červen 2024

Po Út St Čt So Ne
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<   >
Parník z Heide Parku v plamenech !!!

Jako v katastrofickém filmu si museli dne 30.10. připadat návštěvníci německého Heide parku. Krátce před zavíračkou parku zde z doposud neznámých příčin vzplanul výletní parník Mississippi Dampfer, brázdící dlouhá léta rozlehlou vodní plochu tohoto zábavního parku. Je štěstím, že na palubě v té chvíli nikdo nebyl a i přes potopení celého parníku si tato nehoda nevybrala daň nejvyšší...

No dobře, příčina vzplanutí zas až tak úplně neznámá není a kupodivu se nejednalo ani o zkrat na vedení, nebo o nedbale odhozený nedopalek, ale o řízenou explozi. Jak mnozí z vás ví, tak v Heide parku je touto dobou v plném proudu výstavba nového Dive coasteru Krake, kvůli kterému byli stavební inženýři nuceni „ukrojit“ poměrně velkou část vodní plochy a předělat jí na pevnou zem. Z toho důvodu došlo k narušení předem daného plavebního prostoru parníku a provoz této atrakce musel být definitivně ukončen. Vedení Heide Parku však zvolilo velmi svérázný a pro mnohé velmi nešťastný způsob rozloučení s tímto symbolem, který je s tímto parkem po dlouhá léta spjatý. Rozhodlo se parník jednoduše potopit v rámci propagace již zmíněné nové dráhy. Za krátkého představení a několika pyrotechnických efektů skončil celý parník v mohutných plamenech a po několika detonacích se převrátil na bok, kde zůstal částečně potopený ležet. I přes to, že šlo o show převelikou a potopení parníku bylo velmi efektivní, tak tímto krokem šláplo vedení HP hodně vedle a i přes početné kladné ohlasy se objevilo mnoho nesouhlasných až rozhořčených reakcí. Mnohé z nich poukazují na citový vztah k tomuto parníku, na který už po léta chodí a je jejich oblíbenou atrakcí.. Zavřít ano, ale potopit jej v plamenech je něco s čím se lidé  těžko smiřují a považují to za barbarství a neúctu vůči mnohým návštěvníkům. Někteří z nich v diskuzích píší, že tímto činem pro ně Heide Park přestal existovat a na jeho půdu už nikdy nevkročí.

Emoce po nějaké době pravděpodobně odezní, ale připomeňme si ten hlavní důvod toho všeho a tím je výstavba nové dráhy Krake, která spadá do kategorie Diving Machine a prozatím je na celém světě jen 5 drah tohoto velmi zajímavého typu. Nezbývá říci nic jiného, než že to bude opravdu pecka.

Napsal Vašek HD

Galerie

Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!! Parník z Heide Parku v plamenech !!!
Aktuální hodnocení: 0,0 / 5

captchaNelze-li číslice přečíst, zkuste obnovit obrázek.