duben 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
<   >




Diskuze o horských dráhách

Tato diskuze je věnována pokecu o horských dráhách. Pojďme si vyměňovat názory na dráhy, které Vás zajímají,  na kterých jste jeli nebo se chcete svézt. Jaký jste měli zážitek atd...

Aktuální hodnocení: 4,2 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.

wladim11

wladim11 , 09.06.2009, 19:25: Reagovat:

Dotaz:
V Heide parku se dá z horských drach zakoupit foto z jízdy
např: Colossos, Desert Race, Mountain-Rafting, Grottenblitz, Wildwasserbahn I/II, Schweizer Bobbahn, Big Loop, atd.
A tak by mě zajímalo kolik tato fotografie stojí, v AQUALANDU El Arenal na Mallorce jsem platil 18 €


728 , 07.06.2009, 14:32: Reagovat:

Re:wendis:mne to nevadi chci se jenom svistn EL TORU.jo jeto trochu pomali ale mne to fakt nevadi.je to sice dětcekej park ale mne to neva:D:D:D


wendis , 06.06.2009, 14:31: Reagovat:

Re:MarťulaHD:
Jasně uvidim jak to bude časově vycházet,v Phantasialandu jsem ještě nebyl :-)


MarťulaHD , 06.06.2009, 14:10: Reagovat:

Re:wendis:
myslím, že by měl být Ring Racer v provozu od 11.6. (alespoň to tak uvádí).. tak to můžeš spojit s parkem Phantasialand co?? Je to skoro po cestě.. :)


MarťulaHD , 06.06.2009, 14:07: Reagovat:

Re:nocarret:
já byla loni taky přímo v Lido Adriano a v Mirabilandii jsme byli dva dny (včetně Mirabilandia beach): Doufám, že ispeed už bude fungovat... :) určitě potom napiš, jaký to bylo.. my tam jedem v srpnu a už se taky moc těšíme.. i o Gardalandu klidně napiš, uvítáme každičký příspěvek od vás..


wendis , 06.06.2009, 09:06: Reagovat:

Re:DavidHD:
Tak mi dejte vědět,asi bych se připojil :-)


DavidHD

DavidHD , 06.06.2009, 06:53: Reagovat: (Obrázek)

Re:wendis:
Tam se chystáme taky, jen ještě nevíme kdy, ale Ring Racer letos musí padnout. :-)


DavidHD

DavidHD , 06.06.2009, 06:51: Reagovat: (Obrázek)

Re:nocarret:
Ahoj, určitě budeme rádi za každou recenzi, přejeme příjemnou zábavu v Mirabilandii.
S pozdravem DavidHD


wendis , 05.06.2009, 21:07: Reagovat:

No my letos chceme zajet na Nurburgring na tu rychlou dráhu tak jsem na ní zvědavej,vezmu i víkendový auto a svezu se na okruhu:-)Ale předevšim doufám že ta dráha funguje,ještě nevim kdy pojedem ale pak poreferuju :-)


nocarret , 05.06.2009, 20:28: Reagovat: (Obrázek)

Ahoj, lidi náhodou jsem objevil tenhle web a autorům za něj moc děkuji. Za 4 hodiny odjíždím do Lido Adriana a ve středu a ve čtvrtek budu po 3 letech zase v Mirabilandii, udělám report z ISpeedu jestli to už pofrčí a jestli mě lidi ve frontě neušlapou .-)Jinak můžu dodat článejk o tom jak vypadá Gardaland v září a za bouřky, vyhrabal bych i nějakou tu fotku.


wendis , 05.06.2009, 00:03: Reagovat: (Obrázek)

Re:wladim11:
Jak už bylo napsáno tak colossos je skvělá dráha ale s kovovou dráhou nemá nic apolečnýho,je to dobrá mlátička hlavně v tý vejvrtce před koncem.a mezi obloukama když jedeš tak tě to rve do sedačky a to mlácení jde rovnou do hlavy:-)


wendis , 04.06.2009, 23:52: Reagovat:

Lidi v Plohnu jsme letos už byli a dráha El Toro,je dobrá ale mám-li bejt upřímnej tak je to jediný na co se tam dá vlézt a konkrétně já jsem zhýčkanej dráhama typu colossos,silver star,nebo Epedition ge force,nebo nová Fluch von Novgorod,takže tahle dřevěnka nic moc......


728 , 04.06.2009, 15:35: Reagovat:

Re:VasekHD:diky moc mi tam v lete pojedem tak sem to chtel vedet:D:D:D


VasekHD

VasekHD , 02.06.2009, 22:27: Reagovat: (Obrázek)

Re 728 (El Toro)

Ahoj, dřevěnka El Toro byla uvedena do provozu začátkem letošní sezóny Freizeitpark-Plohnu, tedy 10.dubna.
Výška je 24,5 metru, rychlost je 73,4 km/h.


728 , 01.06.2009, 18:38: Reagovat:

od jakeho roku je ve freizeitpark-plohnu dřvěnka EL TORO??? a jak je vysoká????


Dan d:o) , 26.05.2009, 23:32: Reagovat:

Euro Mir - tu písničku mám ještě v paměti doposud!
http://www.youtube.com/watch?v=PpxgVVeWu4M&feature=channel_page
Euro Sat - jízda ve tmě (nebojte uvidíte právě to co jste neviděli!
http://www.youtube.com/watch?v=5p4htV2STHo&NR=1
Blue Fire - to byla jízda!
http://www.youtube.com/watch?v=mOXTupSag6M&feature=channel


wladim11

wladim11 , 13.05.2009, 16:19: Reagovat: (Obrázek)

Re:Pichin:
Já jsem se už taky ptal na ty videa. Musíš je dát na YouTube a pak dáš vědět HD týmu. Stránky mají totiž omezený počet MB a videa by je zbytečně vytěžovala nebo by se sem nevešla. HD tým je pak dá z YouTube na tyto stránky. Kdyby sis nevěděl rady jak je dát na YouTube, tak písni. Já mám docela pomalý internet, takže videa dávám na YouTube jen když jsem v Tescu, Globusu, Intersparu,... tam je totiž rychlý Wi-Fi internet pro notebook :)


MarťulaHD , 13.05.2009, 13:17: Reagovat:

Re:Pichin:
http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/nove-drahy/new-2009/hansa-park-fluch-von-novgorod.html


Pichin , 13.05.2009, 11:55: Reagovat:

Zdravím lidi z Týmu HD.Je dobře že Vám vyšlo počasí.My jsme byli v pátek v Heide-prku a bylo to super.Ale chtěl jsem se zeptat.Jen tak ze zvědavosti jsem koukal na nějaké stránky ostatních německých parků a vypadá to že v Hansa parku mají novou HD.Z 0 na 100 za 1,4!!!Sklon sjezdu 97°.
Ale bylo to německy a já nemohl najít kde se přepíná z NJ do AJ.Víte něco o této dráze?Jo a jak to bude s Vašimy videi?Mám natočená krásná videa z Heide parku.Včetně videa přímo z vozíku z Colossosu a Big loopu.Tak dejte vědět jestli budete vkládat videa pouze vy nebo by mohli i ostatní.Díky


MarťulaHD , 12.05.2009, 18:39: Reagovat:

a pokud někoho zajímá jízda na Blue fire, tak kamarád včera natočil a hodil odkaz na you tube. Tak se mrkněte:)http://www.youtube.com/watch?v=FdXdVsGIMmk


MarťulaHD , 12.05.2009, 18:04: Reagovat:

re Loupik:
jasně, dojmy určitě budou. Zrovna se na to chystám. Ano fronty byly vážně minimální. Dokonce, když jsem šla na nějakou vodní atrakci, bylo napsáno čekací doba O minut:) Ve 12h jsme měli zvládnuté všechny atrakce (a SilverStar 2x) a pak jsme chodili na vše dokola:). Nejdelší čekací doba byla právě na Blue fire.. a to asi 10minut. A jízda na něm? Skvělá. Prostě parádní pocit a zážitek.. celé tématické prostředí Island je moc pěkné.
Dokonce jsme na některých atrakcích nemuseli z vozíčku ani vystupovat a jeli jsme další jízdu.. byl to prostě skvěle vydařenej výlet! A určitě pojedu do EP přístí rok zase!!!


Loupik1 , 12.05.2009, 16:58: Reagovat:

Re:Topik:
To jsem rád. Já na vás celý den myslel..:-) 5 - 10 minut je podle mě hodně málo, to jste určitě stihli vše, co jste měli v plánu. A jaký byl Blue Fire..?? Jsem strašně zvědavý... Na píšete dojmy?


Topik

Topik , 12.05.2009, 13:04: Reagovat: (Obrázek)

Re:Loupik1:
Díky, právě jsme se vrátili z výletu, počasí nakonec vyšlo, i když to dlouho vypadalo, že bude celodenní slejvák... ráno v 8 přestalo pršet a odpoledne bylo krásně a teplo. Taky návštěvnost byla na poměry EP docela nízká, takže třeba fronta na Silver Star nebo Poseidon byla kolem 5-10 min. Takže se výlet vydařil a užili jsme si to.


Loupik1 , 10.05.2009, 20:01: Reagovat:

Všem, kteří jedou do Europa Parku přeju, aby se jim výlet vydařil a taky aby vyšlo počasí..:-) Snad pojedu příští rok s vámi.. Svezte se na co nejvíc dráhách a atrakcích a snad ani moc lidí nebude..:-)


Topik

Topik , 10.05.2009, 16:15: Reagovat:

Re:Marek:
Posílám ti odkaz z naší návštěvy Thorpe Parku, je to asi v půlce textu, ještě jedna zmínka o této dráze je v recenzi od TonyH (Recenze - Vaše recenze)
http://www.horskedrahy.eu/nase/recenze/nase-recenze/tour-de-england-2008/8-den-thorpe-park.html


Marek , 10.05.2009, 15:59: Reagovat:

chci se zeptat na dráhu x:\No Way Out z thorpe parku
o této dráze toho na internetu není moc a na onride videích toho není moc vidět :D
byl na ní někdo z vás? a jaká byla? má alespoň nějaké lopingy nebo tak něco ?


wladim11

wladim11 , 06.05.2009, 15:07: Reagovat:

Kingda Ka rollback: http://www.youtube.com/watch?v=9CHMCfOYFLk
A když už jsme u těch rollbacků, co když se to nepovede ani podruhý, vystřelí vás i potřetí????


MarťulaHD , 06.05.2009, 08:05: Reagovat:

na stránkách Mirabilandie píšou, že má být iSpeed otevřen v červnu...


DavidHD

DavidHD , 06.05.2009, 02:55: Reagovat:

Re:Loupik1:
Osobně si myslím, že rollback se na Blue Fire stát může a to jen díky tomu, že vozík musí překonat kopec a pokud ho nepřekoná, může nastat rollback. Každopádně bych to bral ,jako bonus a přeju si ho zažít.


wladim11

wladim11 , 05.05.2009, 21:32: Reagovat: (Obrázek)

Rollback je u drach typu Kingda Ka, Stealth, Top Thrill Dragster. Není u typu Desert Race, Furius Baco, Rita - Queen of Speed. Blue Fire je něco mezi, já si myslim, že může nastat rollback, ale nenašel jsem o tom nic.


Loupik1 , 05.05.2009, 18:26: Reagovat:

Chtěl bych se zeptat, jestli může v případě Blue Fire nastat Rollback...??


Loupik1 , 05.05.2009, 18:07: Reagovat:

To se máš...:-) Hned bych tam letěl taky. To ale vážně nepůjde. Jednou se tam ale určitě podívám. Myslím si že je to skvělý park..


wladim11

wladim11 , 05.05.2009, 16:25: Reagovat:

Doufam, že všechno stihnu i vodní dráhy. Minulý rok jsem byl v Blackpool Pleasure Beach. A do Alton Towers letím na dva dny, takže ho určitě stihnu.


Loupik1 , 05.05.2009, 09:31: Reagovat:

Jj.. Všechny dráhy určitě vyzkoušej a nezapomeň na vodní dráhy, které má Heide Park 3.. Taky zajdi do nového mayského sektoru, který je tam letos nově.. Sice se tam skoro žádné atrakce nezměnily, ale stejně to tam bude zajímavé..

Já zase pojedu do EP.. Určitě si nenechám ujít Silver Star, Blue Fire, Poseidon, Atlantica atd... Také ale hodlám navštívit atrakce jako třeba staršidelný hrad, Pitraten in Batavia atd..
Jenom se bojím, abych stihl vše co chci za jeden den.. To se mi ale určitě nepodaří, protože toho mám v plánu hodně.:-(


wladim11

wladim11 , 04.05.2009, 21:19: Reagovat:

Letos jedu s týmem HD do Heide parku a chci jít na Colossos, Desert race, Limit, Big Loop, Bobbahn, atd. a možná mi vyjde i výlet do Alton Towers, tak doufám, že nebudou velké franty :-D


Loupik1 , 04.05.2009, 19:23: Reagovat:

Podle mého názoru to je pravda.. To že je Colossos dřevěnka jsem při jízdě poznal jen díky dřevěné konstrukci. Je to plynulá jízda, ale že je jako kovová, to bych také přímo netvrdil.. Nejlepší bude, když se na ní svezeš...:-)


wladim11

wladim11 , 04.05.2009, 18:39: Reagovat: (Obrázek)

Četl jsem, že Colossos v Heide parku netrpí cukáním a prý se chová jako kovová horská dráha. Je to pravda nebo ne????


Loupik1 , 30.04.2009, 11:52: Reagovat:

To je sice pravda, ale když už v tom parku jednou jsem, tak si to nenechám ujít... Pak bych toho třeba doma litoval. Navíc už mám video z Furius Baco a musím říct, že to stojí za to. Aspoň bych si tyto videa mohl zařadit do sbírky...:-)))


Radek , 29.04.2009, 12:34: Reagovat:

re Loupik1
Video se dá zakoupit na atrakci Blue fire a tuším, že i na atrakci Euromir. Ale tato dvouminutová sranda tě přijde minimálně na 12eur možná letos i na víc.


Loupik1 , 29.04.2009, 09:08: Reagovat:

Chtěl bych se zeptat, jestli se dá z některé dráhy v EP koupit video, a jestli ano, tak na které?? Díky.


DavidHD

DavidHD , 24.04.2009, 14:38: Reagovat: (Obrázek)

re Wendis
Na Expedition GeForce jsem jel v roce 2006, je to supr dráha, ale na mě osobně lépe zapůsobilo mnoho jiných drah, např: Superman la Atracción de Acero, Silver Star apod. Ale určitě je to dráha jedna z Top v Evropě.


Wendis , 23.04.2009, 22:14: Reagovat:

Zdarec lidi už jste někdo jel na Expedition Geforce v Holiday parku? masakr jaxvině,letos jedem zase


VasekHD

VasekHD , 19.04.2009, 22:37: Reagovat: (Obrázek)

RE Nejdražší horská dráha

Měla by to být tato:

EXPEDITION EVEREST - Walt Disney World (Florida).
Cena 100 000 000 (sto milionů) amerických dolarů, přepočteno podle momentálního kurzu cca 2,3 miliardy KČ


wladim11

wladim11 , 19.04.2009, 20:40: Reagovat:

ještě bych se chtěl zeptat, kolik stála peněz nejdražší horská dráha na světě :-D


wladim11

wladim11 , 19.04.2009, 20:25: Reagovat:

A víte někdo, něco o Giga coasteru, nebo Hyper coasteru co možná v budoucnu bude v Heide parku??? Např. Název, parametry, rychlost, nebo jaká firma by ho měla postavit????
Nebo je to jen nákres na papíře, který si nechal udělat Heide park(,že ho asi nikdy nepostaví):-(


DavidHD

DavidHD , 18.04.2009, 14:13: Reagovat:

re Jirka
Každý výrobce si nazývá své dráhy po svém. Označení giga coaster si pojmenovala firma Intamin AG, která to i blíže specifikovala.
Mega coaster: 46 - 67 m výška, rychlost do 125 km/h
Giga coaster: nad 67 m výšky, rychlost nad 125 km/h
Asi takhle se to dá nějak odlišit, ale pozor, např: firma Bolliger & Mabillard dráhy označuje jako Hyper coaster a nedělí je, jako Intamin Ag na dvě. Takže např: Silver Star by podle Intaminu mohl být giga coaster, ale jelikož ho postavila firma B&M, tak je označen jako Hyper coaster.


DavidHD

DavidHD , 18.04.2009, 13:55: Reagovat: (Obrázek)

re Loupik1
Ano, ta dráha by byla na způsob Millennium Force, ale spíš si myslím, že jde jen o pouhou spekulaci.


jirka , 18.04.2009, 13:38: Reagovat:

správná otázka... jaký parametry musí mít horská dráha, aby to byla MEGA coaster nebo přímo GIGA coaster??


Loupik1

Loupik1 , 17.04.2009, 21:52: Reagovat:

Giga coaster by byl na způsob Millenium Force??


DavidHD

DavidHD , 16.04.2009, 18:58: Reagovat: (Obrázek)

re NEW 2010
O Altonu víme, vypadá zajímavě, každopádně bude nějak zvláštní a nebude se jednat o klasiku. Heide Park letos moc neinvestoval i když zrenovoval celou část, kde jsou klasické adrenalinové atrakce, každopádně se dost diskutuje o giga coasteru, ale jsou to spíše spekulace. Pokud by se jednalo o pravdu, tak v příštím roce vyroste v Heide Parku GIGA coaster nebo myšky. No, musíme se nechat překvapit.


wladim11

wladim11 , 16.04.2009, 18:28: Reagovat:

NEW 2010???
ano, v parku Alton Towers se otevře nová kovová horská dráha. Název a parametry ještě nejsou známy, ale myslim si, že bude dost dobrá :-D
Chtěl bych se zeptat jesli něco nechystá Heide park na rok 2010, třeba nějaký megacoaster? Letos moc neinvestoval. :-D


wladim11

wladim11 , 15.04.2009, 17:45: Reagovat:

Video Hansa Park - Fluch von Novgorod z pohledu člověka, který sedí ve vozíku:
http://www.youtube.com/watch?v=vyQWJaFqLY8&feature=related


wladim11

wladim11 , 14.04.2009, 20:00: Reagovat: (Obrázek)

Například Kingda Ka není v děšti v provozu, protože náraz kapky na obličej v 206 km/h je dost bolestivý a není povoleno si vzít s sebou ani brýle a je zákázán i foťák nebo kamera.


DavidHD

DavidHD , 13.04.2009, 14:16: Reagovat:

re Jirka
Osobně si mýslím, že pro otevření parku, není limit v počasí, pokud nebudu brát nějaké extrémy (Tornáda apod.). Jako tým HD jsme si užili deště na tour de England a vše jezdilo, jak má, ale pravdou je, že déšť byl normální, žádná průtrž, takže těžko říci. Asi by mohlo být velké nebezpečí pro jízdu bouřka, myslím si, že po tu dobu by dráha byla uzavřená, ale ještě jsem takovou situaci nezažil. A co se týká deště, tak i průměrný déšť na dráze není nic moc, je to jak v autě, venku poprchává, zatímco stěrače stírají o sto šest při větší rychlosti. Jednu výhodu to má! Každá horská dráha se pak stává i vodní, takže pokud má člověk rád vodní dráhy, tak má z čeho vybírat...


jirka , 13.04.2009, 13:59: Reagovat:

s tim deštěm mě napadla otázka jestli jsou parky otevřené i za velmi špatného počasí nebo tam sou nějaký limity, kdy by bylo třeba nebezpečný vůbec nějakou dráhu vypstit


VasekHD

VasekHD , 13.04.2009, 12:13: Reagovat: (Obrázek)

VolodaQ:
To jo dobrá úvaha :-) Jen nevím co by se mělo zahřívat, když u většiny drah je jedinou kontaktní plochou, která by se zahřívat mohla přechod mezi kolečkem a kolejí, nebo při troše fantazie třeba nějaké odpružení vozíků :-)

V tomhle bych tipoval rozdíl třeba u nějaké vystřelovačky, kdy udává rychlost nějaké vystřelovací zařízení. S ohledem na tření bych ale zahřátí nedával zas tolik času.. Navíc všude nejsříve dráhu parkrát protáhnou bez lidí.

Pokud někdo zjistí více tak sem s tím :-)

Foto: Strojovna vystřelovačky Kingda ka


Loupik1 , 12.04.2009, 20:00: Reagovat:

To já už zažil Furius Baco a Desert Race.. Obě dráhy byli naprosto skvělý a proto se ještě víc těšiím na Blue Fire, když má ty 4 inverze...:-)


beny , 12.04.2009, 17:04: Reagovat:

Včera jsem si toho videa na youtube taky všiml...vypadá to velmi, ale opravdu velmi dobře :) Bude to, s mojí přítelkyní, naše první vystřelovačka, tak jsem zvědav.


Loupik1 , 12.04.2009, 12:55: Reagovat:

http://www.youtube.com/watch?v=mOXTupSag6M


Loupik1 , 12.04.2009, 12:55: Reagovat:

Na Youtube sem našel jízdu Blue Fire z pohledu pasažéra(onride).. Vypadá fakt skvěle a už se na ní moc těšim.. A co vy?


Marťula , 09.04.2009, 19:45: Reagovat:

re Marek..
tak to jo.. :) však pokud někam vážně chceš, vždy se to dá nějak udělat.. třeba se nakonec někam dostaneš.. :) a když ne, tak příští rok si to vynahradíš:) (třeba zas v Mirabilandii) :)))


Marek , 09.04.2009, 19:37: Reagovat:

ale nějak by se to vyřešilo..
v praze máme příbuzné a tak by jsme tam mohli přespat..
ale letos mi ty výlety nějak nevyhovujou..
možná tak walibi world bych zvládnul
ještě uvidím ale letos to vypadá že nikam nepojedu


Marťula , 09.04.2009, 13:30: Reagovat:

re Marek:
tak koukala jsem a jsi z Luhačovic.. nj je to daleko.. no ale my jedem z Olomouce:) taky musíme vlakem dojet do Prahy a jedem.. :)


Marek , 09.04.2009, 13:19: Reagovat:

uvažoval jsem letos o EP s týmem HD ale nakonec to padlo..
a další problém je že se jede z Prahy a já bydlím docela daleko..
ale třeba za rok někam s týmem HD pojedem :)


Marťula , 09.04.2009, 12:44: Reagovat:

Re Marek:
však si tady přečti recenze.. nebo dojmy z výletu.. jsou tam loňský, jak jsme se tam měli.. :) a taky tam mám svý recenze na Mirabilandii, mirabilandii beach.. :)


Marťula , 09.04.2009, 12:42: Reagovat:

re Marek:
Europapark je právě skvělej, oproti Mirabilandii je obrovskej, ale zase úplně jinej. Je krásně tématicky upraven a rozdělen do jednotlivých částí - států. Já tam byla jako na novým světě. Mirabilandii znám nazpamět a nezabloudím tam, ale v Europaparku se vážně pořád těžko orientuju.. :) Je tam toho moc.. Když jsme tam přijeli, tak jsme čekali na otvíračku.. byla jsem nervózní, protože jsme jako první plánovali Silver Star, trochu jsem se bála, jaký bude atd.. ale jak se otevřelo, šli jsme hned tam.. bylo tam docela málo lidí, takže jsem hned sedla do vláčku.. ani jsem se nestačila pořádně bát a už jsem jela nahoru.. :) ale musím říct, že to teda byl zážitek.. jak jsem vystoupila, byla jsem hrozně šťastná, že jsem jela a chtěla jet znovu.. :) Pak jsme pokračovali dál na bobovou dráhu atd už ani nevím jak po sobě.. ale ten den tam bylo strašně moc lidí, bylo tam strašně francouzů, neboť měli státní svátek - a to jsme nevěděli. Navíc bylo 30 stupňů vedro. Počasí přálo.. jen ty fronty.. takže jsem neměla ani čas si sednout a posvačit.. takže naše svačiny probíhali v čekacích frontách na atrakci - abychom neztratili ani minutu.. na konci dne, když jsme to spočítali jsme stihli 17 atrakcí. Ale ještě bych klidně některý zopakovala vícekrát.. takže proto tam jedem i letos...abychom si to víc užili. Doufám proto, že tam bude míň lidí a že se "vyblbnu" dosyta.. :)))))))))))
P.S. A proč tam třeba nejedeš tady s týmem HD? My jeli loni s nima a letos zas:) EP prostě stojí za to!!!


Marek , 09.04.2009, 12:08: Reagovat:

do port adventury, thrope parku a altonu bych se taky rád podíval.. a jak se ti líbilo v europa parku? a silver star ? v EP jsem nikdy nebyl a zajímalo by mě jaké to tam je ...


Marťula , 09.04.2009, 11:19: Reagovat:

re Marek:
tak to já na Katunu jezdím taky pořád dokola:) minule tam bylo málo lidí, takže jsme na něj čekali vždy tak 5 minut a už se zase jelo:) to bylo skvělý, tak jsme si ho mohli užít z každé řady.. i první jsme si vyzkoušeli a je úplně super.. potmě jsme taky jeli.. prostě úžasný a už se tam letos zase těšíme. Mirabilandia byla právě taky našim první zábavním parkem, ve kterém jsme byli.. tak asi proto k ní mám takový citový vztah.. Pak jsem byla ještě v Europaparku a Heide parku.. letos jedem opět do Europaparku a Mirabilandie a plánujeme ještě Phantasialand.. chceme navštívit i nějaký nový park.. v plánu máme ještě někdy v blízké budoucnosti Port Aventuru a pak Thorpe park a Alton.. tak snad nám to výjde.. :)))))


Marek , 09.04.2009, 10:30: Reagovat:

v Mirabilandii beach jsem nebyl ale taky by to tam mohlo být super.. jinak škoda že letos nejedu protože mě moc zajímá letošní novinka iSpeed ! ale Katun ten je opravdu úžasný.. opravdu moje nejoblíbenější dráhá.. sice jsou daleko vyšší a lepší dráhy ale ke Katunu mám citový vztah :) možná že to byla moje první velká dráha na které jsem jel..
vždycky když jsem v Mirabilandii tak na něj chodím pořád dokola a tak si ho za den sjedu třeba i 10 krát :D
a určitě jsou nejlepší sedačky v první řaďě !
a nejlepší je tam být večer když je tma a celé to Mayské město svítí a má to lepší atmosféru :)
prostě KATUN je nezapomenutelný zážitek..
všichni kdo se do Mirabilandie chystáte tak se nebojte a určitě na něj zajděte :D


Marťula , 09.04.2009, 08:31: Reagovat:

RE Marek:
loni jsme vyzkoušeli i Mirabilandii beach a taky je super.. tam jsi byl?? :) jen mě mrzí, ze už tam není stará dobrá dřevěnka Sierra Tonante.. je jí škoda..


Marťula , 09.04.2009, 08:28: Reagovat:

RE Marek:
tak s Mirabilandií tě docela chápu.. my tam byli dva roky po sobě a letos tam jedeme potřetí.. :) loni jsme tam byli taky i druhý den a letos se tam opět chystáme na dva dny.. :) Mirabilandia nám prostě přirostla k srdci. Katun je úžasnej, loni jsem se na něm opravdu vyřádila..:) je super, že každý rok připraví Mirabilandia nějakou novinku. Když jsem tam byla poprvé, byla otevřená Raratonga, loni Anno Zero Reset a letos ISPEED, na který jsem už vážně zvědavá a na který se už těšíme:))))))) určitě se potom s váma se všema podělím o recenzi!!!!


Marek , 08.04.2009, 18:44: Reagovat:

v Mirabilandii jsem byl celkem (když to počítám vstup zdarma druhý den) asi 10krát a pořád se tam rád vracím :)


Marek , 08.04.2009, 18:36: Reagovat:

tak to já letos asi nepojedu nikam :(
ale za rok určitě do Mirabilandie a možná ještě někam :)


Marťula , 08.04.2009, 08:07: Reagovat:

re Marek:

tak s katunem souhlasím, ten je fakt skvělej:))) a ještě Silver Star.. :) letos jsme zvědavá na Blue fire a na ispeed v Mirabilandii:)))))


Marek , 07.04.2009, 15:40: Reagovat:

Marťula ještě k těm oázkám :

1) nejoblíbenější horská dráha
- určitě KATUN

2)vysněná horská dráha
- tak toho je dost ale nejvic bych chtěl asi vyzkoušet dráhy :
kingda ka,top thrill dragster,tatsu,X2

3)do EP nejedu :(


Marťula , 07.04.2009, 12:56: Reagovat:

Re VolodaQ:
a jak početná jste skupina vy?? Kolik vás jezdí?? Do EP nás jede 7, ale do Phantasialandu jsme jen 2 (ostatní šetří:)). Jen doufám, že se do Phanta s týmem HD pojede, jinak tam budeme muset jet taky nějak sami.. a to bychom tam zůstali asi o den dýl.. když už bysme tam jeli..


Marťula , 07.04.2009, 12:52: Reagovat:

RE VolodaQ:
tak příští rok Anglii a práve Thorpe park a Alton towers taky plánujem.. a chtěli bychom ještě do Španělska do Port Aventury, tak snad nám to za rok výjde.. jen mít ty finance.. to je pravda.. :)
Jinak ta Itálie není zrovna drahá.. loni jsem tam týden vegetila asi za 5tis i s cestou a to kousíček od Mirabilandie.. a Mirabilandia má tu výhodu, že druhý den je vstup zdarma, tak si park pořádně užiješ a za dobrou cenu (Mirabilandia je skvělý park a cenově patří asi k jedněm z nejlevnějších)


VolodaQ

VolodaQ , 07.04.2009, 12:40: Reagovat:

eště dotatek :o)
když už bude dlouhej výlet, tak mam tak "v plánu" někdy na přístí roky (tak do pěti let) , velkej výlet do Anglie, hlavně do Alton Towers a Thorpe parku, ale to je tak spíš plán z říše snů:D


VolodaQ

VolodaQ , 07.04.2009, 12:34: Reagovat:

RE DavidHD
děkuju za infomrmace, vim že tam maj bejt eště nějaký pidi atrakce, ale tu cenu sem nevěděl:o)
RE Marťula
jo to my studenti(teda většina od nás) si eště moc dlouhý dovolený dopřávat nemůžem:D nám stačí dení výlety, i když ten podzimní by byl minimálně dvou, ale to taky neni eště nic hroznýho:o)


DavidHD

DavidHD , 07.04.2009, 12:24: Reagovat:

re VolodaQ
Ahoj, jen k tomu Nürburgringu, měl by to být takový menší park, který bude o formuli 1 a k tomu tam bude Ring Racer a vstup by měl být na den kolem snad 18€, tak nevím, jestli nebude dražší.


Marťula , 07.04.2009, 08:46: Reagovat:

RE VolodaQ
Maverick to bych si dala taky klidně říct.. :) ale myslím, že v Cedaru bych se vyblbla až až.. :)) jedeš do EP taky s týmem HD??? a jedeš i do jinýho parku letos??? My chceme ještě letos zvládnout Phantasialand (zvlášť, když získal takový ocenění, tak se tam musíme podívat)a pak ještě Mirabilandii (sice jsem tam byla 2 roky po sobě, ale musíme vyzkoušet hlavně novinku ispeed a "starej - dobrej" Katunek:)))))))))


VolodaQ

VolodaQ , 06.04.2009, 17:28: Reagovat:

jo tak já si můžu doplnit svojí odpověd:o), když si zmínila ten cedar point, tak tam určitě taková vysněná je maverick, a co se třeba dřevěnek týče, tam by mě hodně lákalo otestnout Balder ve Lisebergu.


VolodaQ

VolodaQ , 03.04.2009, 17:04: Reagovat:

to Marťula

1) Expedition Geforce
2) těžko říct, je jich hodně:o)
3) nejenom kvůli ní, ale rozhodně je to jeden z důvodů


Marťula , 03.04.2009, 12:54: Reagovat:

3) jak se těšíte na letošní novinku v EP blue
fire? a jedete do Europaparku kvůli ní???


DavidHD

DavidHD , 04.03.2009, 06:39: Reagovat:

re: Daisy

To je v pohodě, naopak děkujeme za info. Vítame každou zajímavost či novinku.


DavidHD

DavidHD , 03.03.2009, 18:57: Reagovat:

re: Daisy

Děkujeme, ale toto video bylo vloženo na naše stránky dne 1.3. Vypadá dobře, už se na Blue Fire těšíme.:-)


Daisy , 03.03.2009, 13:10: Reagovat:

Ahoj!

Našel jsem video testovací jízdy novinky Blue Fire v EuropaParku.

http://www.youtube.com/watch?v=-oNt94PdW-8


PavelHD

PavelHD , 22.02.2009, 08:28: Reagovat:

RE: Rendy (Hansa Park)
http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/nove-drahy/new-2009/evropa/nemecko/hansa-park-fluch-von-novgorod.html


PavelHD

PavelHD , 22.02.2009, 08:22: Reagovat: (Obrázek)

RE: Rendy (Blue Fire)
No, úplně vedle sebe ty dráhy nejsou... Vzhledem k velikosti a rozlehlosti Europa Parku je to určitě dost daleko, nejlépe je to vidět na plánku.


Rendy , 21.02.2009, 22:44: Reagovat:

Ahoj,

nevíte někdo, co se staví za dráhu v Hansa Parku v Německu?

Díky.


Topik

Topik , 08.02.2009, 23:28: Reagovat: (Obrázek)

RE: hmotnost
Tak když se tam vešel ten pán v první řadě...


Topik

Topik , 08.02.2009, 23:15: Reagovat:

RE: Hmotnost
Ale jednou to bylo opravdu o fous, na Expedition GeForce v Holiday Parku jsem teda musel hodně zatáhnout břicho, aby zaklapla spona na bezpečnostním pásu... Jinak u některých drah bývá umístěna cvičná sedačka ještě před vstupem na nástupiště, aby si to kdyžtak každý mohl vyzkoušet předem, jestli se tam vejde nebo ne.


VasekHD

VasekHD , 08.02.2009, 23:04: Reagovat: (Obrázek)

RE Lída:

Ahoj, pro dospělého člověka jsem zatím viděl jen na několika horských drahách omezení maximální velikosti. Váhu bych vůbec neřešil, protože jistým omezením by mohlo být spíše jen to, aby se dotyčný vešel do záchytného systému. To je však polohovací v několka fázích, takže takřka každý by si měl najít tu polohu, která ho nebude nějak více tlačit. Těžko říci takhle předem, ale 100 kg není na chlapa žádná velká váha a s nějakým tím kilem na víc museli inženýři u horských počítat :-)


Topik

Topik , 08.02.2009, 22:52: Reagovat:

RE: Lída
Vejde se, uveze se :-) Fandím Tvému tatínkovi a přeju mu, aby se do vozíku vešel fyzicky. To je totiž jediné omezení, které by mohlo nastat. Zatímco výšku (minimální i maximální) měří obsluha atrakce a strikně se to dodržuje, váha k dispozici na nástupišti opravdu není. Důležité je pouze zapnout bezpečnostní popruh. Něco o tom vím... :-)


Lída , 08.02.2009, 22:01: Reagovat:

ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak je to s omezením hmotnosti na jednotlivých horských drahách? všude se píše o minimálním věku a výšce, ale co hmotnost? můj tatínek má 100 kg a je tlochu silnější, vejde se? uveze se?


PavelHD

PavelHD , 08.02.2009, 19:52: Reagovat:

RE: Tour de ... a výlety ...
Chtěli bychom jenom vysvětlit, jak je to s našimi návštěvami zábavních parků. Tour de... jsou soukromé akce party kamarádů, které mají charakter dovolené, jsou sice plánovány dlouho dopředu, ale někdy se to nedá z různých důvodů (finanční, pracovní, jakékoliv jiné...) dodržet, např. na loňskou Tour de England jsme kupovali letenky opravdu na poslední chvíli. Také je problém s rozpočtem, který je na podobné akce poměrně vysoký, v řádu desítek tisíc. Např. plánovaná Tour de USA může vyjít od 30 do 70 nebo i více tisíc, podle délky akce...

Na druhou stranu výlety, které pořádáme, jsou navrženy tak, aby se jich mohlo zúčastnit co největší množství zájemců, vzhledem k ceně okolo 3.000 a vzhledem k tomu, že na podobný výlet si stačí vzít v práci jeden den volna. Přes avizovaný velký zájem o návštěvy parků se několik výletů pro nízký zájem vůbec neuskutečnilo. Nevíme, jak velký by byl zájem o výlety do vzdálenějších lokalit, kde s každým dalším noclehem narůstá cena takového výletu, např. jenom týdenní návštěva Cedar Pointu se nedá pořídit pod 30 tisíc Kč (za to může být dovolená na 14 dní v exotických zemích). A i takový výlet je podmíněn nějakým minimálním počtem účastníků, aby se vůbec mohl uskutečnit. Zkrátka bohužel zatím není tak velký zájem o kratší, natož delší výlety. Německé parky jsou velmi kvalitní a patří k těm nejlepším v Evropě...


Marťula , 08.02.2009, 17:41: Reagovat:

re Tom:
ale třeba bys mohl zkusit ty vymyslet výlet do amerických parků, udělat kalkulaci tak, aby náklady byly co nejmenší (protože tady nejde o to na tom vydělat nýbrž umožnit lidem se do parků vůbec dostat) a pak mi dej vědět, kolik lidí se ti přihlásilo jo? Docela by mě to zajímalo:)


Marťula , 08.02.2009, 17:36: Reagovat:

re Tom:
tak to si nemyslím, že si do německých parků může dojet každej sám.. né každej má tu možnost se tam dostat a proto využije příležitost buď tam jet s nějakou CK nebo právě s týmem HD. Když se před víc jak rokem žádné výlety nepořádaly, tak sem lidi psali, aby se nějaký výlety uspořádaly atd.. byly tu ankety kam by chtěli a nechtěli jet. Nakonec se podle toho zvolily výlety.. byl mezi nima právě i italský Gardaland a německý Phatasialad, které si lidi odhlasovali.. a stejně se museli zrušit z důvodu nedostatku lidí.. takže pochybuju, že by se přihlásilo dostatek lidí, aby se jelo třeba do Cedar Pointu za 40 000 Kč když lidi nemaj peníze na to, aby dali 3 000 Kč do Phantasialandu.. navíc se na výlety hlásí třeba i rodiny s dětmi, takže náklady na takový výlet narůstají.. Jsem ráda vůbec za to, že tu ty výlety jsou a doufám, že se přihlásí dostatek lidí.. aby se jelo!!!


Marťula , 08.02.2009, 13:50: Reagovat:

re Tom:
a na jaký jsi diskuzi?? :) Já jen že by se každej nejraději přihlásil na tour de.. třeba Amerika, když v konečné fázi se nepřihlásí ani na výlet do Německa, což je tady za humny:)


Marťula , 08.02.2009, 12:17: Reagovat:

re j.e.z.a.
myslím si, že kluci z týmu HD pro nás připravili spoustu jiných skvělých výletů, na které se můžete přihlásit. Díky nim jsme se loni zúčastnili dvou z nich a byli opravdu nezapomenutelné. Před bitvou je každý generál. Všichni nejdřív píšou ať kluci uspořádají nějaké výlety. A v konečné fázi se na ně přihlásí málo lidí a výlet se musí zrušit třeba jako právě loni výlet do Gardalandu. Proto místo vymýšlení blbin typu zúčastnění se soukromé "dovolené" kluků z týmu HD se raději přihlaste na nějaký z nabízených výletů. Myslím, že jich tu je opravdu dost!!!


1 2 3 4 5