zatím Evropa a to je taková spíše pernamentka. K lístku se zakoupí tento FP a na něm je např: 3x Black Mamba, 3x Winjas atd. Jen určité množství drah či atrakcí a pouze několik svezení u kterých jdete téměř hned a většinou na nejlepší místa nebo podle výběru. Může se stát, že se v danou chvílku potká více takových a tak i přesto stojíte frontu i když o dost kratší. A druhá možnost, je již klasický FP, který pokud víme využívají hlavně v USA a již v některých parcích po Evropě (např: Mirabilandia). Tam se jedná o elektronický přístroj a vy za jeho pomoci si sami vyberete nějakou atrakci nebo horskou dráhu a on vám sám určí čas, v kolik tam máte přijít,aby jste nečekal frontu. Je to důmyslně vytvořené, takže si navolíte x drah a pak jen podle časů chodíte na dané atrakce. Nevím, jestli se to dá využít na všechny atrakce, ale neměl by jste být limitovám jen daným množstvím jízd na jedné dráze či atrakci. Pokud čas nestihnete, tak si dráhu zadáte znova a řídíte se novým časem. Určitě při FP můžete chodit i libovolně na atrakce, ale pokud nechcete stát fronty, řídíte se FP.


Karel , 11.02.2011, 01:20: Reagovat:

Ahoj, chci se zepat, zda nekdo z vas netusi, jak presne funguje Flash Pass v US zabavnych parcich Six Flags. Vim,ze je tam nekolik druhu - ten nejlevnejsi by mel fungovat tak, ze si za vas jakoby stoupne do nejake fronty na atrakci. Zajima me, jestli tedy mezitim, kdyz za vas bude stat ve fronte muzete na jine atrakce (predpokladam,ze asi jo). A zda vzdycky za vas Flash Pass muze stat jen v 1 fronte, nebo muze byt dokonce ve vice najednou? Z popisu na oficialnich strankach Six Flags parku to nebylo zrejme. Diky a parkum a horskym draham zdar! Karel


DavidHD

DavidHD , 07.02.2011, 14:04: Reagovat:

Re:Romans:
Dobrý den, jednak chci říct, že Europa Park nemá pouze dvě dráhy, ale 7 + 2, které jsou něco mezi horskou dráhou a vodní dráhou a bobovou dráhu, což je dohromady 10. Každopádně pokud Vám autobus přijede na Florenc ve 23:30, tak pravděpodobně nestihnete odjezd do žádného námi nabízeného parku. Pokud tedy budete chtít vyrazit s námi, tak to chce přijet o něco dříve. Pro bližší informace nás můžete kontaktovat na našem emailu: info@horskedrahy.cz
S pozdravem David HD


PavelHD

PavelHD , 02.02.2011, 18:21: Reagovat:

Re:eifos:
Ano, souhlasíme... :-) http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/nase-recenze/tour-de-italy-2009/3-den-aquaparadise.html


eifos , 30.01.2011, 12:40: Reagovat:

Re:ejzy: Aquaparadise u Gardalandu v Itálii je bomba !! :))
http://www.canevaworld.it/aquaparadise/ Doporučuji


DavidHD

DavidHD , 18.01.2011, 21:39: Reagovat: (Obrázek)

Re:ejzy:
Ahoj, no je to uplně jednoduchý, jasná volba je USA, ale pokud chcete Evropu, tak bych ještě doporučil PortAventuru, Parque Warner Madrid, Alton Towers, ale jsou srovnatelné, jako parky, co jste už navštívili. Určitě hodně kvalitní parky jsou Mirabilandia, Gardaland, Phantasialand. Aquaparky tolik neprojíždíme, ale o Therme Erding už jsme slyšeli a jen to dobré, oproti Tropical Islandu. Nejlepší aquapark, co jsem navštívil byl jednoznačně Aquaparadise, který patří pod resort s italským Movieland Studios. Park nic moc, ale aquapark supr!!!


ejzy , 18.01.2011, 17:02: Reagovat:

zdravim nadšence adrenalinu...
chtěl bych se zeptat nějakého odborníka, zřejmě tedy HD týmu na vyloženě adrenalinový park s maximem extrémních atrakcí...
Máme zasebou Heide park, Europapark (2x), Thorpe Park(GB), Vidám Park, Prater Park, pravý dánský legoland atd....
nevíte o nějakém parku který je v adrenalinovém srovnání lepší než Thorpe park? nebo třeba i Aquapark s extrémními tobogány?
Jinak ostatním doporučuji na místo zprofanovaného Tropic island, mnichovský THERME ERDING - tak 3x lepší a co se týče tobogánů nesrovnatelný;)


Romans , 16.01.2011, 13:14: Reagovat:

No tak ste ma presvedcila rezervnem si ten do HP:D..preds len má Limit,Krake,Big Loop,Colossos,Desert race...to je 5 ...a EP ich má 2..aké velmi kvalitné....mozno ajmattehorn blitz..je ok...ale stale je to mnej drah tak radej HP..dik


VasekHD

VasekHD , 16.01.2011, 11:29: Reagovat:

Pokud bych měl rozhodnout, tak bych doporučil Heide Park.. Krake je unikátní dráha, kterých je na světě jen několik málo kousků a ve velmi zajímavé variantě Floorless (vozík bez podlahy)jaká by měla být v HP jsou jen 4 na světě a jediná v Evropě. A pokud jde o pouťové atrakce a různé centryfugy, tak to je kapitola sama o sobě.. Pokud si já osobně budu chtít užít adrenalin, půjdu na pořádnou horskou dráhu a pouťové centryfugy nechám raději lidem kteří se sebou nechjí rádi házet ze strany na stranu a doufají, že se sami, nebo je někdo jiný po vydatné pouťové svačince nepozvrací :-)


Romans , 15.01.2011, 21:15: Reagovat:

ale korunou..povedzte radsej ze kam...je mi jasne ze oidva su velmi kvlitné ale ja sa neiem rozhodnut..este som v ziadnom zab.parku nebol.okrem prateru ale to nie je zabavny park..a chcem zazit nieco..take viac adrenalinove..a este ma jedna vec na pala ze v prateri je atrakcia extasy..co som pozeral na youtube hovoria ze je to nieco strasne ze im sla hlava vybuchnut..ze to ide 120km/hod...ale ked som bol na tom necitil som sa nejako...pretazeny...neviem asi na mna tie G moc nevplvaju moc volako necitim:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=LEfj2cz8dzo..ze vraj 3G...ak je to co som citil 3G tak myslim ze by som zvladol aj 6G:D


VasekHD

VasekHD , 15.01.2011, 20:49: Reagovat: (Obrázek)

No právě Krake v této sezóně hodně zamíchá kartami.. Díky němu Heide Park stoupne o stupínek výše. :-) V EP je ještě vystřelovací loopingový Blue Fire, kterého mnoho lidí řadí velmi vysoko. A pokud jde o návštěvnost, tak se určitě oproti loňské sezóně zvýší, ale pokud se člověk vyhne víkendům, svátkům atd, tak bych to neviděl nijak dramaticky. Na Krake se čekat bude, otázkou je zda to bude 10 minut, půl hodiny, nebo více. Pokud se rozhoduješ mezi EP a HP, tak ať zvolíš ten nebo ten, tak určitě nezvolíš špatně.. Klidně si můžeš hodit korunou :-)


Romans , 15.01.2011, 19:59: Reagovat:

ale toto nie uz som som si myslel ze jednoznacne heide park kvoli krake a teraz toto:D...do hei parku ma laka aj to ze je tam zavesená dráha limit..v EP nieje...ale zasa EP ma silvester obrovsky..ale HP ma colossos obrovský..ja fakt neviem.....tak co si mam vybrat HP ci EP?inac mylsim si ze kedze je v HP krake bude asi vacsia navstevnost.aj ked otvoria uz 16.4...


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26